Bolo to derby ako remeň, kto sa ujal vedenia v sérii?

Topoľčany doma prehrali, Hlohovec sa ujal vedenia v sérii.(Zdroj: JARO ŠUPA)
Topoľčany – Hlohovec 27:27 (13:14) – 3:4 na sedemmetrové hody
Hlohovec sa ujal vedenia 1:0 v sérii.
Pred zaplnenou športovou halou videli diváci výborné hádzanárske predstavenie. V úvode zahodil Laho sedmičku, keď ho vychytal Štochl a Cigáň poslal domácich do vedenia 1:0. V 4. minúte hrali domáci presilovku o dvoch hráčov, ale Ivanytsia upravil len na 2:1, pričom na druhej strane chytil Štochl sedmičku aj Ďurišovi. V 9. minúte Laho vyrovnal na 3:3 a následne Hes poslal Hlohovec prvýkrát v zápase do vedenia 3:4. V ďalšom priebehu boli hostia o gól vpred, až v 16. minúte Ďuriš zvýšil na 6:8. Nasledoval oddychový čas domácich a po sedmičke Zaťka viedli hostia už 6:9. Topoľčany postupne začali lepšou obranou sťahovať náskok súpera, ale v 22. minúte domáce Agro zastavilo prísne vylúčenie Žilinčíka, ktorý uvidel červenú kartu. Napriek oslabeniu v 23. minúte Cigáň vyrovnal na 10:10, ale hostia opäť šli rýchlo do vedenia 10:12. V 26. minúte Klačanský po dvoch góloch vyrovnal na 13:13, rýchla odpoveď Hesa ale znamenala vedenie Sporty – 13:14. V poslednej minúte Zaťko zahodil sedmičku proti Melušovi, ktorý vymenil Štochla pri pokutovom hode a na druhej strane ani Cigáň zo sedmičky neuspel. Druhý polčas začal gólom Hlinku na 14:14, aby hostia opäť odskočili na dvojgólový rozdiel – 14:16. Ivanytsia s Urbanom vyrovnali na 16:16, v 37. minúte po úniku Kuchera šli Topoľčany do vedenia 17:16. O minútu po sedmičke Klačanského Agro viedlo 18:16. Ivanytsia pri presilovke zvýšil na 19:16, aby z následného trháku Ivanov zariadil už štvorgólové vedenia Agra – 20:16. V týchto minútach sa vyznamenal viacerými zákrokmi brankár Štochl. Potom ale Topoľčany dlhých sedem minút neskórovali, keď svoje umenie predviedol aj Žernovič v bránke Sporty a hostia sa dotiahli na rozdiel gólu – 20:19. V ďalšom priebehu si domáci držali dvojgólový náskok, to už ale do bránky Topoľčian prišiel Meluš. V 55. minúte ešte Polakovič zo sedmičky upravil na 25:23, ale o dve minúty Ďuriš z trháku vyrovnal na 25:25. V 58. minúte prišiel ďalší únik Ďuriša, čo znamenalo vedenie Sporty 25:26. Cigáň vyrovnal na 26:26, aby hostia v poslednej minúte Zaťkom zo sedmičky šli opäť do vedenia 26:27. V poslednej sekunde nariadenú sedmičku na druhej strane premenil aj Polakovič – 27:27 a o osude zápasu tak museli rozhodnúť sedemmetrové hody. V nich boli šťastnejší hostia.
Sedmičkový film: 1. séria: Polakovič neprekonal Žernoviča, Ďuriš strieľa gól Melušovi 0:1. 2. séria: Jadroň prekonal Žernoviča - 1:1, Lahov pokus Štochl chytá. 3. séria: Cigáň strieľa Žernovičovi gól – 2:1, Guzy prekonáva Štochla – 2:2. 4. séria: Žernovič vychytal J. Briatku, Sivák prekonal Meluša 2:3. 5. séria: Klačanský upravuje na 3:3, Zaťko po góle Štochlovi rozhoduje o osude prvého zápasu – 3:4.
Rozhodovali Rudinský – Mandák, vylúčenia 7 – 7, ČK: 22. Žilinčík (Agro) za faul lakťom, pokutové hody: 5/3 - 7/4, 820 divákov. HK AGRO: Meluš, Štochl – J. Briatka, Macovchin, Klačanský 5/1, Polakovič 2/2, Ivanytsia 5, Ivanov 1, Cigáň 8, Hlinka 3, Jadroň, Ďurček, Urban 1, Žilinčík, Kucher 2, tréner P. Jano.

Pavol Jano (tréner): Zápas mal podobný priebeh ako duel, ktorý sme odohrali v nadstavbovej časti v Hlohovci, pretože hneď v úvode sme prišli o vylúčeného hráča a tým pádom sme mali už len jednu možnosť obranného systému. To veľmi zavážilo v tomto zápase, pretože súper mal razom veľa priestoru. V útoku sme ľahko strácali lopty, a ak sme si aj vytvorili šance, tak sme ich nedokázali premeniť. V ďalšom priebehu sme zbytočne a ľahko stratili vytvorený náskok. V závere to bola už len otázka, kto z koho. Hlohovec mal viac šťastia, a preto vyhral. My sa teraz musíme pripraviť na to, aby sme v stredu v Hlohovci vyrovnali stav série. Ešte nič nie je stratené, ako Hlohovec vyhral u nás, tak aj my môžeme uspieť na ich palubovke.
Ďalší program: 27. 4. (streda) o 18.00 h: Hlohovec – Topoľčany, 30. 4. (sobota) o 18.00 h: Topoľčany – Hlohovec.