Zlato pre Karate klub Topoľčany

Karatisti Karate klubu Topoľčany sa v roku 2016 zatiaľ nevrátili domov zo súťaže bez zlatej medaile a teda stále neprerušili zlatú niť domácich i zahraničných súťaží.

Karatisti z Karate klubu Topoľčany.Karatisti z Karate klubu Topoľčany. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Medaile z Košíc

Dňa 12. 3. 2016 sa všetci mladí karatisti z celého Slovenska stretli na 2. kole Slovenského pohára mládeže v Košiciach a Karate klub Topoľčany reprezentovali Ingrid Marková, Stella Patai a Michaela Šaligová. Najskôr sa dievčatá „zahriali“ v disciplíne KARATE AGILITY, kde preukázali popri umeniu karate aj všestrannú pohyblivosť a fyzickú zdatnosť. Toto všetko zvládli na výbornú Ingrid a Stella, keď dosiahli vo svojich vekových kategóriách najlepšie časy, a získali tak pre klub prvé dve zlaté medaile.
Následne súťaž pokračovala súbornými cvičeniami KATA. Svoje umenie predviedla Ingrid Marková, ktorá v kategórii dievčat 6-7 ročných začiatočníčok jednoznačne dominovala a získala v tento deň svoju druhú zlatú medailu a teda bola ziskom dvoch zlatých medailí rovnako úspešná ako aj v 1. kole Slovenského pohára v Prievidzi. V kata sa ešte medailovo presadila aj Michaela Šaligová, ktorá prehrala vyrovnaný zápas o postup do finále a obsadila konečné 3. miesto. V tvrdej konkurencii 8-9 ročných dievčat sa medailovo nepresadila Stella Patai, ktorá sa umiestnila hneď za stupňami pre víťazov. Po KATA prebehli zápasy KUMITE, kde však dievčatá nestačili na svoje súperky.
Slovenský pohár so svojimi tromi kolami je jednou z vrcholových súťaží celoslovenského karate. Karate klub Topoľčany sa ziskom 5 zlatých, 3 strieborných a 3 bronzových medailí po dvoch kolách radí k úspešným klubom Slovenska.

Preteky v Žiline

Už o týždeň sa v Žiline konala súťaž GRAND PRIX ŽILINA spojená s otvoreným 3. kolom Stredoslovenského pohára mládeže, ktorého sa zúčastnilo 483 súťažiacich z 58 klubov Slovenska a Čiech. Karate klub Topoľčany reprezentovali na tejto súťaži Ingrid Marková, Stella Patai, Michaela Šaligová, Radovan Skaličan a Daniel Schlosser.
Všetci menovaní sa zúčastnili súťaže v súbornom cvičení KATA vo svojich vekových kategóriách. Prvá nastúpila na tatami v kategórii 6-7 ročných dievčat začiatočníčok Ingrid Marková, ktorá výborne prevedenými cvičeniami porazila všetky svoje súperky a získala krásny pohár, medailu a diplom. Po dobrých výkonoch sa do finále ešte prebojoval aj Daniel Schlosser v kategórii KATA mladších kadetov, kde sa stretol so svojím večným rivalom Denisom Kuníkom z KACHI Nitra. Avšak, Daniel tentokrát na súpera nestačil a získal striebornú medailu a diplom. Medailovú bilanciu ešte doplnila Stella Patai, ktorá v početnej a kvalitne obsadenej kategórii KATA mladších žiačok začiatočníčok obsadila tretie miesto a získala tak bronzovú medailu a diplom. Menej sa darilo Michaele Šaligovej a Radovanovi Skaličanovi, ktorí nezískali žiadnu z cenných medailí.
Pretekári Karate klubu sa zúčastnia aj v nasledujúcich týždňoch množstva domácich i zahraničných súťaží, ktoré sú uvedené na internetovej stránke klubu www.karatetopolcany.sk.
Karate klub Topoľčany opäť reprezentoval svojimi úspechmi nielen klub, ale aj mesto Topoľčany a ZŠ Hollého v Topoľčanoch, kde sa členovia klubu pripravujú na svoje vystúpenia na domácich a medzinárodných súťažiach karate a kde radi privítajú aj nových adeptov na medaile, ktorí sa budú spolu so svojimi rodičmi a trénermi tešiť z početných úspechov.

Autor: IM, RD