Futbalistov tešia tri body+FOTO

Topoľčany doma vyhrali, boj o záchranu ale ešte vyhraný nemajú.

Jediný gól zápasu v stredu vsietil Rama Salim.(Zdroj: JARO ŠUPA)
Topoľčany – Neded 1:0 (1:0)
V poslednom domácom zápase môžu Topoľčany tešiť len tri body. Predvedená hra domácich nestála za nič a len tradične kvalitný výkon brankára Junasa potešil domáceho diváka. Po úvodnom oťukávaní sa do prvej veľkej šanci dostali hostia, po centri Hambalka z desiatich metrov Iheme nenamieril presne. V 19. minúte nebezpečnú štandardku zahrali hostia, pokus Václava skvele vyrazil Junas, čím založil rýchly protiútok, na konci ktorého bol otvárací gól Salima – 1:0. Potom sa na dlhé minúty hralo najmä medzi šestnástkami, až v nadstavenom čase unikol Valachovič, jeho pokus ale nohami zázračne vyrazil Junas. Po zmene strán boli hostia blízko k vyrovnaniu v 48. minúte, Ambassov pokus opäť zneškodnil výborný Junas. Na druhej strane Ventúra poslal strelu vysoko nad. V 51. minúte a v 63. minúte zahral domáci kapitán Števko dvakrát s rukou, za čo uvidel červenú kartu. Pre tohto hráča to bolo už tretia červená karta v jarnej časti! Napriek oslabeniu mohli Topoľčany dvakrát zvýšiť vedenie Militosjanom, ktorý najskôr nechal vyniknúť hosťujúceho brankára a v druhom prípade na bránkovej čiare trafil obrancu hostí. Síce sa domáci dožadovali penalty za údajne hranie rukou obrancu, rozhodca nepískal. V 82. minúte mal obrovskú šancu na vyrovnanie striedajúci Kalmár, jeho hlavička šla tesne vedľa. Hostia v závere domácich pritlačili, ale spoľahlivý Junas zachránil domácim tri body.
Gól: 20. M. R. Salim. R Santa, ŽK: Števko, ČK: 63. Števko (Topoľčany) po druhej ŽK, 320. MFK: Junas – Števko, Grman, Pittner, Rybánsky (46. Rajník) – Kučera, Ventúra, Komara, Salim – Nehari (90. Minich), Militosjan (90. Mikula), tréner M. Podmajerský. FC: Nemček – Nagy (71. Busánszky), Hambalek, Roško, Václav, Gányovics, Ambruš, Ambassa (65. Královič), Rehák, Iheme, Valachovič (81. Kalmár), tréner J. Kováč.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí