Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Hádzanári majú skalp Prešova +FOTO

V prvom semifinále Slovenského pohára sa tešilo Agro. Po kolektívnom výkone porazili majstrovský Prešov, ktorý zároveň obhajuje aj Slovenský pohár.

Topoľčany doma porazili Prešov o päť gólov.(Zdroj: JARO ŠUPA)
Topoľčany – Prešov 30:25 (14:13)
Topoľčany sú prvým slovenským tímom, ktorý porazil Prešov v aktuálnej sezóne. Semifinále sa hrá na dva zápasy, Topoľčany pôjdu do odvety s päťgólovým náskokom a to v zápase domácim chýbali pre zranenia všetci ľaváci – Polakovič, Cigáň i Ivanytsia. Aj preto v základnej šestke sa na palubovke objavil J. Briatka s Michalkom. Topoľčany sa ujali vedenia 1:0 i 2:1, v 7. minúte po zákrokoch Meluša upravil Adamčík na 5:2. V 12. minúte bol stav už opäť vyrovnaný – 5:5, Topoľčany ale boli stále vo vedení o gól. Od 15. minúty prišli chvíle mladého Michalku, ktorý z dvoch sedmičiek a jedného rýchleho protiútoku držal Topoľčany v tesnom jednogólovom vedení. Až v 25. minúte zvýšil Michalka na 12:10, ale hostia vyrovnali na 12:12, hoci Meluš chytil sedmičku Antlovi. Michalka zo sedmičky a Kucherom z výskoku vrátili vedenie domácim – 14:12. Hostia do polčasu ešte upravili na 14:13. Po zmene strán Prešov vyrovnal na 15:15, keď Klačanský trafil dvakrát po sebe tyč a v 36. minúte poslal Kopčo hostí po prvýkrát do vedenia – 15:16. Michalkov pokus skončil opäť na tyči, no Kucher vyrovnal na 16:16. Hostia boli vo vedení o gól do 43. minúty, kedy Klačanský vrátil jednogólový náskok domácim – 19:18. V 45. minúte Žilinčík upravil na 21:19 a dvojgólový náskok držali Topoľčany do 52. minúty. Potom sa začali diať v športovej hale v Topoľčanoch neuveriteľné veci. Hlinka pri presilovky zvýšil na 24:21, Kucherov brejk znamenal vedenia 25:21. Na druhej strane zatiahol roletu Meluš a Hlinka zvýšil na 26:21 a po ďalšom útoku dokonca aj na 27:21. Silnú päťminútovku zakončil Ďurček z pivota na 28:21. Topoľčianska hala priam explodovala, fantastický fanklub, ku ktorému sa pridal aj zvyšok diváckej kulisy, hnal domácich dopredu. Topoľčany si v závere držali sľubný sedemgólový náskok až do poslednej minúty – 30:23, kedy hostia dvomi gólmi upravili na konečných 30:25. Odveta 9. decembra v Prešove tak bude ešte mimoriadne zaujímavá.
Rozhodovali Haščík – R. Sivák, vylúčenia 3 – 3, pokutové hody: 3/3 – 6/5, 620 divákov. HK AGRO: Meluš, Paul, Javorček – Pupík 6, J. Briatka, Valent, M. Briatka, Klačanský 3, Michalka 5/3, Minarovský, Hlinka 5, Adamčík 3, Jadroň, Ďurček 3, Žilinčík 1, Kucher 4, tréner P. Jano.