Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Kto sa tešil v derby?

Basketbalisti Topoľčian privítali doma Partizánske.

Topoľčany – Partizánske 60:69 (34:37)
Prvá štvrtina jednoznačne vyznela v prospech domácich, kedy hráčom Topoľčian vychádzali rýchle brejky a aj doskoky pod košmi. Druhá a tretia štvrtina ale jasne patrila hráčom z Partizánskeho, ktorí výrazne strelecky domácim hráčom odskočili. Síce záverečná časť zápasu opäť patrila domácim, výraznejšie súpera už bodovo nedotiahli, nakoľko im už nezostával čas. Domáci basketbalisti doplatili na veľmi slabú druhú a tretiu štvrtinu, počas ktorých zaznamenali len dvadsať bodov (7 bodov v druhej a 13 bodov v tretej štvrtine).
BK DOMOV: D. Javurek 19, D. Krč 16, Meluš 8, Kopenec 6, Barborík 6, Vencl 5, Kertész, D. Adamec, Šípoš, Ligocký, Adamkovič, tréner Ľ. Adamec.
Komárno – Bánovce 61:70 (39:33)
Posledný zápas sezóny odohrali muži Bánoviec na palubovke Komárna. Úvod ako hrom mali domáci, keď prvé štyri trojkové pokusy skončili v koši. Bánovce reagovali len čiastočne a Komárno poľahky viedlo 12:5. Po štvrtej trojke nasledoval oddychový čas Bánoviec a ten mal za následok obrat v skóre a Bánovce prvú štvrtinu vyhrali 16:21. V druhej štvrtine Komárno pridalo, zrýchlilo hru, spresnilo streľbu a dostalo sa do vedenia o 10 bodov 36:26. V tejto časti hry Bánovce strelecky držal Jakub Gajdoš, ktorý svojimi úspešnými trojkovými pokusmi (celkovo v zápase dal 5) zabezpečil, že Bánovce odchádzali do šatne len so 6-bodovým mankom. V druhom polčase sa strelecky ku Gajdošovi pridal Denis Filo a v obrane, predov-šetkým pod vlastným košom perfektne pracovala dvojica bratov Predných, ktorých doskoky a následné rýchle protiútoky spôsobili obrat v skóre. Bánovce svoj náskok zveľadili na 9 bodov a zaknihovali tak 5 víťazstvo v sezóne.
Body BBK: J. Gajdoš 25 (5 trojek), D. Filo 18, T. Predný 12, P. Predný 9, R. Mikušiak 0, (A. Lahký 6, J. Urban, L. Kramár), tréner: T. Predný
Ostatné výsledky: Exit Nitra – Ivanka p/D. 63:56, Levice B – Holíč 80:64.
1. Levice B 15 13 2 1263:927 28
2. Ivanka p/D. 15 11 4 1117:1034 26
3. Holíč 15 10 5 1113:928 25
4. Exit Nitra 15 10 5 1006:894 25
5. Komárno 15 8 7 1041:953 23
6. Partizánske 15 6 9 1031:1107 21