Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Derby zápas rozhodol prvý polčas

V zápase sa kopali aj dva pokutové kopy.

Jacovce v derby doma porazili V. Bedzany 2:1. Všetky góly padli v prvom polčase.(Zdroj: JARO ŠUPA)
Jacovce – V. Bedzany 2:1 (2:1)
Dlhoočakávaný derby zápas sa odohral už v sobotu predpoludním, pretože v poobede sa ženil domáci hráč Martin Rusňák. Po opatrnom úvode prišla v 12. minúte chyba domácej obrany a Tlstý otvoril skóre zápasu – 0:1. Domáci sa po góle prebrali, tlačili sa dopredu, hostia hrali na nebezpečné brejky. Po jednom z nich unikol Filipeje, Tlstý sám pred brankárom trestuhodne zahodil. V 33. minúte sa po rohovom kope domácich dostala lopta ku Beňovi, ktorý vyrovnal na 1:1. Hneď z nasledovného protiútoku mal gól na kopačke hosťujúci Tlstý, namieril ale vysoko. Na druhej strane sa kopala prísna penalta po faule na Kúdelu a Desat poslal domácich do vedenia – 2:1. Od tohto momentu sa až do záveru polčasu hral nervózny futbal. Po zmene strán mali domáci miernu prevahu, hostia sa iba bránili. Tri čisté gólové šance spálil Kaman, dokonca po faule na Kúdelu zahodil penaltu Desat, keď jeho pokus brankár Beliansky vyrazil pred Bukvaya, ktorý v nasledujúcej čistej šanci opäť nechal vyniknúť hosťujúceho brankára. Hostia sa až v samotnom závere dostali do tlaku, kopali tri rohy v krátkom slede. Najväčšiu šancu na skórovanie spálil Filipeje, ktorý po chybe obrany trafil len tyč domácej bránky. Jacovce si napokon pripísali tri body, i keď o osude zápasu mohli rozhodnúť aj skôr. Domáci futbalisti blahoželajú Martinovi Rusňákovi k sobášu a zároveň mu venujú aj víťazstvo.
Góly: 33. K. Beňo, 36. P. Desat (11 m) – 12. M. Tlstý. R Fodor, 180. TJ DRUŽSTEVNÍK: Glos – Štefkovič, Beňo, Desat, Bajzík, Buček, P. Švec, Kaman, Kúdela (71. Okša), Chrenko, Bukvay. OFK: Beliansky – B. Hippík, M. Tlstý, Ladický, F. Kolenčík, Ondruška, Toman, Hustý, Ľ. Kolenčík (84. J. Lukačovič), Bitarovský, Filipeje.