Ako vyzerá piata liga po víkende

Doma vyhrali Jacovce, Tovarníky, Hrušovany aj Radošina.

Dňa 3. 5. 2016 oslávil kapitán Jacoviec Dalibor Bajzík okrúhle jubileum - 40 rokov. Zľava: Jozef Čimbora (tajomník), oslávenec Dalibor Bajzík, Jozef Golešényi (vedúci mužstva) a Roman Jakubička (tréner). V mene celej TJ Jacovce mu všetci srdečne bla(Zdroj: ZDENKO ZIGO)

Jacovce – V. Zálužie 5:0 (2:0)

Domáce mužstvo malo v zápase celý čas prevahu. Prvý gól vsietil v 12. minúte Kaman. V 30. minúte Štefkovič zvýšil vedenie domácich na 2:0. V druhom polčase upravil Bukvay už na rozdiel triedy – 3:0. Skvelý výkon domácich korunovali v závere M. Švec a P. Švec na konečných 5:0. Domáci gratulujú svojmu kapitánovi Daliborovi Bajzíkovi k 40. narodeninám. A funkcionári s hráčmi mu zablahoželali darčekovým košom, kyticou a pohárom.
Góly: 12. M. Kaman, 30. T. Štefkovič, 51. J. Bukvay, 82. M. Švec, 90. P. Švec. R F. Patka, 120. TJ DRUŽSTEVNÍK: Dubný - Štefkovič, Beňo, Bajzík (72. Desat), Buček, P. Švec, Kaman, Bujna (66. Okša), Chrenko, Majba (77. M. Švec), Bukvay.

Preseľany – Krušovce 1:1 (0:0)

Zápas bol čisto remízový. Domáci premenili šancu až v 67. minúte. Domáce mužstvo sa uspokojilo spolu s divákmi. Hostia využili situáciu a vyrovnali v 79. minúte. Domáci mali veľa zranených a vykartovaných hráčov, takže remíza je zaslúžená.
Góly: 67. D. Kamencay – 79. R. Trudman. R B. Hrabaj, 150. TJ SLOVAN: Fúska - Mocný, Kolesár, Šiška, Kapusta, Urbanec, Piterka, Kamencay, Jančovič, Piterka, Kochan. TJ SLOVAN: Pastrnák, Trudman, Procházka, Masaryk, Čuhák, Mikuláš (66. Gális), Štetka, Petrus (66. Golis), Šimovič, Želiska (86. Karl), Sporina.

Hrušovany – Nevidzany 2:0 (2:0)

Hostia sa predstavili ako kvalitne a technické mužstvo. V 10. minúte prišla prvá šanca domácich. Oslávenec Omelka krásne vysúva Boldiša a ten strieľa na 1:0. Hneď na to center Vargu v 17. minúte, ktorý len tesne mína Zlatňanský. V 27. minúta Omelka sa ocitol sám pred brankárom hostí, ale zakončuje len do jeho nôh. V 40. minúte Kováč fantasticky vysúva Boldiša, ktorý s prehľadom upravuje na 2:0. V druhom polčase sa hostia snažili dať gól, ale domáca obrana ostáva na pevných nohách. Futbal v Hrušovanoch sa musel divákom páčiť, hralo sa na oboch stranách útočne. A hostia v Hrušovanoch zanechali futbalovo dobrý dojem.
Góly: 10. a 40. J. Boldiš. R Blažek, 120. OFK: Holička - Kováč, Krško, Kurbel, Slíž (88. Košťal), P. Sporina, Varga, Omelka (68. I. Sporina), Grznár, Zlatňanský, Boldiš.

Tovarníky – Alekšince 4:0 (2:0)

V súboji o piate miesto na výbornom trávniku boli domáci od začiatku aktívnejší. Keďže aj hostia neprišli len brániť, a snažili sa o otvorený futbal, diváci boli svedkami kvalitného zápasu. V 12. minúte vybojoval A. Candrák penaltu a s prehľadom ju a premenil. Mužstvo Tovarník ďalej pokračovala vo výbornom výkone, čoho výsledkom bol druhý gól Rusňáka po dôraznom ataku obrany hosti. V druhom polčase domáci nepoľavili. A. Candrák vystihol rozohrávku hosťujúceho brankára a zvýšil na 3:0. Po rohovom kope hlavou pridal štvrtý gól Rusňák.
Góly: 12. (11 m) a 47. A. Candrák, 35. a 76. M. Rusňák. R Pavlačková, 100. OFK: Mikuláš - Jamrich, Schwarz, Lacika, Kapusta, Královič (76. Mrázik), V. Candrák, Kopún, A. Candrák (78. Januška), Rusňák, Košecký (72. Kopún).

Radošina – TIBI H. Kráľová 4:2 (2:0)

Domáci podali výkon hodný piatej ligy. Po polhodine zakončil vydarený útok pohotový Grznár. Na druhej strane hostia trafili do žrde. Domáci zvyšovali do šatne vlastným gólom na 2:0. Po obrátke opäť prevzali iniciatívu Kráľovania a Šipka nákopom znížil. Hneď po rozohraní však odpovedal Jankovič – 3:1. Ďalší kontaktný gól strelil Šulgan a hostia hrali vabank. Výsledok stanovila až penalta v samom závere, ktorú premenil Juraj Piršel.
Góly: 31. M. Grznár, 45. vlastný, 60. J. Jankovič, 89. Ju. Piršel (11 m) – 58. J. Šípka, 63. M. Šulgan. R Smaženka, 100. ŠK: Rybnikár – M. Piršel, Bartošek, Sporina, Ďaďan, Jankovič, Vičan, Kúdela (75. Minárik), Grznár, Turčan (87. Jo. Piršel), Ju. Piršel.

Lapáš – V. Bedzany 6:0 (4:0)

Domáci chceli odčiniť výkon z minulého kola, čo sa im skvele podarilo. V 7. minúte viedli už 3:0 a prakticky bolo po zápase. Lapáš mal celozápasovú prevahu a súpera k ničomu nepustil. Góly padali po pekných krídelných akciách. Domácich trápila len strelecká neschopnosť, zahodili množstvo šancí a výsledok mohol byť aj dvojciferný.
Góly: 3., 9., 39. a 78. M. Tóth, 5. J. Krkoška, 68. V. Tirpák. R Opatovský, 50. SLOVAN: Beliansky – J. Ladický (74. Kolenčík), Ducký, Kolenčík, Tlstý, Ondruška, M. Ladický, Barborík (88. Lukačovič), Hustý, Bitarovský, Toman (78. Matuškovič).

Tešedíkovo – Solčany 2:0 (0:0)

Celý prvý polčas patril domácim, ktorí sa snažili o kombinačný futbal. Hostia sa zamerali na defenzívu. Najväčšiu šancu spálil v 42. minúte Kompas, keď hlavičkoval do brvna. Po obrátke pokračoval tlak Peredu a Kompas otvoril skóre hlavou. Domáci chceli pridať poistku a Zavarcsikovi to vyšlo so šťastím z priameho kopu. Tešedíkovčania venujú víťazstvo k 40-tke sponzorovi Gabrielovi Kissovi a manažérovi Norbertovi Bendemu.
Góly: 59. T. Kompas, 80. B. Zavarcsik. R Markech, 120. OFK: Kutňanský – Mihálik, Ondruš, Ducký, Bartošek, Galbavý, Košík (70. Pavlovič), Mančík, Gálik, Urminský (72. Krošlák), Fridrich.
Ostatné výsledky: Močenok – Zbehy 1:4 (0:1), 60. J. Hanák – 14. a 54. M. Kopec, 50. Š. Šóš, 71. vlastný.
16. V. Bedzany 25 2 5 18 21:76 11 (-25)
Močenku odrátajú 6 bodov, V. Zálužiu 3 b.
NAJLEPŠÍ STRELCI: 28 – P. Zlatňanský (Hrušovany), 15 – M. Petrovský (H. Kráľová), 14 – D. Soboňa (Solčany), M. Rusňák (Preseľany, Tovarníky), 13 – J. Sombat (V. Zálužie), M. Fridrich (Solčany).
ZOSTAVA KOLA: L. Fúska (Preseľany) - M. Varga (Zbehy), P. Schwarz (Tovarníky), P. Bartošek (Radošina), T. Kompas (Tešedíkovo), D. Bajzík (Jacovce), S. Omelka (Hrušovany), B. Kapusta (Tovarníky), J. Boldiš (Hrušovany), M. Tóth (Lapáš), M. Kopec (Zbehy).