Hádzanári prezimujú na čele

Čo rozhodlo zápas v Nových Zámkoch?

Hádzanári vonku tesne vyhrali.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)
N. Zámky – Topoľčany 22:23 (13:12)
Hosťujúci hádzanári boli favoritom stretnutia, i keď je pravdou, že z Nových Zámkov sa body nevozia ľahko. O tom sa zverenci trénera Pavla Jana mohli presvedčiť aj v poslednom kole v roku 2015. Domáci už v 6. minúte viedli 3:1, či v 11. minúte 6:3. Topoľčany postupne doťahovali súpera, v 17. minúte Agro vyrovnalo na 8:8 a už v 23. minúte po góle Ivanytsiu viedli Topoľčany 9:11. Domáci ale v 28. minúte vyrovnali na 12:12 a N. Zámky dokonca prvý polčas dotiahli do víťazného konca – 13:12. Lepší vstup do druhého polčasu vyšiel domácim (14:12), ale v 40. minúte šli do tesného vedenia hostia – 15:16. V ďalšom priebehu si Topoľčany držali tesný jednogólový náskok. V 49. minúte po dvoch góloch Klačanského šlo Agro do dvojgólového vedenia – 19:21. V 54. minúte ale T. Stráňovský poslal domácich späť do zápasu, keď vyrovnal na 21:21. Ten istý hráč dokonca v 57. minúte poslal N. Zámky aj do vedenia 22:21. Hlinka a Ivanytsia v 58. minúte otočili na 22:23 a Topoľčany boli opäť vo vedení. V závere svoje tímy podržali obaja brankári a skóre sa už nemenilo.
Rozhodovali Haščík – Sivák, pokutové hody: 10/9 – 3/3, vylúčenia 3 – 6, ČK: 60. Adamčík (Topoľčany), 150. HK AGRO: Meluš, Javorček – Pupik, Macovchin, Klačanský 6/1, Ivanytsia 8/2, Ivanov 1, Hlinka 5, Adamčík, J. Briatka, Ďurček, Urban, Žilinčík, Kucher 3, Jadroň, tréner P. Jano.

Pavol Jano (tréner): Nastúpili sme na posledný zápas tohto roku, ktorý býva spravidla vždy najťažší. Navyše sme narazili na súpera, ktorý nechcel s nami hrať našu rýchlu hádzanú a o to ťažšie sa nám hralo. Aj preto padlo v zápase menej gólov. Po celý zápas sa viac bránilo a bojovalo. V stretnutí sa bojovalo o každý centimeter na palubovke a výborný výkon podal fantastický brankár Meluš, ktorý mužstvo podržal. V závere chlapci chladnými hlavami a presnými zakončenia dotiahli zápas do víťazného konca. Dôležité góly v závere strelil Ivanytsia s Hlinkom, veľmi dobrý výkon podal i Klačanský. Už štandardne dobre dirigoval hru na strednej spojke Kucher.
Ostatné výsledky: Šaľa – ŠKP Bratislava 33:29, Pezinok – Modra 26:29, Pov. Bystrica –Prešov hrajú v pondelok 21. 12., Hlohovec mal voľno.
9. Pezinok 14 1 1 12 355:526 3
Ďalší program: 30. – 31. 1.: Topoľčany – Prešov.

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Zmrzlina z McDonald’s má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Pre
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina z McDonald’s má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Pre
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Mesto zakúpilo druhý defibrilátor, nachádza sa na kúpalisku

Samospráva Partizánskeho zakúpila laický defibrilátor.

Zásluhu na góloch majú spoluhráči, tvrdí Rusňák

Tovarníky ako nováčik súťaže skončili v IV. lige na konečnom 6. mieste. Kapitán Martin Rusňák st. strelil za sezónu 21 gólov.