Mladí hokejbalisti U12 vybojovali bronzové kovy

V Extralige U12 sa hral posledný turnaj, ktorý rozhodol o majstrovi Slovenska pre rok 2016. Zlato ide do Spišskej Belej, striebro do Devínskej Novej Vsi a bronz do Topolčian.

Topoľčianski hokejbalisti majú bronz.Topoľčianski hokejbalisti majú bronz. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)
6. turnaj Považská Bystrica
Do Považskej Bystrice cestovali Topoľčany pokúsiť sa udržať si 3. miesto v tabuľke, a získať tak tretie miesto na Slovensku v Extralige U12. Hoci cez týždeň vypadlo trénerovi Martinovi Benkovi st. až 5 hráčov zo základu (ročníky 2004), opäť kostru tímu tvorili hráči rok narodenia 2006 a tí si počínali až nadpriemerne dobre.
Výsledky:
ŠK Rebels 91 Topoľčany – MHBK CVČ Worms Kežmarok 4:3 (3:1, 1:2), Filipeje 2, Škorec, Feranec. Topoľčany nastúpili ako z veľkej knihy, keď už v 5. minúte vyhrávali 3:0. Gólovo sa presadili mladí hráči (Filipeje, Škorec a Feranec). Potom sa ale Topoľčanci akoby uspokojili a súper dokázal znížiť na 3:2. Minútu pred koncom počas presilovky poistil výhru Topoľčian Filipeje – 4:2, ktorému krásne prihral najskúsenejší hráč a zakončovateľ Martin Benko ml., ktorý kvôli ochoreniam viacerých hráčov musel hrať v obrane. Kežmarok ešte dve sekundy pred koncom znížil na konečných 4:3.
ŠK Rebels 91 Topoľčany – THK Juniors Spišské Vlachy 3:1 (1:1, 2:0), Matejíček, Benko, Kopecký. V druhom zápase sme sa trápili a po prvom polčase bol stav 1:1, keď sa presadil Matejíček utešenou strelou. V druhom polčase začali hrať Topoľčany svoju hru, viac si začali nahrávať a dostávali sa aj do šancí, ktoré ale dlho nevedeli využiť. Až päť minút pred koncom z obrany ušiel Benko a presadil sa po samostatnej akcii – 2:1. Výhru Topoľčany poistili počas presilovky, keď sa od modrej čiary nádhernou gólovou strelou prezentoval Kopecký – 3:1.
ŠK Rebels 91 Topoľčany – MŠK Spišská Belá 1:3 (1:1, 0:2), Benko. Už pred týmto zápasom Topoľčany vedeli, že po dvoch výhrach a dvoch zakopnutiach Gajár získa topoľčiansky výber s istotou tretie miesto. Úvod zápasu proti slovenskému majstrovi vyšiel hráčom Topoľčian excelentne, keď si Topoľčany vytvorili tlak na súpera, ktorý sa dopúšťal faulov a Topoľčany tak mali výhodu troch presiloviek po sebe. Ani jednu však nedokázali premeniť do gólu a paradoxne udreli hostia po ojedinelom protiútoku – 0:1. V závere prvého polčasu unikol Filipeje, ale vo vyloženej šanci bol faulovaný. Nariadené trestné strieľanie Benko premenil na vyrovnávajú gól – 1:1. Aj v druhom polčase začali Topoľčany bez rešpektu a pustili sa do majstra. Vytvorili si niekoľko výborných šancí, dvakrát nastrelili aj tyč, no výborného brankára sa im prekonať nepodarilo. Hostia opäť ušli tri minúty pred koncom a z protiútoku šli do vedenia – 1:2. Po oddychovom čase si Topoľčany v posledných troch minútach opäť vytvorili tlak i niekoľko šancí, ale ani po odvolaní brankára Topoľčany nevyrovnali, ale naopak, z protiútoku a následnom zalahnutí loptičky hráčom Topoľčian v bránkovisku uznal rozhodca technický gól – 1:3. „Za výsledok sa vôbec nemusíme hanbiť. Práve naopak, dovolím si tvrdiť, že to bol najlepší zápas mojich chlapcov v sezóne, a aj po prehre s majstrom ich musím iba pochváliť. Pochvalu dostali obe mužstvá aj pri vyhodnocovaní od funkcionárov slovenského hokejbalového zväzu, že obe mužstvá predviedli nádherné výkony a právom sú na medailových pozíciách,“ povedal po turnaji tréner Martin Benko st.
ŠK REBELS: Nathan Filipeje, Martin Benko ml., Dávid Beňo, Tomáš Kopecký, Michal Feranec, Dominik Bežo, Dominik Ďuračka, Oliver Gajdica, Timotej Kopecký, Natália Vargová, Adam Škorec, Samuel Kupec, Mário Krátky, Tomáš Pidych, tréner Martin Benko st. Na poslednom turnaji chýbali Martin Ružička, Marek Grác, Roland Boledovič, Dávid Bezák, Martin Patrovič, Sebastian Pilip, Samuel Marko, Adam Sýkora.

Slovo po turnaji:

Martin Benko st. (tréner): Ako trénera ma teší, že kostru tímu tvoria hráči do 10 rokov, ktorí podávali naozaj výborné výkony celú sezónu na čele s brankárom. Títo hráči boli doplnení skúsenými hráčmi a vytvorili naozaj výbornú partiu a zaslúžene získali pekné tretie miesto v slovenskej hokejbalovej Extralige. Ďalej by som chcel všetkých rodičov a divákov pozvať na domáci turnaj v Bošanoch (21. – 22. mája) v kategóriách U10 a U12, kde kvôli nespôsobilosti ihrisku v Topoľčanoch musíme turnaje odohrať v Bošanoch. Mám ale prísľub primátora Topoľčian, že každým dňom sa blíži výstavba nového hokejbalového ihriska, ktoré by malo stáť do konca leta, kde by som chcel urobiť otvárací turnaj Memoriál Jozefa Benka za podpory pána primátora Petra Baláža a týmto zároveň odpovedám na všetky otázky ľudí a hokejbalistov, či tento rok budem robiť turnaj na pamiatku môjho otca. Aj ostatné mládežnícke tímy (U16 a U14) sa pripravujú na majstrovstvá Slovenska v hokejbale. Kategória U16 má majstrovstvá už budúci víkend v Pruskom a na ďalší týždeň od 13. do 15. mája budú majstrovstvá Slovenska v kategórii U14 v Devínskej Novej Vsi.