Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

V derby sa tešili domáci

Topoľčany vedia, že do play-off pôjdu z druhého miesta.

Topoľčany prehrali o štyri góly.Topoľčany prehrali o štyri góly. (Zdroj: JARO ŠUPA)
Hlohovec – Topoľčany 24:20 (11:8)
Hádzanári Topoľčian cestovali na derby v zostave už aj s Polakovičom, v zápasom tempe sa predstavil aj Cigáň. Práve Cigáň otvoril skóre stretnutia v 3. minúte – 0:1 a hostia si udržiavali jednogólový náskok do 16. minúty. Potom uvidel červenú kartu Kucher a domáci tromi gólmi v rade odskočili na 8:5 v 22. minúte. Do polčasu si domáci postrážili trojgólový náskok – 11:8. Po zmene strán si Hlohovec aj naďalej držal vedenie vo svojich rukách, v 38. minúte Guzy zvýšil už na 14:10 a v 51. minúte po dvoch góloch Hesa viedol Hlohovec 20:15. V závere sa stretnutie už iba dohrávalo, Topoľčany si tak na konto pripísali prehru o štyri góly. Hoci Topoľčany prehrali, lepšie vzájomné zápasy ale hovoria jasnou rečou, že v prípade rovnosti bodov s Hlohovcom obsadí Agro druhé a Hlohovec tretie miesto. Semifinálové play-off tak Topoľčany začnú doma v sobotu 23. apríla. Hrať sa bude na tri víťazné zápasy, ešte predtým ale Topoľčany odohrajú posledné kolo nadstavbovej časti proti štvrtej Šali.
Rozhodovali Brunovský – Čanda, vylúčenia 5 – 5 na dve minúty, ČK: 16. Kucher (Agro), rozhodovali Brunovský – Čanda, 850 divákov. HK AGRO: Štochl, Meluš – J. Briatka 2/2, Macovchin 1, Klačanský 1, Michalka 2, Polakovič 1, Ivanytsia 4, Ivanov 1, Cigáň 4, Hlinka, Jadroň, Urban 2, Žilinčík 2, Kucher, tréner P. Jano.

Pavol Jano (tréner): Niekedy je prehra výhrou, pretože po tomto zápase vieme, že do play-off pôjdeme z druhého miesta. Smutný som však z toho, že sme dali v zápase iba dvadsať gólov. Na to, akú chceme hádzanú hrať, je to málo gólov. Vyzdvihnúť musím oboch brankárov, aj vďaka ním sme udržali potrebné skóre, aby sme obsadili druhú priečku. V útoku sme nastúpili s hráčmi, ktorí dlhšie nehrali, príležitosť dostali aj hráči z lavičky, pretože z juniorskej reprezentácie sa vrátil Hlinka unavený. Pupík je navyše ešte stále zranení. Avšak hráči, ktorí dostali príležitosť, svoje možnosti nepreukázali. V útočnej fáze nám chýbal pre červenú kartu Kucher, a tým pádom sme boli vpredu impotentní. Čaká nás dohrať zápas so Šaľou so cťou a potom sa postupne pripraviť na semifinálové play-off zápasy proti Hlohovcu.
Ostatné výsledky 9. kola: Pov. Bystrica – N. Zámky 27:29, Šaľa – Prešov 23:27.
1. Prešov 25 23 0 2 836:638 46
2. Topoľčany 25 19 0 6 687:586 38
3. Hlohovec 25 18 0 7 718:595 36
4. Šaľa 25 13 1 11 697:669 27
5. Pov. Bystrica 25 10 0 15 714:688 20
6. Nové Zámky 25 6 2 17 700:793 14
Ďalší program: 23. 4. (sobota) o 18.00 h: Topoľčany – Hlohovec (prvý zápas semifinále play-off).

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.