Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Hokejisti chcú dnes opäť prekvapiť +FOTO

Hokejisti Topoľčian pred návštevou sezóny (1100 divákov) si vynútili po heroickom výkone štvrtý štvrťfinálový zápas.

Topoľčany po heroickom výkone zdolali doma Bardejov a vynútili si štvrtý zápas v sérii.Topoľčany po heroickom výkone zdolali doma Bardejov a vynútili si štvrtý zápas v sérii. (Zdroj: JARO ŠUPA)
Topoľčany – Bardejov 5:3 (3:0, 1:2, 1:1) - Topoľčany znížili stav série na 1:2.
Topoľčianski hokejisti v pondelkovom stretnutí podali famózny výkon a zaslúžene vyhrali prvý domáci zápas vo štvrťfinálovej sérii proti Bardejovu.
Hosťom patrili úvodné minúty zápasu, výborné dva zákroky predviedol Halo a na druhej strane po strele Bystričana doklepol puk do siete Kluka – 1:0. Topoľčany razom ožili, tlačili sa dopredu a v 13. minúte vyzval Káčer do zakončenia Bosáka, ktorý sa nepomýlil – 2:0. Hosťujúci brankár Sabol následne prenechal miesto Škorvákovi a Bardejov si zároveň zobral oddychový čas. Fantastickú prvú tretinu korunoval Káčer, ktorý sa presadil prudkou strelou počas presilovky 3:0. V druhej tretine hostia pridali, ale domáci hokejisti svojou bojovnosťou a obetavosťou blokovali pokusy hostí. A čo aj prešlo, všetko pochytal výborný Halo. Pri strele Lineta mu pomohla aj tyč. V čase najväčšieho tlaku hostí unikol Palovič, ktorý prenechal puk Záborskému a ten prekvapil stuhnutého brankára hostí – 4:0. V závere druhej časti sa hostia pokúšali zdramatizovať zápas, čo sa im aj podarilo. V 38. minúte sa zbytočného faulu za bránkou hostí dopustil Bosák a Kalináč strelou znížil na 4:1. Ubehlo len 22 sekúnd a Kalináč využil neprehľadnú situáciu pred bránkou Topoľčian na skórovanie – 4:2. V záverečnej tretine hrali Topoľčany rýchlo dve presilovky v rade, ale domáci hokejisti z nich nevyťažili, dokonca na druhej strane v tutovke Lineta sa vyznamenal Halo. V 45. minúte domáci pri hre piatich proti piatim založili rýchlu akciu, Paleček vrátil domácim peknou strelou trojgólové vedenia – 5:2. Už o pár sekúnd bol vylúčený domáci Kudlej a síce sa Topoľčany bránili výborné, prišlo menšie zaváhanie Hala, ktorý vykorčuľoval z bránky a Vaško strelou do prázdnej bránky znížil na 5:3. V ďalšom priebehu sa hostia snažili zdramatizovať priebeh zápasu, ale svojou nedisciplinovanosťou sa pripravili o lepší výsledok. Topoľčany v závere dokonca hrali presilovku piatich proti trom. Topoľčany síce neskórovali, ale puk držali na svojich hokejkách. V poslednej minúte sa hostia dopustili zlého striedania, razom boli až šiesti na ľade, a tak dohrávali v oslabení. Domáci hokejisti zaslúžene vyhrali a pred 1100 divákmi po prvýkrát v sezóne porazili Bardejov.
Štvrtý štvrťfinálový zápas je na programe už dnes – 16. 2. od 18.00 hod.
Góly: 5. Kluka, 13. Bosák, 15. Káčer, 30. Záborský, 45. Paleček – 39. a 39. Kalináč, 48. Vaško. Rozhodovali Adamec – Kračjík, Valo, vylúčenia 6:12, presilovky 1:2, oslabenia 0:0, 1100 divákov. HC: Halo – Bystričan, Palovič, Niník, Perniš, Hain, Vyskoč, Kudlej, Majerčík – Šalka, Jurášek, Kluka – Jarab, Paleček, Lipovský – Bosák, M. Mihalik, Káčer – Ružička, D. Mihalik, Záborský, tréner M. Nemček.
Ostatné výsledky štvrťfinále: Prešov – Detva 4:5 – stav série 1:2, Michalovce – L. Mikuláš 4:1 – stav série 2:1, Senica – N. Zámky 2:3sn – stav série 1:2.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?