Rozhodnutie padlo v nadstavenom čase+FOTO

Topoľčianski futbalisti doma strelili štyri góly.

Topoľčany - Púchov 4:3.(Zdroj: JARO ŠUPA)
Topoľčany – Púchov 4:3 (2:1)
Obe mužstvá nastúpili do zápasu bez prílišného rešpektu. Domáci hneď z prvej akcie zahrávali štandardku a Rama Salim aj s prispením múru otvoril skóre – 1:0. Domáci sa ešte nestihli spamätať z vedenia a veľkú šancu na druhej strane spálil Gajdošík. V 5. minúte sa zoči-voči hosťujúcemu brankárovi objavil Militosyan, jeho hlavička ale bola príliš slabá. V 13. minúte hostia zahrávali rohový kop, skvele si nabehol Riška a hlavou vyrovnali. Vzápätí mohli ísť hostia do vedenia, ale lopta len presvišťala pokutovým územím Topoľčian. Aj naďalej pokračoval útočný futbal, Nehari v čistej tutovke páli len do brankára. V 29. minúte kopali domáci priamy kop a V. Militosyan trafil nechytateľne do vinkľa – 2:1. Domáci po góle pridali. Militosyan v ďalšej tutovke napálil do brankára a z následného rohového kopu nedokázal pretlačiť cez obranu hostí loptu do siete Grman. V prvom polčase ešte nebezpečne namieril Rybánsky. Aj po zmene strán pokračoval útočný futbal v podaní oboch celkov. Hostia už v 56. minúte peknou strelou vyrovnali a opäť sa hral útočný futbal. V 75. minúte ale výborne hrajúci Rama Salim poslal Topoľčany aj po tretíkrát v zápase do vedenia. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale narážali na výbornú obranu domácich. Tá ale zaváhala v poslednej minúte, keď sa po rohovom kope a odrazenej lopte so šťastím presadil striedajúci Zavadzan – 3:3. Hlavná rozhodkyňa následne nastavila štyri minúty a bežali posledné sekundy, kedy vyšla domácim rýchla kontra a neudržateľný Mohamed Rama Salim stanovil hetrikom na konečných 4:3.
Góly: 2., 75. a 90. M. R. Salim, 29. V. Militosyan – 13. M. Riška, 56. M. Gajdošík, 90. M. Zavadzan. R Valentová, ŽK: Grman, Števko, Salim, Hovsepyan – Brezničan, Zavadzan, Vanák, Kopiš, Riška, 100. MFK: Straňák – Grman, Števko, Luzin, Rama Salim, Nehari (84. Minich), Ventúra, Kučera, Rybánsky (76. Hovsepyan), Komora, Vahagn Militosyan (72. Slovák), tréner M. Podmajerský.
Horná Nitra – Vráble 0:1 (0:0), 79. Sombat.
Dubnica – N. Zámky 1:5 (0:3), 90. Števček – 20. a 52. Kráľ, 31. vlastný (Púpala), 36. Kurej, 62. Košút.
V. Meder – Neded 1:2 (0:1), 49. Králik – 16. Obassi, 75. Iheme.
Palárikovo – Komárno 1:1 (1:0), 9. Kutiš – 49. Faragó.
Trnava C/Šúrovce – Šamorín 1:1 (1:0), 18. Pikulík – 88. Da Silva.
Galanta – V. Ludince 2:4 (1:1), 3. Blaho, 53. Winkler – 41. a 61. Konvický, 50. Dobiaš, 77. Ahmad.
DAC B/Vrakúň – Nemšová 1:1 (1:0), 16. Szelle – 88. Mikeš.