Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Solčany doma nepochodili+FOTO

V súboji dvoch popredných celkov V. ligy Stred sa tešili hostia z Lapášu.

Solčany doma prehrali, Krošlák zahodil pokutový kop.Solčany doma prehrali, Krošlák zahodil pokutový kop. (Zdroj: JARO ŠUPA)
Solčany – Lapáš 1:2 (0:2)
Lapáš po sérii neúspešných výsledkoch v Solčanoch zabojoval a odviezol si tri body. Domáci sklamali, keď si na konto pripísali druhú domácu prehru. Agresívnejšie začali hostia, v 15. minúte sa zoči-voči domácemu brankárovi ocitol Tóth, ale v dobrej pozícii prestrelil. V 32. minúte mal veľkú šancu Gális, ale v rozhodujúcej chvíli zaváhal. Hostia založili rýchly brejk, domácim nevyšla ofsajdová pasca a Krkoška sa rútil sám na brankára Ambróza. Jeho nájazd skončil obstrelom a hostia šli do vedenia – 0:1. V 35. minúte Pavlovič skvele naservíroval loptu na Soboňu, ten v čistej šanci ale loptu netrafil. V 39. minúte hlavičkuje D. Krošlák tesne vedľa. V závere polčasu prišla chyba Urminského v strede poľa a následný center nešťastne tečuje Zelíska hlavou do vlastnej siete – 0:2. Domáci nastúpili do druhého polčasu so snahou hrať útočnejší futbal. Už v 52. minúte prišiel faul v šestnástke na D. Krošláka a domáci kopali penaltu. Tú ale faulovaný D. Krošlák nepremenil, keď sa mu strela nepodarila a brankár Krátky ju bezpečne kryl. Domáci sa snažili, tlačili sa dopredu a až v 70. minúte sa krásnou strelou prezentoval P. Ducký – 1:2. Vzápätí na druhej strane sa opäť pred výborne chytajúcom Ambrózovi ocitol Tóth, jeho pokus ale brankár Solčian kryje. Záverečný tlak domácich bol neplodný, a tak si tri body odviezli hostia. Domáci svojich fanúšikov výkonom sklamali.
Góly: 70. P. Ducký - 33. J. Krkoška, 44. vlastný (P. Zelíska). R Jančovič, 200. OFK: Ambroz – Zelíska, Galbavý, Bartošek, Mančík, Pavlovič, Krošlák, Gális, Ducký, Urminský, Soboňa (77. M. Hupka). OFK: Krátky – Tirpák, Pajer, Gajdoš, Poláček (78. Chudík), Homola (85. Balla), Benko, Tóth (87. Čekey), Krkoška, Kupec, Pfeifer.
Aktuálne výsledky a tabuľky si nájdete v utorkovom vydaní MY Topoľčianske noviny Dnešok.