Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Otvorená spoveď prezidenta klubu MFK

Topoľčiansky futbalový klub MFK Topoľčany má staronového prezidenta. Tým sa v uplynulých dňoch stal podnikateľ Abdelaziz Patrik Benaoudia.

Členovia Správnej rady MFK Topoľčany (Zľava): Peter Žembera, Miroslav Detko, Peter Kvoriak, Abdelaziz Benaoudia (prezident MFK), Ľudovít Duša a Abdelaziz Nasri.Členovia Správnej rady MFK Topoľčany (Zľava): Peter Žembera, Miroslav Detko, Peter Kvoriak, Abdelaziz Benaoudia (prezident MFK), Ľudovít Duša a Abdelaziz Nasri. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)
Zmeny nastali aj v Správnej rade. Čo všetko sa za posledné mesiace riešilo vo futbalovom klube, nám ochotne zhodnotil samotný prezident.
Ako vás mohli zvoliť za prezidenta klubu, nakoľko podľa našich dostupných Stanov MFK je potrebné zvolať členskú schôdzu, aby sa mohli zvoliť noví členovia Správnej rady. A Správna rada nebola uznášaniaschopná, nakoľko zo siedmych členov až štyria odstúpili, a teda v počte troch členov (Duša, Žembera, Detko) nemohla Správna rada fungovať aj naďalej...
– Na úvod vás musím opraviť. Keď som vstupoval do Správnej rady MFK, tak bola uznášaniaschopná. V rade pôsobili Duša, Žembera, Detko a štvrtým členom bol Teplanský. Všetci štyria vtedy za mňa hlasovali ako za ďalšieho člena podľa našich platných stanov. Správna rada má dokonca za povinnosť vykonávať vynútené zmeny v jej členoch v období medzi členskými schôdzami, moje prijatie bolo teda právoplatné. Nič na tom nemení ani fakt, že v nasledujúcich troch-štyroch dní sa pán Teplanský vzdal členstva v Správnej rade, v ktorej sme po jeho odchode zostali štyria jej členovia. V počte štyroch členov je teda Správna rada uznášaniaschopná a podľa našich stanov teda aj platná. Zvýrazňujem ešte jeden fakt, o ktorom sa nehovorí a to ten, že členstvo v Správnej rade klubu je čestná funkcia, ktorú všetci jej členovia vykonávali a vykonávame aj naďalej zdarma, pričom napríklad pán Duša už od roku 2008, kedy sme spolu vstúpili do klubu. Aj to bol možno jeden z dôvodov, prečo sa do Správnej rady klubu nikto nehrnie a po odchode jej dvoch členov ich nebol nikto ochotný nahradiť, pretože je to iba práca na úkor vlastného voľného času s vynakladaním vlastných finančných a materiálnych prostriedkov, a to iba za dobrý pocit z výsledkov, ktoré boli v klube dosahované.
Správna rada je už ale šesťčlenná, stali ste sa novým prezidentom klubu, čo sa udialo za posledné dni?
– Minulý piatok sa novými členmi Správnej rady stal Abdelaziz Nasri, ktorý je spolumajiteľom hotela Zara a zároveň aj mojim spolukonateľom firmy Ghiles B. N s.r.o. Tento pán má dlhoročný pobyt na Slovensku. A ďalším novým členom je pán Peter Kvoriak, ktorý je bývalý majiteľ RESERVED a momentálne konateľom firmy KT Management Bratislava. Obaja noví členovia Správnej rady sú obrovským prínosom pre tento klub.
V roku 2012 ste sa zdali pozície prezidenta MFK Topoľčany, teraz sa vraciate späť...
– Ja mám čisté svedomie. Do klubu som vstúpil so svojimi vlastnými finančnými prostriedkami a z klubu som odišiel bez toho, aby dlžoby narástli. Tie dlžoby, čo tu zostali, tak tie boli už pred mojim vstupom do klubu. Počas môjho pôsobenia sa dlžoba nezvyšovala, dokonca sa nám podarilo dlhy znížiť. V roku 2012 som ale zistil, že nie som ďalej schopný financovať futbalový klub, nakoľko som mal v tomto období veľké finančné problémy, čo som pocítil nielen ja, ale aj moji zamestnanci. To bol dôvod môjho odchodu z klubu, pretože som ďalej nemohol poskytovať klubu finančné prostriedky v rozsahu, ako som sa zaviazal. Každému musí byť jasné, že bez peňazí nie je možné robiť futbal, a preto sme so Správnou radou zvolali Členskú schôdzu, kde som podal demisiu ako prezident klubu MFK Topvar Topoľčany. Na druhej strane je však zarážajúce, že po mojom odchode z funkcie od roku 2012 topoľčiansky futbalový klub do dnešného dňa nemal prezidenta klubu. Zástupcovia z mesta túto funkciu vykonávať nemohli z dôvodu, aby nedošlo k podozreniu stretu záujmov a ostatní členovia Správnej rady klubu túto funkciu neboli ochotní prijať. No hlavne do klubu nevstúpil po mojom odchode žiadny podnikateľ, ktorý by priniesol so sebou aj finančný kapitál a aj tento fakt o niečom hovorí... Neodpovedal som ale na otázku, prečo sa vraciam do klubu? Peniaze samé do klubu neprídu a v tom období by som nikomu neuveril, že opäť zasadnem na stoličku prezidenta MFK a to už o štyri roky. Poviem vám otvorene, nebyť pána Ľudovíta Dušu, tak do klubu sa absolútne nevrátim. Je to človek, ktorého si vážim, s ktorým mám výborné vzťahy, vždy podal klubu pomocnú ruku, dôverujem mu a hlavne preto som si povedal, že v momentálnej situácii, keď je v mojich silách postupne vyrovnať dlžoby klubu voči Mestu Topoľčany, tak vyhoviem jeho žiadosti, aby som vstúpil do štruktúr futbalového klubu a aby som urobil niečo pre záchranu tretej ligy pre Topoľčany.
Klub dlží mestu Topoľčany takmer 60 000 Eur. To nie je pre vás veľká suma?
– Je to veľa peňazí, ale je to pre mňa a nových členov Správnej rady dlh, ktorý dokážeme splatiť za predpokladu, že nám mesto vyhovie našej žiadosti o splátkový kalendár. Na začiatku rokovaní som nesľuboval, že do klubu donesiem obrovské peniaze, ale sľúbil som, že donesiem kvalitných obchodných partnerov, aby futbalový klub v Topoľčanoch mohol napredovať. Dvaja noví partneri mi prisľúbili finančnú pomoc pri stabilizácii pomerov v MFK, a preto som aj ja osobne vstúpil do klubu ako prezident.
Čo ste garantovali novým partnerom, že vôbec boli ochotní vstúpiť do klub MFK Topoľčany?
– Garantoval som iba poctivú prácu s ľuďmi, na ktorých sa môžeme spoľahnúť so snahou zachrániť v Topoľčanoch futbal, čo prijali ako výzvu. Pán Kvoriak je futbalový odborník, ktorého si vážim, napríklad pred desiatimi rokmi bol súčasťou futbalového diania v Banskej Bystrici a vtedy objavili a vychovávali v žiackych kategóriách takú osobnosť, akou je dnes Marek Hamšík. Aj pán Nasri je športový fanúšik, má rád futbal a je ochotný podieľať sa na financovaní klubu. Je si vedomý, že záchrana mužského futbalu v Topoľčanoch ho bude niečo stáť, ale opakujem, že v momentálnej situácii nebude problém so zabezpečením financovania klubu.
Fungovanie A-mužstva je teda vysporiadané...
– Seniorských hráčov odmeňujem zo zdrojov zahraničných obchodných partnerov každý týždeň ihneď po zápasoch. Takto sa to robí pravdepodobne iba v anglickej lige a podľa mojej predstavy už aj v Topoľčanoch. Vždy po zápase prídeme do šatne poďakovať za výkon a hráčom potom vyplatíme finančné odmeny. Rovnako som sa rozhodol vyplácať im aj prémie za víťazstvá, nakoľko po troch odohraných jarných kolách máme na konte už štyri body. A to pre mužstvo, ktoré sme v podstate začali stavať v polovici februára a staviame ho za pochodu ešte dnes, je naozaj výborný výsledok. Okrem A-mužstva by som chcel zdôrazniť, že plne financujeme aj družstvá staršieho a mladšieho dorastu. Zabezpečil som pre nich nové oblečenie, platíme im dopravu aj trénerov.
A čo ostatná mládež v topoľčianskom futbalovom klube?
– Približne pred mesiacom som tu mal na návšteve jednu osobu, ktorá ma podporila v tom, aby som nenechal zaniknúť A-mužstvo v klube, ktorý bol založený v roku 1912, pričom hrozil jeho úplný zánik. Väčšina obyvateľov Topoľčian si možno neuvedomuje, že umelo pripravovaný koniec futbalu v tomto meste by bol hriech. Tým pánom bol Adel Amrouche, belgický občan, ktorý nedávno viedol ako tréner aj reprezentácie Kene a Rwandy. Tento človek bol v našom klube a dokonca aj rokoval s našimi bývalými hráčmi, aby zostali v klube pred jarnou častou. Viacerí sa vyjadrili, že zostanú, ale napokon oznámili, že radšej pôjdu do iných klubov, pretože nám už neveria. Pán Amrouche môže trénovať akýkoľvek klub v prvej lige po celom svete, no my sme sa dohodli, že nám pomôže s napredovaním futbalového klubu a to hlavne vo všetkých mládežníckych družstvách. Zároveň trénerovi A-mužstva Miroslavovi Podmajerskému bude pomáhať aj pri mužstve seniorov. Adel Amrouche pricestuje do Topoľčian v priebehu niekoľkých dní, už dnes je v Topoľčanoch jeho asistent z Kene, ktorý pôsobí aj ako tréner brankárov.
Musím sa ale vrátiť k téme mládežníckeho futbalu MFK Topoľčany. Mrzí ma, že v Topoľčanoch tréneri mládeže nedokázali od môjho odchodu vychovať viac kvalitných hráčov pre vyššie súťaže. Urobíme všetko preto, aby sa to stalo minulosťou. Dnes počúvam odpovede, že nám talentovaného hráča zobrali napríklad do Nitry, čo nie je pre mňa argument. Ak bol taký talent, prečo po ňom nesiahol Slovan Bratislava, či Spartak Trnava?
Mládež v našom klube v budúcnosti musia trénovať ľudia s odbornou spôsobilosťou, za ktorú považujem minimálne licenciu B, a preto k tomu budú smerovať naše opatrenia, aby naši tréneri mládeže mali možnosť tieto licencie dosiahnuť.
Mojou filozofiou je, aby sme mali kvalitných a licencovaných trénerov a potom môžeme očakávať, že dokážeme vychovať kvalitných hráčov a hrať aj kvalitný futbal. Nechcem a ani nebudem nikoho z pozície trénerov vyhadzovať, ale chcem, aby si tréneri sami uvedomili, či majú na to, aby trénovali mládež v Topoľčanoch. Budem robiť všetko preto, aby mládež napredovala. Nechcem, aby naši mladí hráči chodili hrávať iba po okolitých dedinách. Tomuto musíme zamedziť a robiť všetko preto, aby títo mladí hráči mali v prvom rade hrdosť hrať za topoľčiansky klub a tí najlepší, aby sa dostali vyššie. Toto je môj základný cieľ, ktorý chcem dosiahnuť. Cudzí hráči nám prišli iba na výpomoc, to sú hráči, ktorých tu máme so snahou posunúť ich do vyšších súťaží, aby sme mohli s ich prípadnými prestupmi zabezpečiť lepšiu budúcnosť pre náš klub. Sú to všetko kvalitní hráči a ich zámerom je dostať sa do kvalitných slovenských a možno aj európskych mužstiev. Z ich ďalšieho predaja očakávame vytvárať podmienky pre vyššiu úroveň futbalu aj v Topoľčanoch. Vážim si každého jedného Žochára, ale mrzí ma, že takmer každý jeden hráč z jesenného kádra sa nám otočil chrbtom a radšej uprednostnil iný klub, než by zostal v Topoľčanoch. Garantoval som im stabilný príjem, že ich budem vyplácať týždenne, no neverili mi. Každému jednému z nich som navrhol, že okrem týždenného platu doplatím postupne po častiach dlhy klubu, no v kádri nezostal takmer nik. Oceňujem postoj Kučeru a Grmana, ktorí boli ako jediní ochotní bojovať v drese nášho klubu v novovytváranom mužstve aj s pomocou dorastencov a Tibora Galbavého, ktorému po obojstrannom súhlase bolo zrušené hosťovanie vo Veľkých Bedzanoch, kde ho veľmi potrebovali, ale umožnili mu štart v našom mužstve.
Ako sa zahraniční hráči dostali do Topoľčian? Odkiaľ ste dostali tipy na týchto futbalistov?
– Za kvalitu týchto hráčov ručí tréner Adel Amrouche, on ich trénoval v minulosti. Nie je to tak, že hocikto môže prísť hrať do Topoľčian zo zahraničia. Sú to kvalitní hráči a verím, že v najbližších zápasoch vám dokážu, že budú predvádzať kvalitnú hru. Osobne robím všetko preto, aby sa topoľčiansky futbal pozdvihol, čo je môj základný cieľ. Neočakávam, že získam niečo z topoľčianskeho futbalu, v tom nie sú peniaze, ale mojim snom je dostať Topoľčany čo najvyššie. Stále mi bije srdce pre topoľčiansky futbal, Topoľčany sú mojim druhým domov. Teraz mám k dispozícii finančné prostriedky, aby som pozdvihol topoľčiansky futbal a to aj chcem urobiť. Veľa ľudí v mojom okolí mi hovorí, že investovanie do topoľčianskeho futbalu je hádzanie peňazí do studne, no ja ich chcem presvedčiť, že to tak nie je. Spolu s ľuďmi, ktorým dôverujem, vytvoríme podmienky pre profesionálny chod v klube a zároveň kvalitnou hrou a vhodným doplnením kádra dokážeme robiť veľký futbal... Verím, že minimálne dvoch hráčov z týchto zahraničných posíl sa nám podarí posunúť do vyšších súťaží, čo nám môže za určitých predpokladov zabezpečiť financovanie klubu aj na niekoľko rokov. A najviac na tom všetkom ma láka predstava, že v budúcnosti príde za mnou niektorý z mládežníckych trénerov a povie mi, že hráč Topoľčian prešiel do špičkového prvoligového mužstva, čo bude prekrásny výsledok našej roboty.
amrouche_r6504.jpg
Adel Amrouche a Abdelaziz Benaoudia.
Trénerom A-mužstva je Miroslav Podmajerský, ktorý vedie aj Krtovce v siedmej lige. Prečo ste oslovili tohto trénera?
– V Topoľčanoch sa pred jarnou časťou neuskutočnila žiadna zimná príprava. Veci neboli dotiahnuté, do poslednej chvíle sa čakalo, ako to všetko nakoniec dopadne. Nového trénera sme museli riešiť na poslednú chvíľu. Oslovili sme s pánom Dušom človeka, ktorého pozná, dôveruje mu, je jazykovo dobre vybavený a aj keď nemá bohaté trénerské skúsenosti, jeho pozitívne stránky prevážili. Pravdou je aj skutočnosť, že v dobe budovania mužstva bol z voľných kandidátov na post trénera mužstva pán Podmajerský najvhodnejší kandidát a táto voľba sa nakoniec ukázala ako správna. Svedčí o tom aj zisk štyroch bodov z prvých troch kôl, čomu nikto neveril. K pánovi Podmajerskému sa pridá v najbližších dňoch pán Amrouche ako poradca a verím, že pod ich vedením budeme hrať dobrý a hlavne krásny futbal, ktorý priláka divákov na štadión.
Prečo sa zimná príprava A-mužstva v Topoľčanoch neuskutočnila?
– Nemal kto hrať a hlavne v klube už neboli peniaze. Dá sa povedať, že som to zachránil v hodine dvanástej. Chcem povedať, že všetko sa dá, keď sa chce. Dlho som sám nevedel, či mi vyjdú rokovania o spolupráci, tie sa nakoniec uskutočnili, dohody sme napokon uzavreli, a tak dnes môžeme bojovať o zotrvanie v tretej lige.
fu1420_r8438.jpg
Zahraničné posily s prezidentom klubu. 
Vráťme sa opäť k mládeži, deti sa skladajú po dvadsať Eur, aby vôbec mohli vycestovať na zápasy, je to správne riešenie?
– Je to iba dočasné riešenie, kedy sú takéto mesačné platby od rodičov, nakoľko ako viete, klub má pozastavené vyplácanie dotácie z mesta. V budúcnosti však bude rodičovský príspevok vyberaný aj naďalej, ale priemerne asi vo výške 10 Eur mesačne. Budú to prostriedky, ktoré budú účelovo viazané iba na mládež. Treba sa na to pozrieť tak, že v každom inom klube a športe si rodičia musia platiť určité poplatky ak chcú, aby ich dieťa napredovalo. Treba aj pozrieť na to, že keď chce rodič, aby jeho dieťa napredovalo, tak potrebuje kvalitného a licencovaného trénera. Len vtedy možno očakávať, že mladý futbalista bude futbalovo rásť rýchlejšie ako jeho rovesníci bez kvalitnej prípravy. Trénera je potrebné zaplatiť, a preto ma napríklad mrzí, že v klube MFK sú dnes aj takí tréneri, ktorí nemajú žiadnu licenciu na trénovanie, čím ich odbornosť nemá žiadnu hodnotu.... Všetkých trénerov rešpektujem ako osoby, nie ale ako futbalových trénerov ak nespĺňajú požadovanú odbornosť. Bohužiaľ, tí, ktorí nemajú potrebnú licenciu, nemôžu trénovať mládež.
Teda tréner bez licencie v klube končí...
– To som nepovedal, ja žiadneho z nich nebudem vyhadzovať. Tréner si sám musí uvedomiť, či na to má alebo nie. Máme požiadavky na zabezpečenie kvalitného trénera každému hráčovi, aby mohol napredovať, preto si osobne myslím, že tréneri bez licencie sami zistia, že nemajú na to predpoklady, aby trénovali mládež v našom klube a sami s klubom ukončia spoluprácu.
Je tu ďalší problém, v klube MFK pôsobí veľa mládežníkov, ktorí nie sú kmeňovými hráčmi MFK. Čo treba s tým urobiť, aby boli všetci hráčmi Topoľčian?
– Toto je dlhodobý problém, ktorý sa zanedbával. Do ďalšieho súťažného ročníka si dávame za cieľ ambíciu odkúpiť na prestup so súhlasom rodičov maximálny počet – ideálne by bolo všetkých hráčov, ktorých máme na hosťovaní z okolitých obcí, aby za topoľčiansku mládež nastupovali iba hráči, ktorí sú kmeňovými hráčmi MFK. Rešpektujem, že nie všetci hráči sa musia v Topoľčanoch uchytiť, ale hráči, ktorí budú stabilne hrávať za rôzne mládežnícke kategórie MFK, musia byť postupne hráčmi nášho klubu.
Od novej sezóny chceme z topoľčianskeho klubu urobiť profesionálny klub, čo znamená, že každý jeden hráč bude mať zmluvu s MFK Topoľčany. To je ďalšou z priorít novozvolenej Správnej rady MFK Topoľčany. Nechcem všetko zhadzovať na bývalé vedenie MFK, ale treba priznať, že v klube nebol systém, no tomu je koniec a teraz chceme vybudovať kvalitný a životaschopný futbalový oddiel.
Aké ambície ste si stanovili pred ďalším obdobím?
– Verte mi, že sme si dali za cieľ iba tie najvyššie priečky. Viem veľmi dobre, že niektorí ľudia, ktorí nie sú objektívne informovaní o dianí v klube, majú ťažké srdce na vedenie klubu, napríklad aj na pána Dušu, ktorý sa v uplynulých rokoch venoval práci v klube iba okrajovo, no tento človek ako posledný veril v záchranu MFK Topoľčany, a aj pre to urobil maximum. Hlavne on robí teraz všetko pre obnovu chodu klubu vo všetkých oblastiach, ale rovnako patrí moje poďakovanie aj ostatným členom Správnej rady MFK, najmä však tým, ktorí z klubu neodišli v najťažšom období. Osobne si tiež neviem predstaviť, aby futbal v Topoľčanoch skončil. Hlavne tým, ktorí sa zaslúžili o históriu futbalu v našom meste, chceme dokázať, že to myslíme úprimne a že máme cieľ dostať topoľčiansky futbal na miesta, kam patrí. Klubu chýbali peniaze na mužstvo dospelých a bez nich sa samozrejme nedá fungovať, zvlášť, keď klub bol a ešte stále je, zaťažený splátkami starých dlhov. Verím, že aj Mesto Topoľčany pre rozvoj mládežníckeho futbalu v klube uvoľní dotáciu určenú hlavne pre mládež. Môžem garantovať, že tie peniaze pôjdu iba na financovanie oblastí, pre ktoré je dotácia určená v rozpočte mesta a s týmito prostriedkami nepočítam na žiadne iné platby, iba na ktoré sú presne určené. Spoločne so svojimi partnermi budeme budovať klub, nielen A-mužstvo dospelých, ale aj všetky mládežnícke družstvá. O konkrétne rozdelenie dotácie z Mesta Topoľčany pre mládež si rozhodnú zástupcovia mládežníckeho futbalu sami. Som rád, že sme mohli zvoliť nového tajomníka klubu v osobe pána Romana Valacha, ktorý je zároveň aj klubovým právnikom a v súčasnosti už spolupracuje aj pri príprave zmlúv s hráčmi. Oceňujem, že ako jeden z mála bol ihneď ochotný pomôcť topoľčianskemu futbalu. Keď som prišiel prvýkrát do futbalu v roku 2008, podobne ako aj v tomto období v zadlženom klube neboli peniaze a uvažovalo sa o jeho zrušení. Dokonca v klube neboli peniaze ani keď som odchádzal v roku 2012, a tak preto prosím ľudí o trpezlivosť a dôveru, že chceme topoľčianskemu futbalu iba pomôcť, a že chceme pre nich hrať kvalitný a krásny futbal.

Najčítanejšie na My Topoľčany

Inzercia - Tlačové správy

 1. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 3. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 5. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 6. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 7. Prehľad a automatizácia
 8. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 1. Na Špitálskej ulici v Bratislave pribudnú nové byty
 2. Po rokoch cichosci richtuju v Raslavicoch slavnosci
 3. Nie som superman, ale viem, že Prešov má na to byť supermestom.
 4. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 5. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 6. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 7. Trenčín potrebuje nový impulz!
 8. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 21 356
 2. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 16 264
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 15 068
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 7 823
 5. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 3 333
 6. Nie som superman, ale viem, že Prešov má na to byť supermestom. 2 560
 7. Zdravo a chutne. Vyskúšajte recepty šéfkuchára Jara Žídeka 2 261
 8. Kde u nás kúpite domácke potraviny 1 745

Blogy SME

 1. Marian Nanias: Jadrová energia – Neutrónmi do handry z kozmickej lode.
 2. Peter Biščo: Akú odmenu dostal Sulík od Fica za ...
 3. Věra Tepličková: V Škótsku dnes porazili menštruačnú chudobu
 4. Pavol Kadlec: Rozmeňme si Matoviča na drobné.
 5. Imunoblog: Nástup do kolektívu
 6. Unicef Slovensko: Afganistan - rok po...
 7. Martin Pekár: O novom cestovnom poriadku (grafikone)
 8. Soňa Bulbeck: Perličky z Anglicka...
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 16 197
 2. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 14 003
 3. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 148
 4. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 884
 5. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 5 879
 6. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 4 683
 7. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 4 178
 8. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 3 913
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 6. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Topoľčany a Partizánske - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Topoľčany

Dobré správy z MY

Stop negatívnym správam. Posielame výber pozitívnych a zaujímavých článkov z rôznych regiónov po celom Slovensku.


11. aug
Novinky z MY regióny.

TOP správy z regiónov: Prehľad najzaujímavejších informácií a najčítanejších správ z MY Regióny v uplynulom týždni.


12. aug
Do zoznamu opravených ulíc pribudla aj Ulica Jesenského.

Pre vodičov budú platiť dočasné obmedzenia.


10. aug
Hradisko Valy - Bojná

Krásne miesta sú aj v blízkosti Topoľčian.


9. aug

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Marian Nanias: Jadrová energia – Neutrónmi do handry z kozmickej lode.
 2. Peter Biščo: Akú odmenu dostal Sulík od Fica za ...
 3. Věra Tepličková: V Škótsku dnes porazili menštruačnú chudobu
 4. Pavol Kadlec: Rozmeňme si Matoviča na drobné.
 5. Imunoblog: Nástup do kolektívu
 6. Unicef Slovensko: Afganistan - rok po...
 7. Martin Pekár: O novom cestovnom poriadku (grafikone)
 8. Soňa Bulbeck: Perličky z Anglicka...
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 16 197
 2. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 14 003
 3. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 148
 4. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 884
 5. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 5 879
 6. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 4 683
 7. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 4 178
 8. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 3 913
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 6. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu