Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Mladší dorast má striebro, starší si vybojoval bronz+FOTO

Uplynulý víkend sa odohralo posledné kolo dlhodobej súťaže v hádzanej dorastencov.

Mladší dorastenci boli veľmi blízko k majstrovskému titulu.Mladší dorastenci boli veľmi blízko k majstrovskému titulu. (Zdroj: MARTA HALUZOVÁ)
Starší dorast si bol už pred záverečným kolom istý tretím miestom a ziskom bronzových medailí. V poslednom kole zaslúžene vysoko vyhral v Modrej. Mladší dorast pomýšľal na majstrovský titul, no v takom prípade musel v Modrej vyhrať. Napokon po prehre o dva góly obsadil konečné druhé miesto.

STARŠÍ DORASTENCI

Modra – Topoľčany 20:31 (4:13)
Starší dorastenci si víťazstvom len potvrdili konečné tretie miesto. Na zápas nastúpili s nasadením a túžbou po víťazstve. Výborne zachytal v bránke Agra Patrik Králik, ktorý za polčas dostal iba štyri góly a to dva boli z pokutových hodov. Strelecky sa presadili takmer všetci hráči a nakoniec sa tešili zo zaslúženého víťazstva.
HK AGRO: P. Králik, Šiška, Javorček – Tomanec 2, Petruš, Klačanský 4, Schneidgen, O. Tóth 8, Filipeje 4, Matúš 3, Gális 4/1, N. Babčan 6/1, tréner F. Minarovský.

Modra – Topoľčany 21:19 (10:12)
Mladší dorastenci nastúpili na zápas taktiež s odhodlaním na víťazstvo. Jedine víťazstvo ich mohlo posunúť na prvé miesto, a tak obhájiť majstrovský titul z minulého súťažného ročníka. Začali veľmi dobre, kde hrdinom zápasu bol brankár Adam Králik, ktorý svojim výkonom nedovolil rozbeh súpera. Polčas bol v réžii chlapcov HK Agro. V závere prvého polčasu (v čase 29:41) Miloš Lacena nedovolene bránil hráča z Modry a za toto bol potrestaný červenou kartou. Pri tomto faule a následnom páde na plochu, hráč Modry nešťastne zranil Filipa Kováča (roztrhnuté obočie). „Fiťo“ do konca stretnutia nenastúpil a tak dvaja strelci z družstva HK Agro už nehrali. Oslabilo to naše družstvo a bolo to cítiť hlavne v závere zápasu.
Po ukončení oboch zápasov boli odovzdané medaile pre našich starších dorastencov bronzové a mladších dorastencov strieborné.
HK AGRO: A. Králik, Šmalo, Škvarenina – Tomanec 4, Ondruš, Petruš, Kováč 5/1, Pacoň 1, Lacena 3, Vlnka, Schneidgen, Filipeje 3, Valko 1, Birmon 2, tréner F. Minarovský.

10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 728

Renomovaní slovenskí tvorcovia a obľúbení slovenskí a českí herci. Muž so zajačími ušami je prísľubom kvalitného filmového zážitku. Môžete si ho pozrieť už v regionálnej predpremiére.

(pw) 12m

Výkonný výbor ObFZ Prievidza na podnet Športovo-technickej komisie ObFZ Prievidza rozhodol o novej pohárovej súťaži. Zmeny nastanú aj v súťaži prípraviek.