Tovarníky vyhrali vonku, V Solčanoch sa tešili Jacovce+VIDEO

Pozrite si prehľad V. ligy Stred. Hrušovany môžu v sobotu rozhodnúť o triumfe.

Bajzík strelil víťazný gól Jacoviec.Bajzík strelil víťazný gól Jacoviec. (Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Krušovce – V. Bedzany 1:1 (1:0)

Domáci futbalisti v dvoch po sebe nasledujúcich zápasoch vyfasovali debakel, a tak v okresnom derby zápase s predposledným mužstvom tabuľky mali možnosť ukázať, že futbal hrať nezabudli. Od začiatku zápasu začali aktívnejšie a už v 5. minúte strela Mi. Čuháka skončila nad bránou. O minútu neskôr poslal Šimovič pohotovou prihrávkou do gólovky Golisa, no ten napodobnil situáciu predtým a jeho strela skončila nad bránkou Belianskeho. O tri minúty neskôr pohrozili aj hostia, Barboríkov pokus skončil na Pastrnákovi. Dve šance Šimoviča v 19. a 28. minúte len potvrdili, že domáci sa budú v koncovke opäť trápiť. Najskôr napálil do spojnice a potom po centrovanej lopte z prvej do nôh brankára Belianskeho. V 33. minúte sa po narážačke dostal k lopte Mucha, no na šťastie pre domácich sa v poslednej chvíli vrhol do jeho strely kapitán Masaryk. V 36. minúte potiahol loptu Golis, presnou prihrávkou v strede ihriska prihral Štetkovi, ktorý bol síce tiesnený hosťujúcim obrancom, no z otočky zavesil presne do vinkľa – 1:0. V 44. minúte mohol zvýšiť hlavou Čuhák, gólman hostí mu šancu na skórovanie zneškodnil. Aj do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci a v 49. minúte po prihrávke Petrusa do uličky vysunul Masaryka, ktorého delovku brankár Beliansky vykopol len pred seba , no ani Šimovič ani Petrus loptu do siete nepretlačili. O chvíľu mohlo platiť nedáš – dostaneš, keď Golis vyhlavičkoval loptu z bránkovej čiary. V 52. minúte Masaryk v podobnej akcii bol opäť neúspešný. Domáci vedeli, že potrebujú streliť čím skôr druhý gól, no Čuhákovú hlavičku Beliansky vyboxoval a vzápätí Masarykovu strelu vyrazil s námahou na tyč. V 72. minúte hostia rozohrávali dva rohové kopy, pri tom druhom domáci podcenili situáciu a Mucha peknou hlavičkou vyrovnal na 1:1. V 81. minúte Barboríkovu krásnu strelu Pastrnák ešte krajšie vyboxoval. Domácich tlačil čas, chceli strhnúť vedenie na svoju stranu. Masaryk sa uvoľnil v šestnástke, jeho strela z otočky skončila vysoko na bránkou. Hostia mohli výsledok otočiť vo svoj prospech, keď v nadstavenom čase zahodili dve gólové šance . V tomto zápase bolo veľa nepresností, a aj keď domáci boli o niečo aktívnejší, remíza je napokon spravodlivá.
Aj keď hráči A-mužstva momentálne veľa radosti svojím fanúšikom nerobia, chceme touto cestou pogratulovať trénerom, hráčom a všetkým, ktorí sa pričinili o to, že všetky mládežnícke mužstvá Krušoviec (dorast, starší žiaci a mladší žiaci) sa stali víťazmi svojich skupín. Dorastu k postupu do V. ligy Stred a žiakom budeme držať palce v budúcotýždňových súbojoch o majstra okresu. Ďakujeme!
Góly: 36. A. Štetka – 72. J. Mucha. R Prelec, 180. TJ SLOVAN: Pastrnák – Trudman, Miro Čuhák, Masaryk, J. Čuhák, Golis, Štetka (86. M. Sporina), Maruna, Petrus (81. V. Smatana), Šimovič, Širo. TJ SLOVAN: Beliansky – Vaňo, F. Kolenčík, M. Tlstý, M. Ladický, L. Ducký, Ondruška (73. M. Hustý), Toman, T. Barborík (86. B. Hippík), Bracho, Mucha.

Radošina – Tovarníky 1:6 (1:3)

Stretnutie sa začalo odvíjať podľa predstáv hostí, ktorí hneď v druhej minúte M. Rusňákom otvorili gólové skóre – 0:1. V 28. minúte bolo už o všetkom rozhodnuté, dva ďalšie góly hostí pridali T. Kopún a M. Rusňák – 0:3. Hostia si po taktickej hre udržiavali futbalovú prestíž a sem-tam nechali vyniknúť aj domácich útočníkov, ale iba po šestnástku. Až v 42. minúte sa domácim vydaril útok a nepríjemné skóre upravili domáci mladým Minárikom – 1:3. V druhom polčase hostia hneď v úvode v 52. a v 54. minúte rozhodli o výsledku vo svoj prospech ďalšími dvomi gólmi – 1:5. Hostia produkovali celoplošnú hru, na ktorú domáci nemali silu odpovedať rovnakou hrou. V 87. minúte dosiahol hetrik M. Rusňák – 1:6. Tomuto hráčovi sa obzvlášť darí na radošinskom ihrisku, keď na jeseň v mužstve Preselian hetrikom vystrieľal výhru 4:1 a túto nedeľu hetrikom pomohol Tovarníkom k výhre 6:1.
Góly: 42. K. Minárik – 2., 28. a 87. M. Rusňák, 27. T. Kopún, 52. a 54. A. Candrák. R Titurus, 100. TJ-ŠK: M. Rybnikár – P. Sporina, Ďaďan, Jankovič, Vičan (69. M. Turčan), Kúdela, J. Piršel, Minárik (46. Horváth), P. Bartošek, T. Turčan, Siget (46. B. Varga). OFK: Mikuláš – M. Kopún (69. Košecký), Kapusta, Schwarz, V. Candrák (73. Januška), A. Candrák, T. Kopún, Hájovský, Rusňák, Mrázik, Jamrich (64. A. Královič).

Solčany – Jacovce 0:1 (0:0)

Do úvodu nedeľného stretnutia lepšie vstúpili hostia, ktorí do 12. minúty mali dve vyložené šance. Gól M. Šveca neplatil, pretože ho hráč dosiahol rukou a v 12. minúte zachránilo domácich len brvno. Konečne sa domáci prebrali, v 13. minúte P. Zelíska zblízka prestrelil a rovnako nepochodil i M. Ducký v 23. minúte. V 25. minúte hosťujúci brankár v šestnástke priľahol M. Fridricha, ktorý neskôr pre zranenie musel z hry odstúpiť. V druhom polčase domáci začali aktívnejšie, gól Soboňu ale neplatil pre ofsajd. V 59. minúte mohli skóre otvoriť hostia, K. Beňo vo výbornej šanci ale nechal vyniknúť domáceho brankára Ambróza, ktorý jeho pokus vyrazil na rohový kop. Domáci postupne preberali iniciatívu, zatlačili súpera, ale D. Gális, či Soboňa v tutovkách zaváhali. Solčany tlačili aj naďalej, hostia hrali na brejky. Jeden z nich im aj vyšiel, keď D. Bajzík nedal šancu dovtedy výborne chytajúcemu brankárovi domácich. V 81. minúte mal vyrovnanie na kopačke Soboňa, zoči-voči Glosovi nenamieril presne. Poslednú šancu mali domáci v nadstavenom čase, zo skrumáže ale trafili do tyče. Bojovnejší hostia si tak odviezli všetky tri body.
Gól: 77. D. Bajzík, R Murín, 250. OFK: Ambroz – Zelíska, E. Galbavý, D. Bartošek, Mančík, Pavlovič, Krošlák, P. Ducký, Gális, Fridrich (34. Urminský), Soboňa. TJ DRUŽSTEVNÍK: Glos – Beňo, Desat, Bajzík, P. Švec (46. T. Štefkovič), M. Švec (81. M. Rusňák), Kúdela (11. M. Kaman), Bujna, Chrenko, Buček, Bukvay.

Alekšince – Preseľany 1:0 (0:0)

Podobne ako pred dvoma týždňami, Alekšinčania sa doma opäť trápili s presnou muškou. Boli aktívnejší, futbalovejší, ale problémom bolo dostať loptu do siete súpera, do prestávky nevyužili štyri tutovky. Hostia pohrozili jednou strelou spoza 16-tky. Po obrátke sa obraz hry nezmenil. Domácich vykúpil striedajúci Gunda, ktorý do centra Krištofičina vletel hlavičkou a rozhodol. Ďalšie šance zostali nevyužité.
Gól: 72. M. Gunda. R Kováčik, 200. MFK: Mokošák – Turňa (66. Čiffáry), Šindler, Kuna, Krištofičin – Pleva, Krivošík, Trnka (56. Gunda), Hrebík (88. Mada) – Blaži, Glenda.

V. Zálužie – Hrušovany 1:4 (0:2)

Domáci chceli proti favoritovi prehustiť stred poľa. Inkasovali však po vlastnej štandardke, kedy unikol Zlatňanský a prehodil brankára z rohu 16-tky. Hostia boli futbalovejší, vedeli o sebe na ihrisku a po obrátke zvýšil rýchlonohý Boldiš už na 0:3. Ulak zo štandardky znížil a mal ešte jednu – dve šancu, ale líder si zaslúžené víťazstvo obhájil a ešte ho zveľadil.
Góly: 61. M. Pekar – 27. P. Zlatňanský, 42. P. Slíž, 57. J. Boldiš, 85. M. Krško. ČK: 88. Mochnaľ – 88. Kurbel. R Ďurčovič, 150. OFK: Holička – Kováč, Krško, Kurbel, Slíž, Omelka, Bulák (65. I. Sporina), P. Sporina, Grznár, Zlatňanský (86. Lysý), Boldiš.
Zbehy – Lapáš 4:1 (2:1), 19. M. Mikula, 24. a 61. L. Mikula, 64. M. Fuska – 14. M. Tóth.
Nevidzany – Tešedíkovo 1:2 (1:2), 3. J. Fruni – 13. B. Zavarcsík, 22. M. Gardian.
TIBI H. Kráľová – Močenok 3:0 (1:0), 29. Ľ. Kollár, 73. E. Penzeš, 90. M. Petrovský.
16. V. Bedzany 28 2 7 19 25:81 13 (-29)
Močenku odrátajú 6 bodov, V. Zálužiu 3 b.
NAJLEPŠÍ STRELCI: 30 – P. Zlatňanský (Hrušovany), 18 – M. Rusňák (Preseľany, Tovarníky), 17 – M. Tóth (Lapáš), 16 – M. Petrovský (H. Kráľová), 14 – D. Soboňa (Solčany).