Piatok, 15. december, 2017 | Meniny má Ivica

Cenný skalp Agra

Mužská hádzanárska Extraliga pokračovala po zimnej prestávke ďalším kolom. Topoľčany doma hostili Prešov a najbližšiu sobotu ich čaká derby v Hlohovci.

Topoľčany doma zdolali majstrovský Prešov.(Zdroj: JARO ŠUPA)
Topoľčany – Prešov 28:26 (14:11)
Topoľčianski hádzanári pred zaplnenou topoľčianskou tribúnou zdolali aktuálneho majstra Slovenska a Prešovu tak zároveň pripravili prvú prehru v Extralige v práve prebiehajúcej sezóne. Prešov vyhrával v Topoľčanoch len v 2. minúte 0:1, aby Topoľčany rýchlo otočili na 2:1. Až do 8. minúty boli Topoľčany vždy o gól vpred, v 10. minúte ale Ivanytsia dvomi gólmi poslal Topoľčany do vedenia 6:3. Trojgólový náskok aj zásluhou výborných zákrokov Meluša narástol v 19. minúte po góle Klačanského už na 11:6. Ivanovov gól v 23. minúte dokonca stanovil až šesťgólový náskok Agra – 13:7. Topoľčany boli v týchto minútach jasne lepším tímom, darilo sa im v obrane i v útoku. Menšiu trhlinu ale domáci hádzanári zaznamenali v 28. minúte, keď pri sedmičke trafil Klačanský, dovtedy autor piatich gólov Agra, brankára hostí do hlavy, za čo uvidel červenú kartu. V druhom polčase Topoľčany dvoma rýchlymi gólmi odskočili na 16:11, hostia ale postupne začali ukrajovať z náskoku Topoľčian. V 44. minúte sa dokonca Prešov priblížil na rozdiel gólu – 18:17 a v 50. minúte po dvoch góloch Furlana bol stav po prvýkrát v druhom polčase aj vyrovnaný – 21:21. Potom boli Topoľčany vždy o gól vpred, v 55. minúte J. Briatka zo sedmičky zvýšil na 25:23 a tento dvojgólový náskok si domáci udržiavali až do záverečného hvizdu. Po ňom už mohli nastať nefalšované a búrlivé oslavy, veď predsa to len bola prvá prehra Prešova v aktuálnom ročníku Extraligy.
Rozhodovali Baďura – Ondogrecula, vylúčenia 4 – 6, ČK: 28. Klačanský (Topoľčany), pokutové hody 7/5 – 6/5, 680 divákov. HK AGRO: Meluš, Javorček, P. Králik – Pupik 1, J. Briatka 3/3, Macovchin 1, Klačanský 5/2, Michalka 2, Ivanytsia 4, Ivanov 2, Hlinka 2, Jadroň, Ďurček, Urban 2, Žilinčík 3, Kucher 3, tréner P. Jano.

Pavol Jano (tréner): Odohrali sme veľmi ťažký zápas, pretože Prešov podal o triedu lepší výkon ako v stredu v Hlohovci. O to viac ma teší, že sme v tomto zápase boli úspešní. Potrebovali sme z našej strany podať nadpriemerný výkon, čo sa nám aj podarilo. Podali sme kolektívny výkon a presadiť sme sa dokázali takmer z každej pozície. Teraz ale musíme ostať nohami pevne pri zemi a postupne pracovať v našej začatej práci.
Ostatné výsledky: ŠKP Bratislava – Pezinok 22:22, Modra – N. Zámky 34:32, Pov. Bystrica – Hlohovec 22:24, Šaľa mala voľno. Dohrávky: Pov. Bystrica – Prešov 29:36, Prešov – Šaľa 32:25.
1. Topoľčany 14 13 0 1 414:316 26
2. Prešov 13 12 0 1 459:329 24
3. Hlohovec 13 11 0 2 395:288 22
4. P. Bystrica 15 7 0 8 444:405 14
5. Šaľa 14 7 0 7 383:368 14
6. N. Zámky 14 4 1 9 397:455 9
7. Modra 14 3 1 10 329:412 7
8. ŠKP Bratislava 14 2 2 10 317:394 6