Florbalisti vyhrali iba doma

Muži pokračovali v I. lige ďalšími duelmi.

MUŽI – I. LIGA

Meteníci Likavka – Legia Topoľčany 10:4 (3:0, 4:3, 3:1)
Ďalšie kolo 1. mužskej ligy vo florbale sa pre Legiu Topoľčany konalo v Ružomberku, kde odohrali svoj zápas s Meteníkmi Likavka. Od začiatku bolo jasné, že Likavka sa bude trhať o každú šancu, aby sa im podarilo získať potrebné dva body. Prvá tretina z pohľadu Topoľčancov nevyzerala vôbec ideálne, prehrali ju 3:0. V druhej tretine prišlo vyrovnanie v polovici zápasu na 3:3, avšak Legia sa uspokojila a ďalší priebeh zápasu patril už domácim, ktorí nepripustili žiadnu drámu a po nepremenených šanciach hostí si Likavka udržala svoje body na domácej palubovke po výsledku 10:4.
Góly: D. Labuda 2, O. Gažík, D. Hatala. LEGIA: Pauer, Ábel, Detko, Gažík, M. Smatana, Gálet, Hatala, Mikuš, Vaško, P. Smatana, Labuda, Kráľ, Gergel, Paulen.

Legia Topoľčany – D. Kubín 8:6 (3:1, 4:0, 1:5)
Na mikulášsku nedeľu privítala Legia Topoľčany svojho súpera z Dolného Kubína na svojej domácej palubovke TIS Arény. Obidva tímy potrebovali body do tabuľky, aby sa oddialili od nebezpečného, zostupujúceho 9. miesta. Úvodné dve tretiny patrili domácim Topoľčancom, kedy po 40. minútach vyhrávali 7:1 a mali krásny náskok k udržaniu výhry až do konca. V poslednej tretine sa Legia uspokojila s náskokom a do konca zápasu sa ešte musela obávať o výsledok, lebo Dolný Kubín dokázal piatimi gólmi zdramatizovať záver stretnutia. Nakoniec po tretej tretine svietil na výsledkovej tabuli konečný stav 8:6 pre domácich.
Góly: F. Vaško 3, D. Labuda, D. Hatala, P. Detko, M. Smatana, O. Gažík. LEGIA: Ábel, Vaško, Hatala, Detko, Gažík, Gergel, Pauer, Gálet, Labuda, Laudon, P. Smatana, M. Smatana, Kráľ, Paulen.

Pozvánka

Nový rok 2016 odštartuje Legia Topoľčany domácim zápasom proti rivalovi z Partizánskemu, a preto Vás chceme pozvať na tento atraktívny regionálny súboj 1. mužskej ligy. Každá podpora na topoľčianskej strane je len vítaná. Hrať sa bude 6. januára v Topoľčanoch.