Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

KUMADE – najúspešnejší na turnaji v Nesvadoch

Prvá krajská súťaž v západoslovenskom zväze karate sa konala na sklonku februára v obci Nesvady.

Karatisti si doniesli 50 medailí.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)
Na turnaj vyštartovalo aj 41 pretekárov z Karate klubu KUMADE Topoľčany. Turnaj začal kategóriami seniorov, ktorí mali Majstrovstvá ZsZK. V Kata nastúpil v seniorke Milan Barányi – 1. miesto a v ženách si vo finále zmerali sily Renáta Winklerová – 1. miesto a Alžbeta Krátka – 2. miesto. V kumite seniorov do 75 kg vyhral svoju druhú zlatú medailu M. Barányi. V mládežníckych kategóriách začiatočníkov bodovali medzi dievčatami: Lucia Sláviková – 3. miesto, v chlapcoch Dominik Ďurák – 2. miesto, medzi mladšími žiakmi Tomáš Kmeťo – 3. miesto, v starších žiačkach získala Viktória Pálešová – 3.miesto a medzi staršími žiakmi vyhral Andrej Sedlár – 1. miesto a Alex Miartan – 3. miesto. V kategóriách kata – pokročilí sa kumaďáci nenechali zahanbiť a získavali dôležité body pre klub. Medzi pokročilými mladšími kadetmi si vyskúšal svoje schopnosti A. Sedlár, kde získal 3. miesto a v starších žiakoch obsadil Nelson Ďuriš – 3. miesto. V mladších kadetkách Katarína Langová – 1. miesto, v kadetkách si miesta rozdelili pretekárky nasledovne K. Langová – 1. miesto, Emma Sommerová – 2. miesto, Natália Rusňáková a Monika Krošláková zhodne obsadili 3. miesto. Niektoré pretekárky súťažili zároveň vo viacerých kategóriách, v juniorkách vyhrala Marcela Langová – 1. miesto, 3. miesto zhodne obsadili E. Sommerová a Nataša Mazáňová. V kategórii U21 zopakovala zlato M. Langová a bronz N. Mazáňová. V kumite rozbehla zlatou medailou kolotoč zápasníkov najmladšia Sofia Hatalová medzi dievčatami do 28 kg, v mladších žiačkach do 27 kg získali 3. miesta Nikol Žáková a V. Pálešová. Viktória si domov odniesla ešte aj striebro zo starších žiačok do 30 kg, svoj prvý zápas a striebornú medailu zvládla aj Sofia Mináriková do 35 kg. Staršie pretekárky podali svoje štandardné výkony a medaile si rozdelili nasledovne: mladšie kadetky do 45 kg K. Langová – 1. miesto, nad 50 kg Michaela Mazáňová – 3. miesto, kadetky do 54 kg K. Langová – 1. miesto, M. Krošláková – 2. miesto, N. Rusňáková a E. Sommerová zhodne 3. miesto, juniorky do 53 kg M. Krošláková – 1. miesto, N. Mazáňová – 2. miesto, nad 59 kg M. Langová – 3. miesto, U21 do 55 kg N. Mazáňová – 2. miesto. U chlapcov rozbehol zápasy zlatou medailou Richard Páleš medzi mladšími žiakmi do 28 kg a Tomáš Merašický – 3. miesto, do 32 kg získal 3. miesto iba 7-ročný D. Ďurák, a v „pluske“ nad 32 kg sa po elimináciách stretli vo finále T. Kmeťo – 1. miesto a Angelo A. Marini – 2. miesto. V starších žiakoch do 35 kg získal Alexander Knížat – 3. miesto, do 40 kg N. Ďuriš – 1. miesto a A. Miartan – 2. miesto a v najťažšej kategórii nad 40 kg A. Sedlár – 2. miesto a Benjamín Jančuška – 3. miesto. V mladších kadetoch do 24 kg vybojoval Samuel Gális – 2. miesto, do 50 kg Martin Mokoš – 2. miesto a 3. miestom uzavrel medailovú bilanciu Mário Bednárik v kategórii nad 55 kg. Z trinástich klubov sa KUMADE umiestnilo so ziskom 50-tich medailí na 1. mieste.
Slovo trénera: Turnaj prebehol veľmi dobre aj výkonovo aj výsledkovo. Zobrali sme veľa pretekárov, ktorí išli súťažiť prvýkrát v kariére a ich výkony nás milo prekvapili. Kumaďáci ukázali silu veľkého kolektívu, keď sa starší pretekári vzorne postarali o svojich malých kolegov a motivovali ich ku skvelým výkonom. Som rád, že môžem pracovať s takým skvelým kolektívom. Pretekárom, rodičom a všetkým našim fanúšikom ďakujem a teším sa na ďalšie spoločné turnaje.

1. Voľby do VÚC 2017 Topoľčany: Zoznam kandidátov na poslancov 171