Hádzanári zakončili sezónu neslávne

Topoľčianski hádzanári obsadili v sezóne 2015/2016 až 4. miesto.

Topoľčany vonku prehrali o dva góly.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)
Šaľa – Topoľčany 27:25 (15:13)
Domáci po cennom víťazstve v Topoľčanoch využili v štvrtom súboji na domácej palubovke mečbal a vybojovali pre okresné mesto historickú bronzovú medailu.
Zverenci trénera Kolesára mali v rukách šancu na domáce oslavy bronzu, kým hostia chceli ešte zvrátiť sériu. Rekordná divácka kulisa aj zásluhou oboch fanklubov pripravila hráčom prostredie, za ktoré sa odvďačili výbornými výkonmi. Do vedenia išli už v 1. minúte hostia Žilinčíkom, ale domáci Szapu s Melnykom otočili na 2:1. V prvom polčase sa obe družstvá striedali v jednogólovom vedení. Domáci ťažili z dobrej spolupráce starých harcovníkov Šulca so S. Mažárom, ale aj vynikajúceho výkonu brankára Fabiana, ktorý v 12. minúte za stavu 6:6 zneškodnil aj sedemmetrový hod Klačanského. Hostia kontrovali Žilinčíkom, a tak bolo na palubovke rušno. V 15. minúte strelil z krídla Bočkay vedúci gól (8:7), vzápätí z trháku nastrelil iba brvno. Domácich opäť podržal Fabian, keď zlikvidoval aj sedmičku Jadroňa. Na druhej strane sa vyznamenal aj Meluš najmä pri strelách Šulca a Páleša a po góle vysokého Machovchina sa dostali hostia v 23. minúte do vedenia 9:10. Domáci hnaní vynikajúcim obecenstvom v krátkom časovom slede strelili tri góly a po prvýkrát získali dvojgólový náskok, s ktorým odchádzali aj do kabíny. V druhom polčase sa hneď strelecky presadil S. Mažár a HKM viedol o tri góly. Hostia však nezložili zbrane a v 38. minúte vyrovnali po góloch Kučera a Žilinčíka na 19:19, ale zásluhu na tom mal aj brankársky veterán hostí Štochl. O minútu neskôr sa z pozície pivota presadil Páleš a domáci boli opäť na koni. Pri vylúčení domáceho Masaryka vďaka skvelým zákrokom Fabiána HKM neinkasoval a dokonca v oslabení strelili Šulc a S. Mažár dôležité góly (23:20). Hosťom sa ešte raz podarilo dotiahnuť na rozdiel gólu (24:23), ale najlepší strelec S. Mažár so Szapum pridali ďalšie tri góly a už nepripustili na radosť fantastického obecenstva žiadnu dramatickú koncovku.
Rozhodovali Sivák – Haščík, vylúčenia 3 – 5, pokutové hody: 4/3 – 4/2, 1300 divákov. HK AGRO: Meluš, Štochl – Pupik, J. Briatka, Macovchin 2, Klačanský 7/2, Polakovič, Ivanytsia 3, Ivanov, Cigáň 3, Hlinka 2, Jadroň, Ďurček, Urban, Žilinčík 6, Kucher 2, tréner P. Jano.

Pavol Jano (tréner): Prvý polčas bol vyrovnaný a v druhom polčase vo chvíľach, keď sa rozhodovalo o výsledku, sme urobili lacné chyby a zahodili sme aj niekoľko šancí. Miestami sa mi ale zdalo, že domácich je na ihrisku viac... Musím pochváliť chlapcov za bojovnosť, a zároveň Šali gratulujem k tretiemu miestu.

Z bytoviek majú odísť ďalší nájomníci

Problém bytoviek na ulici K nemocnici sa ťahá už od októbra 2016.

Cenné drevené bábky zavítali do radošinskej sýpky

Cena bábky sa pohybuje v stovkách eur.

Deti a ich rodičov potešili ukážky poľovníckej kynológie a sokoliarov.

V Oponiciach ukázali aj bicykel, ktorý nabrúsi nože

Milovníci starých áut a bicyklov majú v Oponiciach silné zázemie. Cez víkend prevetrali svoje bicykle.

Počas motokrosu si 16-ročný Čech poranil hlavu a panvu, zachraňoval ho vrtuľník

Leteckí záchranári z Trenčína zasahovali v nedeľu v obci Veľké Uherce v okrese Partizánske. Počas motokrosových pretekov sa tam zranil 16-ročný český pretekár.