Nadstavba končí, blíži sa semifinále

Topoľčianski hádzanári zakončili nadstavbovú časť domácim zápasom proti Šale.

Topoľčany doma jasne vyhrali.(Zdroj: JARO ŠUPA)
Topoľčany – Šaľa 34:26 (15:11)
V poslednom zápase pred play-off si už ani jedno z mužstiev nemohlo vylepšiť svoje tabuľkové postavenie. Bojovalo sa však nielen na palubovke, ale i v hľadisku, keďže hostí prišla povzbudiť aj početná skupinka fanúšikov. Šaľa mala lepší vstup do zápasu, v 4. minúte viedla 0:2. Topoľčany v priebehu dvoch minút vyrovnali na 2:2, ale hostia v 7. minúte S. Mažárom šli opäť do dvojgólového vedenia – 2:4. Následne domáci J. Briatka nepremenil sedmičku, ktorú Fabián chytil. Od tohto momentu ale Topoľčany do 10. minúty opäť vyrovnali na 4:4, aby 11. minúte Szapu poslal hostí do vedenia poslednýkrát v zápase – 4:5. Následne na domácej strane Meluš zavrel bránku a Topoľčany do 15. minúte šli do trháku 7:5, keď Meluš chytil aj sedmičku. Hostia ešte znížili na rozdiel gólu, v 20. minúte ale Kucher zvýšil na 10:7 a v 23. minúte dokonca ten istý hráč aj na 12:8. Štvorgólový náskok si domáci hádzanári udržali až do polčasu, pričom na oboch stranách obaja brankári chytili po jednej sedmičke. Po zmene strán Ivanytsia rýchlo zvýšil na 16:11. Následne mali Topoľčany v krátkom slede dvoch vylúčených hráčov v rade a hostia upravili na 16:13. Gól Cigáňa na 17:13 ale opäť naštartoval domácich a štvorgólové vedenie si držali až do stavu 23:19. V 47. minúte Žilinčík zvýšil na 24:19 a v 50. minúte po góle Cigáňa bolo už 27:20. Od tohto momentu sa zápas už iba dohrával, v bránke domácich vystriedal Meluša Patrik Králik. V závere po góle J. Briatka vyhrávalo Agro už aj 32:23, no nakoniec sa zápas skončil výsledkom 34:26.
Rozhodovali Haščík – Sivák, vylúčenia 3 – 3, ČK: 56. Krok (Šaľa) za faul, pokutové hody: 4/2 – 7/4, 420. HK AGRO: Meluš, P. Králik, Štochl – J. Briatka 2/2, Macovchin 4, Klačanský 1, Michalka 1, Polakovič 2, Ivanytsia 5, Ivanov, Cigáň 5, Hlinka 4, Jadroň 2, Ďurček 1, Žilinčík 3, Kucher 4, tréner P. Jano. HKM: Fabián, Szabó, Bočkay 3, Michniewicz 1, Krokavec, Masaryk 3, Szapu 5, Repáň, Melnyk 5/2, Krok 4, Šulc 1, S. Mažár 4/2, Páleš, Percze, Petráš, tréner J. Kolesár.

Povedali po zápase:

Pavol Jano (tréner Topoľčian): Teší ma výhra a obzvlášť sa teším aj tomu, že padlo viac gólov. My sme mohli streliť aj viac gólov, pretože viacero šancí sme aj zahodili. Mám radosť z toho, že hráči, ktorí dostali príležitosť v Hlohovci, už podali lepšie výkony. To znamená, že nestagnujeme, ale posúvame sa dopredu. Verím, že náš výkon v semifinále bude gradovať. Tento zápas sme využili na to, aby sme v akcii videli viacero našich hráčov, a popritom sa nám podarilo bodovať naplno, takže radosť je dvojnásobná.
Ján Kolesár (tréner Šaľa): V tomto zápase nešlo v podstate o nič, ale chceli sme nadstavbu zakončiť výhrou, predsa ide len o prestíž ako i herný dojem. Z našej strany to v úvode nebola zlá hádzaná, ale posledných pätnásť minút druhého polčasu to bola jedna veľká katastrofa. Ťažko sa hodnotí zápas po takomto výkone, pretože niektorých svojich hráčov som na palubovke nespoznával. Bez nasadenia a bojovnosti sa nedá hrať a nie to ešte bodovať. Mal som pocit, že niektorí hráči to chceli mať iba rýchlo za sebou bez ohľadu na výsledok. Pred semifinále sme si absolútne nevytvorili žiadnu hernú pohodu ako som očakával. Počas týždňa si tento zápas musíme rozobrať, hrať však v ďalšom zápase budú iba tí hráči, čo skutočne budú mať aj záujem...
Ostatné výsledky 9. kola: Pov. Bystrica – N. Zámky 27:29, Šaľa – Prešov 23:27.
1. Prešov 26 24 0 2 866:665 48
2. Topoľčany 26 20 0 6 721:612 40
3. Hlohovec 26 19 0 7 760:618 38
4. Šaľa 26 13 1 12 723:703 27
5. Pov. Bystrica 26 10 0 16 741:718 20
6. Nové Zámky 26 6 2 18 723:835 14
Ďalší program: 23. 4. (sobota) o 18.00 h: Topoľčany – Hlohovec, Prešov – Šaľa (prvé zápasy semifinále play-off) – hrá sa na tri víťazné stretnutia.

1. FOTO: V priehrade si zaplávalo takmer sto ľadových medveďov 234