Doma porazili Komárno

Futbalisti doma v poslednom kole vybojovali tri body.

Topoľčany doma presvedčivo vyhrali.(Zdroj: JARO ŠUPA)
Topoľčany – Komárno 3:1 (2:0)
V poslednom jesennom kole sa dočkali aj Topoľčany prvého víťazstva na domácej pôde. Od úvodných minút boli domáci lepším mužstvom, v 6. minúte po štandardke Baláža sa lopta od Jakubíka odrazila k Rusinkovi, ktorý otvoril skóre zápasu, avšak gól pre ofsajd neplatil. O tri minúty na nebezpečný center Baláža nikto z domácich hráčov nedočiahol. V 13. minúte pohrozili hostia Uzolom, jeho pokus šiel tesne vedľa. V 17. minúte po rohovom kope hostí prišla senická spolupráca domácich, keď brankár Junas poslal do brejku Rajníka a bolo 1:0. O dve minúty mohol Rajník zvýšiť vedenie, ale po prihrávke od Baláža mu obranca hostí loptu stečoval tesne vedľa bránky. V 34. minúte po spolupráci Rajník Ventúra šla lopta opäť tesne mimo bránky hostí. V 36. minúte Szórád na druhej strane prekonal domáceho brankára, na čiare ho ale zastúpil domáci obranca, ktorý loptu odkopol do bezpečia. V 44. minúte nebezpečne vypálil Sipos, Kosťukevič jeho pokus iba vyrazil nohou. Po trme-vrme sa hosťujúci zadáci rozostúpili a nekrytý Švajlen z pätnástich krokov napálil loptu do siete – 2:0. V druhom polčase sa zápas viac-menej už iba dohrával, Topoľčany držali loptu na svojich kopačkách a hostí do ničoho nepustili. V 52. minúte skóroval aj domáci Jakubík, gól ale pre ofsajd ani po druhýkrát neplatil. V 71. minúte rozhodcovia nepotrestali tvrdý zákrok na Rajníka, ktorý musel byť po ošetrení vystriedaný. V 83. minúte Baláž rozohral narýchlo štandardku, Švajlen poslal loptu do šestnástky a Rusinko zvýšil hlavou na 3:0. V 88. minúte hostia zahrávali rohový kop a loptu si do vlastnej siete nešťastne zrazil Rybanský – 3:1. Bodku za celou jesennou časťou dal kapitán Baláž, ktorý v 90. minúte technickou strelou trafil žrď.
Góly: 18. M. Rajník, 44. M. Švajlen, 83. M. Rusinko – 88. vlastný (P. Rybanský). R Papuča, ŽK Otrísal – Kováč, Szántó, 150. MFK: Junas – Sipos, Rusinko, Rybanský, Otrísal – Baláž, Ventúra, Švajlen, Kutiš (59. Oravec), Rajník (74. Jonek) – Jakubík, tréner P. Baláž.
Dubnica – Vráble 0:0.
Trnava C/Šúrovce – Neded 4:0 (3:0), 4. Pikulík, 20. a 27. Magdolen, 81. Hlavna (11 m).
Veľký Meder – Galanta 1:0 (1:0), 4. Hanzel.
1. Veľký Meder 16 11 3 2 33:11 36 (+9)
2. Šamorín 16 10 3 3 26:12 33 (+6)
3. Púchov 16 9 4 3 29:11 31 (+7)
4. Horná Nitra 16 9 4 3 31:22 31 (+10)
5. Nemšová 16 9 3 4 25:15 30 (+6)
6. Trnava C 16 9 2 5 38:20 29 (+2)
7. DAC B/Vrak. 16 8 5 3 20:10 29 (+8)