Karate klub sa medailovo presadil

Reprezentanti Karate klubu Topoľčany trávia väčšinou svoje víkendy na tatami.

Karatisti z Karate klubu Topoľčany.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Medaile v Nesvadoch

Nebolo tomu inak ani 20. februára 2016, kedy sa konalo 3. kolo krajského pohára mládeže v Nesvadoch a Karate klub reprezentovali Ingrid Marková, Stella Patai, Michaela Šaligová, Filip Grman, Kristián Mandúch, Samuel Mandúch, Radovan Skaličan a Daniel Schlosser. Ako na každej súťaži, najskôr sa všetci zúčastnili súborných cvičení KATA. A naši najmladší zasa robili najväčšiu radosť, keď Ingrid Marková aj Filip Grman jednoznačne zvíťazili vo svojich vekových kategóriách 6-7 ročných detí začiatočníkov. Tento úspech ich povzbudil aj v súťaži medzi dievčatami a chlapcami vo veku 8-9 rokov. Ingrid sa dostala až do finále, kde zdolala svoju klubovú kamarátku Stellu Patai, a tak Karate klub Topoľčany bral v tejto kategórii oba najcennejšie kovy. Rovnako aj Filipovi sa darilo medzi staršími chlapcami, prebojoval sa do finále, v ktorom však už nestačil na víťaza z Nových Zámkov a obsadil druhé miesto. Ďalšie zlato do zbierky v KATA pridala ešte v kategórii starších žiačok začiatočníčok Michaela Šaligová, ktorá sa opäť v topoľčianskom finále stretla so Stellou Patai, a tak i v tejto kategórii sme opäť brali najcennejšie medaily. Do finále v KATA sa ešte prebojovali aj Radovan Skaličan v kategórii starších žiakov začiatočníkov, Michaela Šaligová vo vyššej vekovej kategórii 12-13 ročných kadetiek a Daniel Schlosser tiež vo vyššej vekovej kategórii 16-17 ročných juniorov. Menovaní však na zlato nedosiahli a obsadili tak 2. miesta. Medailovo sa ešte presadili a tretie miesta a bronzové medaile získali Samuel Mandúch v kategórii starších žiakov začiatočníkov a Radovan Skaličan vo vyššej vekovej kategórii kadetov. Bez medaile v KATA zostal iba Kristián Mandúch, ktorý sa ešte len pokúša zaradiť sa do súťažného kolotoča karate.
V zápasoch KUMITE však Kristián prejavil svojho bojového ducha a žiadnemu zo súperov v kategórii 6-7 ročných chlapcov do 26 kg nedal šancu. Na stupeň víťazov sa spolu s Kristiánom postavil aj Filip Grman, ktorý obsadil 3. miesto. Striebro v KUMITE získali Ingrid Marková v kategórii 6-7 ročných dievčat a Michaela Šaligová vo vyššej vekovej kategórii kadetiek do 45 kg.
Táto súťaž bola pre Karate klub veľmi úspešná, nakoľko sa jej zúčastnilo 8 členov klubu, ktorí získali 16 medailí.

Preteky v Bratislave

Ďalší víkend sa v Bratislave v dňoch 27. – 28. februára 2016 konal 36. ročník medzinárodnej súťaže GRAND PRIX Slovakia za účasti takmer tisícky pretekárov zo 139 klubov z domáceho Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska, Nemecka, Holandska, Talianska, Chorvátska, Slovinska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Bieloruska, Ukrajiny, Lotyšska, Dánska a Egyptu. Karate klub Topoľčany na tejto prestížnej a kvalitne obsadenej európskej súťaži reprezentovala dvojica iba sedemročných karatistov Ingrid Marková a Filip Grman.
Prvá nastúpila na tatami v súťaži KATA 6-7 ročných dievčat Ingridka a až do finále porážala svoje súperky jednohlasne v pomere 5:0 na vlajky. Vo finále s Češkou Markétou Klewarovou predviedli divákom obe malé karatistky výborne zvládnuté súborné cvičenia, avšak Ingrid svojím výkonom presvedčila rozhodcov a vyhrala pre Karate klub Topoľčany hneď v úvode druhého dňa GRAND PRIX Slovakia cenné zlato. Následne na tatami nastúpil tiež s medailovými ambíciami aj Filipko v kategórii 6-7 ročných chlapcov. Aj jemu sa darilo porážať presvedčivo svojich súperov, avšak tesne pred finále našiel svojho premožiteľa, a tak získal v KATA krásne 3. miesto.
Po súťažiach v KATA nastúpili Ingrid i Filip do KUMITE. Ingridka po štyroch ťažkých zápasoch v kategórii dievčat 6-7 ročných do 24 kg pridala k zlatu z KATA i bronz v KUMITE. Filipkovi sa v kategórii chlapcov 6-7 ročných do 22 kg darilo trochu menej, zostal tesne za stupňami víťazov a obsadil 5. miesto.
Ingrid a Filip si tak z prestížnej GRAND PRIX Slovakia odniesli veľké a cenné poháre, medaile a diplomy a určite aj nové skúsenosti a výzvy na lepšie výkony.
Obaja malí úspešní karatisti, spolu aj s ostatnými členmi Karate klubu Topoľčany, sa aj v nasledujúcich týždňoch zúčastnia viacerých domácich i zahraničných súťaží, ktoré sú uvedené na internetovej stránke klubu www.karatetopolcany.sk. Členovia klubu sa pripravujú na svoje vystúpenia na domácich a medzinárodných súťažiach karate v telocvični ZŠ Hollého v Topoľčanoch, kde radi privítajú aj ďalšie súťaží chtivé deti a ich rodičov, ktorí by chceli byť rovnako úspešní ako malí „veľkí“ karatisti Ingrid Marková a Filip Grman.

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Zmrzlina z McDonald’s má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Pre
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina z McDonald’s má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Pre
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Mesto zakúpilo druhý defibrilátor, nachádza sa na kúpalisku

Samospráva Partizánskeho zakúpila laický defibrilátor.

Zásluhu na góloch majú spoluhráči, tvrdí Rusňák

Tovarníky ako nováčik súťaže skončili v IV. lige na konečnom 6. mieste. Kapitán Martin Rusňák st. strelil za sezónu 21 gólov.