Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Agro doma vyhralo iba o gól

Domáci hádzanári zaostali za svojimi predchádzajúcimi výkonmi a doma sa riadne vytrápili.

Topoľčany v sobotu opäť privítajú Považskú Bystricu v nadstavbovej časti.(Zdroj: JARO ŠUPA)
Topoľčany – Pov. Bystrica 25:24 (12:13)
V 2. minúte poslal Ivanytsia domácich do vedenia 1:0, ale hostia Š. Macháčom a M. Kozákom zo sedmičky otočili na 1:2, hoci Meluš mal už za sebou dva úspešné zákroky. Hostia držali tesný jednogólový náskok do 13. minúty, kedy Firit z brejku poslal Pov. Bystricu do vedenia 5:7, keď Biel dvakrát vychytal Hlinku. V 16. minúte dve rýchle akcie Ivanytsiu znamenali vyrovnanie na 8:8. Hosťujúci M. Kozák poslal hostí opäť do vedenia – 8:9, no v 19. minúte po góloch Adamčíka a Ivanytsiu viedli opäť Topoľčany – 10:9. Firit rýchlo vyrovnal na 10:10 a následne sa na palubovke obe mužstvá začali predbehovať vo vytváraný technických chýb. Aj preto Hároník v 23. minúte poslal hostí do vedenia 10:11, keď Topoľčany kopili chybu za chybou. Tri pološance domácich zneškodnil Biel a M. Kozák s J. Kozákom zvýšili náskok hostí na 10:13. V záverečnej minúte ešte Adamčík s Klačanským znížili na polčasových 12:13. Po zmene strán domáci opäť pokračovali iba vo veľmi vlažnom výkone, s kopou nepresností pri rozohrávke. Ani dva zákroky Meluša neza-bránili hosťom zvýšiť náskok na 13:15, pričom Topoľčany hrali dve presilové hry v rade za sebou. V 37. minúte dokonca počas presilovky hostí strelil J. Kozák už šestnásty gól hostí – 13:16. Hostia si následných sedem minút držali trojgólový náskok. Až v 48. minúte Hlinka z trháku znížil na 18:19 a následne počas presilovky Agra Hlinka aj vyrovnal na 19:19. V 49. minúte Kucher vystihol rozohrávku hostí a svoj trhák zakončil vo vedúci gól Topoľčian – 20:19. V 50. minúte posiela Kucher Topoľčany opäť do tesného vedenia 21:20, zároveň Biela nahrádza v bránke hostí Drápal. Firit vyrovnáva a v 52. minúte Š. Macháč vracia vedenie hosťom – 21:22. Hlinka s Klačanským ale skóre v 54. minúte otáčajú na 23:22, keď J. Kozák triafa tyč a Meluš z ďalšieho útoku hostí predviedol parádny zákrok na Š. Macháča, ktorý zo šestky triafa domáceho brankára. Napriek tomu v 56. minúte je opäť remíza – na 23:23 vyrovnáva z trháku J. Kozák. Hneď na druhej strane Ivanytsia upravuje na 24:23 a Firit páli do žrde. V 59. minúte Firit už vyrovnáva na 24:24, no na druhej strane Urban, síce faulovaný Tumidalským, posiela Agro do vedenia – 25:24. Hostia dohrávajú oslabení, poslednú minútu trávia v útoku so šiestimi hráčmi, keďže stiahli z hry brankára Drápala. Domáci sa ubránili, keď Firitov pokus mal slabú razanciu.
Rozhodovali Oťapka – Sivák, vylúčenia: 6 – 6, ČK: 58. Adamčík (Topoľčany) za tri vylúčenia, pokutové hody: 1/1 – 3/3, 552 divákov. HK AGRO: Meluš, P. Králik – Pupík 3, J. Briatka, Macovchin, Klačanský 4/1, Michalka, Ivanytsia 6, Ivanov, Hlinka 4, Adamčík 2, Jadroň, Ďurček, Urban 1, Žilinčík 1, Kucher 4, tréner P. Jano.

Pavol Jano (tréner): Pozitívom tohto zápasu je naša výhra. Zviedli sme veľmi ťažký boj, v čom sú zapojení aj moji hráči svojou hrou. Avšak, na druhej strane treba dodať, že každý, kto ro-zumie hádzanej, tak musí objektívne priznať, že úroveň tohto zápasu ovplyvnili aj iné okolnosti. Celý zápas som sa musel na lavičke veľmi ovládať, a aj preto teraz musím na plné ústa povedať, že do zápasu vstupovali aj iné okolnosti. Som rád, že sme vyhrali, i keď viem, že diváci nevideli príliš atraktívnu hádzanú. Nachádzame sa v hernom kŕči, z ktorého sa musíme rýchlo dostať.
Ostatné výsledky: Šaľa – N. Zámky 29:29, Modra – Hlohovec 24:26, ŠKP Bratislava – Prešov 22:36. Dohrávka: Hlohovec – Prešov 25:27.
9. Pezinok 16 1 2 13 405:586 4
Ďalší program: 20. 2. (sobota) o 18.00 hod.: Topoľčany – Pov. Bystrica, 25. 2. (štvrtok) o 18.00 h: Topoľčany – Prešov (zápas sa mal hrať v Prešove, súperi si miesto vymenili).