Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Hádzanári prezimujú na čele

Čo rozhodlo zápas v Nových Zámkoch?

Hádzanári vonku tesne vyhrali.Hádzanári vonku tesne vyhrali. (Zdroj: ARCHÍV JAŠ)
N. Zámky – Topoľčany 22:23 (13:12)
Hosťujúci hádzanári boli favoritom stretnutia, i keď je pravdou, že z Nových Zámkov sa body nevozia ľahko. O tom sa zverenci trénera Pavla Jana mohli presvedčiť aj v poslednom kole v roku 2015. Domáci už v 6. minúte viedli 3:1, či v 11. minúte 6:3. Topoľčany postupne doťahovali súpera, v 17. minúte Agro vyrovnalo na 8:8 a už v 23. minúte po góle Ivanytsiu viedli Topoľčany 9:11. Domáci ale v 28. minúte vyrovnali na 12:12 a N. Zámky dokonca prvý polčas dotiahli do víťazného konca – 13:12. Lepší vstup do druhého polčasu vyšiel domácim (14:12), ale v 40. minúte šli do tesného vedenia hostia – 15:16. V ďalšom priebehu si Topoľčany držali tesný jednogólový náskok. V 49. minúte po dvoch góloch Klačanského šlo Agro do dvojgólového vedenia – 19:21. V 54. minúte ale T. Stráňovský poslal domácich späť do zápasu, keď vyrovnal na 21:21. Ten istý hráč dokonca v 57. minúte poslal N. Zámky aj do vedenia 22:21. Hlinka a Ivanytsia v 58. minúte otočili na 22:23 a Topoľčany boli opäť vo vedení. V závere svoje tímy podržali obaja brankári a skóre sa už nemenilo.
Rozhodovali Haščík – Sivák, pokutové hody: 10/9 – 3/3, vylúčenia 3 – 6, ČK: 60. Adamčík (Topoľčany), 150. HK AGRO: Meluš, Javorček – Pupik, Macovchin, Klačanský 6/1, Ivanytsia 8/2, Ivanov 1, Hlinka 5, Adamčík, J. Briatka, Ďurček, Urban, Žilinčík, Kucher 3, Jadroň, tréner P. Jano.

Pavol Jano (tréner): Nastúpili sme na posledný zápas tohto roku, ktorý býva spravidla vždy najťažší. Navyše sme narazili na súpera, ktorý nechcel s nami hrať našu rýchlu hádzanú a o to ťažšie sa nám hralo. Aj preto padlo v zápase menej gólov. Po celý zápas sa viac bránilo a bojovalo. V stretnutí sa bojovalo o každý centimeter na palubovke a výborný výkon podal fantastický brankár Meluš, ktorý mužstvo podržal. V závere chlapci chladnými hlavami a presnými zakončenia dotiahli zápas do víťazného konca. Dôležité góly v závere strelil Ivanytsia s Hlinkom, veľmi dobrý výkon podal i Klačanský. Už štandardne dobre dirigoval hru na strednej spojke Kucher.
Ostatné výsledky: Šaľa – ŠKP Bratislava 33:29, Pezinok – Modra 26:29, Pov. Bystrica –Prešov hrajú v pondelok 21. 12., Hlohovec mal voľno.
9. Pezinok 14 1 1 12 355:526 3
Ďalší program: 30. – 31. 1.: Topoľčany – Prešov.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Si dedinčan, vysmievali sa mu. Baláž hral pred 600 novinármi

Pavla Baláža v Interi odstavil Jurkemik, v Prešove mu znechutili futbal. Čo by teraz v Chorzówe urobil inak?

Pavol Baláž najradšej spomína na účinkovanie v Ruch Chorzów.

Pýtajte sa primátora / starostu

Máte na svojho primátora alebo starostu otázku? Pošlite nám vašu otázku a MY sa opýtame za vás!

Parkovisko využívali občania nelegálne

Železnice SR reagujú na osadenie zábran.

Topoľčianski hádzanári sú v karanténe

Svoj plánovaný domáci zápas proti ŠKP Bratislava odložili ešte začiatkom týždňa, vo štvrtok Slovenský zväz v hádzanej zrušil celý víkendový extraligový program.

Hádzanári počas uplynulého týždňa netrénovali.