Jacovce prelomili smolu +FOTO

V domácom zápase konečne uspeli. Koľko gólov si súper odviezol?

Jacovce sériu troch domácich zápasov zakončili prvou jarnou výhrou 3:0.Jacovce sériu troch domácich zápasov zakončili prvou jarnou výhrou 3:0. (Zdroj: JARO ŠUPA)
Jacovce – Tešedíkovo 3:0 (0:0)
Futbalisti Jacoviec sa až na štvrtý pokus tešili z prvého jarného víťazstva. Domáci mali od úvodu prevahu, do obrovskej šance sa v úvodných minútach dostal Kúdela, ktorý obišiel brankára Psotu, ale pred bránkovou čiarou trafil len do obrancu Vargu. Následne mohli skóre zápasu otvoriť Chrenko, Bajzík i Kúdela, ich sľubné strely ale mierili vysoko nad alebo si s nimi spoľahlivo poradil Psota v bránke hostí. Na druhej strane vyšiel hosťom brejk, center Michalíka si Desat zrazil do vlastnej siete, no pre ofsajd gól hlavný rozhodca po porade so svojim asistentom neuznal. Domáci lepšie vstúpili do druhého polčasu a už v 52. minúte strieľaný center striedajúceho Štefkoviča skončil prekvapujúco až v bránke dovtedy výborne chytajúceho Psotu. Domáci po góle ožili, dostávali sa do šancí, ale Jacovce v nasledujúcich minútach zahodili štyri tutovky, keď vynikal najmä brankár hostí, ktorému pomáhala aj nemohúcnosť domácich zakončovateľov. Až v 78. minúte striedajúci Kaman zbytočne dlho nerozmýšľal v šestnástke čo s loptou a poistil vedenie domácich – 2:0. O tri minúty zaváhanie brankára hostí využil Beňo, ktorý hlavou upravil na konečných 3:0. Posledné slovo mali hostia, keď v záverečných minútach zápasu skóroval Hajdu, ale pre ofsajd gól neplatil.
Góly: 52. T. Štefkovič, 78. M. Kaman, 81. K. Beňo. R Matúš, 120. TJ DRUŽSTEVNÍK: Dubný – Beňo, Desat, Bajzík, Buček, P. Švec (29. Štefkovič), Bujna (79. Majba), Okša (62. M. Kaman), Chrenko, Bukvay, Kúdela. ŠK: Psota – Takács, Mészáros, Varga, Szabó, Zavarcsík, Lancz, Gardian, Kovács, Michalík, Hajdu.
Zvyšná dohrávka 16. kola: Lapáš – Horná Kráľová 1:2 (0:1), 71. P. Pajer – 26. a 90. M. Bleho.
1. Hrušovany 19 14 3 2 62:16 45 (+18)
2. Lapáš 18 13 2 3 48:14 41 (+14)
3. TIBI H. Kráľová 19 11 5 3 39:23 38 (+8)
4. Solčany 19 11 3 5 46:16 36 (+6)
5. Jacovce 19 9 3 7 49:35 30 (0)
6. Alekšince 19 9 3 7 31:18 30 (+3)
7. Tovarníky 19 9 3 7 22:27 30 (0)
8. Preseľany 19 8 3 8 32:28 27 (0)