Jacovskí žiaci za hranicami svojich fanúšikov nesklamali

Starší a mladší žiaci Jacoviec sa zúčastnili turnaja v Čechách, kde narazili nielen na tímy z Čiech, ale i Nemecka, či Maďarska. V silnej konkurencii sa jacovské žiacke výbery vôbec nestratili.

Spoločná fotka starších a mladších žiakov Jacoviec.Spoločná fotka starších a mladších žiakov Jacoviec. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Počas minulého víkendu sa v Karlových Varoch (miestna časť Sedlec) konali žiacke futbalové turnaje. Pozvanie dostal aj TJ Družstevník Jacovce. „Všetko sa začalo návštevou nášho rodáka Milana Psotného, ktorý žije v Karlových Varoch a tam trénuje mladších žiakov. Navrhol nám účasť na prestížnom medzinárodnom turnaji (Witte Cup Karlovy Vary 2016) v tomto kúpeľnom meste. Nebolo nad čím váhať a ponuku sme prijali,“ povedal na úvod Jozef Golešényi, ktorý celú akciu zorganizoval. „Na turnaj sme odcestovali s dvomi družstvami a to staršími žiakmi a mladšími žiakmi už v piatok v poludňajších hodinách. Tu treba poďakovať vedeniu Základnej školy v Jacovciach a osobitne p. riaditeľke, ktorá uvoľnila našich futbalistov z vyučovania. Po príchode do Karlových Varov nás čakalo ubytovanie v kempe Brezový háj, kde bola ubytovaná aj výprava z Maďarska. Starší žiaci hrali na ihrisku v Doubi, kde počas víkendu odohrali šesť zápasov, tri v sobotu a tri v nedeľu. Súpermi im boli 3 české družstvá, jedno maďarské a dve nemecké. Chlapci prehrali iba s domácim klubom, a tak si nakoniec v silnej konkurencii vybojovali pekné 2. miesto, za čo dostali pohár a strieborné medaily. Úspechom pre náš tím bolo aj to, že najlepším hráčom turnaja sa stal Dávid Chrenko. Mladší žiaci odohrali svoje zápasy na ihrisku v Sedleci. Súperom im boli tri české a dve nemecké družstvá. Chlapci až do konca turnaja bojovali o bronzové medaily, čo sa im však napokon nepodarilo a po rozhodujúcom zápase obsadili štvrtú priečku. Hrať proti súperom z Čiech, Maďarska alebo Nemecka je skutočným zážitkom a o to viac ma teší, že oba kolektívy to zobrali naozaj veľmi zodpovedne a z úspechu mali úprimnú radosť,“ dodal Jozef Golešényi a zároveň doplnil: „Organizácia tohto podujatia bola na vysokej úrovni, domáci organizátori sa snažia urobiť pre napredovanie mládežníckeho futbalu absolútne všetko, o čom svedčí aj fakt, že žiadne zo zúčastnených družstiev neplatilo štartovné. Náš FK si urobil v zahraničí svojou hrou a vystupovaním hráčov, realizačného tímu a rodičov dobré meno a po ukončení turnaja nás organizátori pozvali na ďalší ročník tohto podujatia. Pozvanie sme dostali aj od vedenia maďarských funkcionárov na podobný turnaj do Maďarska. Podporiť malé futbalové talenty do Karlových Varov prišlo aj viacero rodičov jacovských detí, ktorí povzbudzovali svoje ratolesti, čo im pridalo na pohode. Veľké poďakovanie ale patrí aj Oblastnému futbalového zväzu Topoľčany, ktorý nám prispel na cestovné. A taktiež p. Antonovi Bečkovi, ktorý nám počas celých troch dní zabezpečoval dopravu autobusom,“ povedal na záver Jozef Golešényi.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Trénerov Jacoviec ako aj funkcionárov teší, že záujem o mládežnícky futbal v Jacovciach rastie, čoho je dôkazom aj účasť detí, neraz aj z okolitých obcí, na tréningoch. A aj tieto výsledky naznačujú, že práca s mládežou napreduje.

STARŠÍ ŽIACI

Účastníci turnaja (ihrisko Doubí): Sedlec, Karlové Vary, Bečov (všetko Česká republika), Hochfranken Selb, Johanngeorgenstadt (oba Nemecko), Piliscaba (Maďarsko), TJ Družstevník Jacovce (Slovensko).

Výsledky Jacoviec: Sedlec 1:3 (Cikatricis), Karlové Vary 6:0 (Šantora 3, Chrenko 2, Topič), Bečov 5:0 (Chrenko 2, Cikatricis, Šantora, Šulo), Piliscaba 2:0 (Šantora, Chrenko), H. Selb 5:0 (Šantora 2, Cikatricis, Topič, Chrenko), Johanngeorgenstadt 2:0 (Bražnik, Chrenko). Starší žiaci Jacoviec na turnaji obsadili so skóre 21:3 a s 15 bodmi konečné výborné druhé miesto, keď sa stal víťazom Sedlec (miestna časť Karlových Varov, kde sa turnaj usporiadal). Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Dávid Chrenko (TJ Družstevník Jacovce).

SkryťVypnúť reklamu

JACOVCE: P. Polák, J. Manina, A. Mojžiš, M. Dvorščák, O. Čarnogurský, T. Šulo, T. Krahulík, D. Chrenko, D. Cikatricis, P. Šantora, A. Bražnik, R. Topič, F. Krajčovič, tréner P. Merka, vedúci družstva J. Lacika, vedúci výpravy J. Golešényi.

Povedal po turnaji: Patrik Merka (tréner starších žiakov): Zúčastnili sme sa medzinárodného turnaja v Karlových Varoch za účasti nemeckých, českých a maďarských družstiev. Išli sme do neznáma, no prvý hrací deň sa nám vydaril, keďže sme vyhrali všetky tri zápasy, za čo chcem chalanov pochváliť. Chlapci hrali veľmi dobre, dodržiavali presne to, čo sme si povedali v kabíne. Chalanov som sa snažil motivovať, čo sa nám aj darilo. Druhý hrací deň sme začali hneď zápasom o prvé miesto, s domácimi Karlovými Varmi (Sedlec), ktorý je účastníkom 3. českej ligy. Veľmi sme chceli uspieť a chalanom nemožno uprieť snahu, ale chýbalo nám aj šťastie v koncovke, ktorá nás zdobila počas celého turnaja. Po našich chybách sme prehrali 1:3, na chalanoch bolo vidieť sklamanie i slzy... Napriek tomu som sa snažil chlapcov opäť motivovať, aby sme turnaj dohrali so cťou. To sa nám aj podarilo, keď sme zvyšné dva zápasy vyhrali bez inkasovaného gólu a umiestnili sme sa na druhom mieste turnaja. A dokonca sme brali aj cenu pre najlepšieho hráča, ktorým sa stal Dávid Chrenko. Chcel by som vyzdvihnúť chalanov za prístup, každému tento turnaj niečo dal. Z Čiech sme si okrem medaily doviezli kopu zážitkov i skúseností a určite by som účasť na takomto turnaji odporučil aj ďalším klubom z nášho okolia, pretože aj takto môžeme motivovať deti k futbalu a dostať ich na športoviská...

SkryťVypnúť reklamu

strelec_chrenko_r3325.jpg

Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Dávid Chrenko (vľavo),

na fotke spoločne s trénerom Patrikom Merkom.

MLADŠÍ ŽIACI

(staršia prípravka narodená po 1. 1. 2005)

Účastníci turnaja (ihrisko Sedlec): Sedlec, FC Karlové Vary, Witte Sfam Karlové Vary (všetko Česká republika), Selb, Sachsen Steinpleis Werdau (oba Nemecko), TJ Družstevník Jacovce (Slovensko).

Výsledky Jacoviec: Sedlec 0:0, FC Karlové Vary 0:4, Witte Sfam K. Vary 5:0 (Toman 2, Machová, Matušková, Šporer), Selb 1:3 (Matušková), Werdau 2:1 (Toman 2). Jacovce na turnaji obsadili konečné štvrté miesto.

JACOVCE: F. Kasala, A. Kubalák, N. Šporer, M. Valent, S. Machová, N. Matušková, O. Toman, N. Grácová, S. Kmeť, D. Paulovič, M. Dovičin, tréner J. Kubalák, vedúci družstva M. Dovičin, D. Macho, vedúci výpravy J. Golešényi.

Povedal po turnaji: Ján Kubalák (tréner mladších žiakov): V prvom rade by som sa chcel poďakovať funkcionárom, rodičom a sponzorom futbalového klubu, že sme sa mohli zúčastniť medzinárodného turnaja. Pri kvalite družstiev sme mali obavy o to, ako to naši najmenší zvládnu. Teraz však môžem povedať, že naše nádeje sa súperov nezľakli a odohrali sme vynikajúce zápasy. Aj pri zraneniach a únave, ktoré nás zastihli v posledných zápasoch, si naši malí futbalisti zaslúžili pochvalu od rodičov, ako i od všetkých zúčastnených.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Topoľčany

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 837
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 508
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 570
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 441
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 340
  6. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 3 279
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 274
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 026
  1. Anton Kovalčík: Vatikán a iné štáty v Druhej svetovej. Nemecko a Rakúsko. Druhá časť.
  2. Peter Slamenik: Černák
  3. František Kukura: Vízia upadnutia Slovenska do bezvýznamnosti
  4. Ján Chomík: Blázni
  5. Jozef Foltýn: Netanjahu je vojnový zločinec, terorista a fašista v jednej osobe
  6. Anna Miľanová: Myslím, mladí ľudia myslia kriticky, ale sú nepochopení, neakceptovaní
  7. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  8. Jaroslav Furman: Ospravedlnenie
  1. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 25 839
  2. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 161
  3. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 9 064
  4. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 257
  5. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 7 820
  6. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 7 356
  7. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 6 987
  8. Věra Tepličková: Keď sa bojíš valašky 5 701
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Topoľčany a Partizánske - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Topoľčany

Tánička Altusová a Vladko Suchanič spoločne s moderátormi markizáckeho Telerána Simonou Ondrušovou a Marekom Polomským.

Majú radi hory, nahrávajú podcasty o nich a nedávno boli o svojej turistickej a moderátorskej vášni rozprávať aj v markizáckom Teleráne.


Incident sa stal na obchvate Topoľčian.


4
Futbalový výlet do rodiska Cristiana Ronalda

Dvaja muži, tínedžer a chlapec v rodisku portugalskej megahviezdy.


Riešenie má priniesť nový posudok.


  1. Anton Kovalčík: Vatikán a iné štáty v Druhej svetovej. Nemecko a Rakúsko. Druhá časť.
  2. Peter Slamenik: Černák
  3. František Kukura: Vízia upadnutia Slovenska do bezvýznamnosti
  4. Ján Chomík: Blázni
  5. Jozef Foltýn: Netanjahu je vojnový zločinec, terorista a fašista v jednej osobe
  6. Anna Miľanová: Myslím, mladí ľudia myslia kriticky, ale sú nepochopení, neakceptovaní
  7. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  8. Jaroslav Furman: Ospravedlnenie
  1. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 25 839
  2. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 161
  3. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 9 064
  4. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 257
  5. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 7 820
  6. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 7 356
  7. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 6 987
  8. Věra Tepličková: Keď sa bojíš valašky 5 701
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu