Štvrtok, 11. august, 2022 | Meniny má Zuzana

V. liga Stred: Ako dopadlo posledné kolo?

Preseľany dokonale zaskočili Hornú Kráľovú a strelecky explodovali.

Solčany doma nestačili na Lapáš a prehrali 1:2.Solčany doma nestačili na Lapáš a prehrali 1:2. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Radošina – Jacovce 1:3 (0:2)

Domáci sa chceli dôstojne rozlúčiť so sezónou, ale tentokrát natrafili na súpera, ktorý po každej stránke dominoval. Rýchly gól v domácej sieti strelený K. Beňom v 3. minúte predurčoval skorý pád domáceho mužstva. V 24. minúte na ukazovateli už svietil druhý gól v domácej bránke, ktorého autorom bol M. Chrenko. Inak pozorným rozhodcom sa na určitý čas začala hra vymykať spod kontroly a práve vtedy musel z hry odstúpiť domáci zranený kapitán Kúdela. O stredovej hre domácich bolo tým pádom rozhodnuté. V 62. minúte hostia Bajzíkom upravili na 0:3 gólom, ktorý stojí za zmienku, pretože bol málokedy vídaný. V 77. minúte sa strelecky zapísali aj domáci a to zásluhou M. Turčana – 1:3. Ale to bolo z domáceho pohľadu všetko, hostia si naďalej udržiavali futbalovú kvalitu a domácim nedovolili v ničom vyniknúť. Víťazstvo zostalo v správnych rukách.
Góly: 77. M. Turčan – 3. K. Beňo, 24. M. Chrenko, 62. D. Bajzík. R Soboňa, 110. TJ ŠK: M. Rybnikár – J. Jankovič, Varga, Kúdela (51. Siget), Juraj Piršel (28. Ďaďan), Minárik (66. Turčan), P. Bartošek, Turčan, M. Piršel, Vičan, Schlosser. TJ DRUŽSTEVNÍK: Glos – Štefkovič, Beňo, Desat, Bajzík, P. Švec, M. Švec, Kaman (68. Okša), Bujna (46. Bukvay), Chrenko, Buček (81. Kúdela).

Solčany – Lapáš 1:2 (0:2)

Lapáš po sérii neúspešných výsledkov v Solčanoch zabojoval a odviezol si tri body. Domáci sklamali, keď si na konto pripísali druhú domácu prehru. Agresívnejšie začali hostia, v 15. minúte sa zoči-voči domácemu brankárovi ocitol Tóth, ale v dobrej pozícii prestrelil. V 32. minúte mal veľkú šancu Gális, ale v rozhodujúcej chvíli zaváhal. Hostia založili rýchly brejk, domácim nevyšla ofsajdová pasca a Krkoška sa rútil sám na brankára Ambróza. Jeho nájazd skončil obstrelom a hostia šli do vedenia – 0:1. V 35. minúte Pavlovič skvele naservíroval loptu na Soboňu, ten v čistej šanci ale loptu netrafil. V 39. minúte hlavičkuje D. Krošlák tesne vedľa. V závere polčasu prišla chyba Urminského v strede poľa a následný center nešťastne tečuje Zelíska hlavou do vlastnej siete – 0:2. Domáci nastúpili do druhého polčasu so snahou hrať útočnejší futbal. Už v 52. minúte prišiel faul v šestnástke na D. Krošláka a domáci kopali penaltu. Tú ale faulovaný D. Krošlák nepremenil, keď sa mu strela nepodarila a brankár Krátky ju bezpečne kryl. Domáci sa snažili, tlačili sa dopredu a až v 70. minúte sa krásnou strelou prezentoval P. Ducký – 1:2. Vzápätí na druhej strane sa opäť pred výborne chytajúcom Ambrózovi ocitol Tóth, jeho pokus ale brankár Solčian kryje. Záverečný tlak domácich bol neplodný, a tak si tri body odviezli hostia. Domáci svojich fanúšikov výkonom sklamali.
Góly: 70. P. Ducký – 33. J. Krkoška, 44. vlastný (P. Zelíska). R Jančovič, 200. OFK: Ambroz – Zelíska, Galbavý, Bartošek, Mančík, Pavlovič, Krošlák, Gális, Ducký, Urminský, Soboňa (77. M. Hupka).

V. Zálužie – Krušovce 4:1 (3:0)

Hostia prišli s otvoreným futbalom, hralo sa útočne, ale nebezpečnejší boli domáci. Ľuboš Gála sa do prestávky tešil z hetriku, keď ťažil z dobrých vysunutí od spoluhráčov. Hostia mierne zdramatizovali vývoj po tom, ako si stopér Masaryk nabehol dopredu a premenil šancu. Krušovce však kondične odchádzali a domáci kontrolovali zápas. Pri lepšom premieňaní mohol „Ulak“ vyhrať vyšším rozdielom.
Góly: 10., 43. a 45. Ľ. Gála, 84. J. Bíro – 56. V. Masaryk. R Rečka, 200. TJ SLOVAN: Pastrnák – Patrovič (46. Priecel), Procházka, Masaryk, J. Čuhák (69. Drha), Golis, Štetka, Maruna, Širo, Šimovič, Balážik.

Horná Kráľová – Preseľany 2:5 (0:2)

Domáci si v prvom polčase vytvorili niekoľko šancí, ale neboli v nich úspešní. Góly prekvapujúco strieľali hostia, ktorí sa len sporadicky dostávali na polovicu H. Kráľovej. Efektivita hostí pokračovala aj po prestávke, domáci dostávali góly po naivných chybách, svoje šance nepremenili (citeľne im chýbal Kollár) a sami sa pripravili o konečné tretie miesto.
Góly: 72. E. Penzeš, 85. M. Petrovský – 10. Ľ. Toriška, 27. L. Piterka, 64., 76. a 82. I. Kšinant. R Markech, 150. SLOVAN: Ma. Šiška – Mocný, Mi. Šiška, Candrák, Toriška (77. Guniš), Urbanec (83. Bubla), M. Piterka, Kamencay, Kšinant, L. Piterka, Kochan.

Nevidzany – Tovarníky 0:3 (0:1)

Na ťažkom teréne sa hral dobrý futbal. Hostia si vedeli dobre prihrať, z čoho pramenili ich šance. Ujali sa vedenia po góle A. Candráka z brejku. Tovarníky tiež podržal brankár, ktorý pochytal šance Drgoňu, Fruniho a Beňuša. Po obrátke hostia pridali ešte dva góly, a tak zaslúžene zvíťazili.
Góly: 12. A. Candrák, 64. B. Kapusta (11 m), 80. T. Kopún. R Vyletelka, 100. OFK: Mikuláš – Košecký, M. Kopún, Lacika, Kapusta, Schwarz, V. Candrák, T. Kopún (90. Rusňák), Januška, A. Candrák, Mrázik.

Zbehy – V. Bedzany 4:0 (1:0)

Úvod zápasu bol bez väčšieho pohybu a nasadenia. Zbehy sa ujali vedenia zásluhou Šóša, ktorý zoči-voči brankárovi uspel. Do prestávky ešte stála za povšimnutie chytená hlavička Šóša. Po obrátke hostia kondične nevládali so súperom, čo domáci využili a pridali ďalšie góly a jasne vyhrali.
Góly: 35. Š. Šóš, 56. M. Mikula, 82. a 89. M. Kopec. R Belanský, 150. SLOVAN: Ivan – Kopec, Šóš, Varga (79. Dovičovič), Baják (65. Rábek), M. Mikula, Ťapušík, Fuska (75. Mišuta), L. Mikula, Lehocký, Rimanovský. TJ: Beliansky – Vaňo, Kolenčík, Tlstý (48. Hippík), Ladický, Ducký, Pirťan, Toman, Barborík (37. Hustý), Mucha, Bitarovský.

Alekšince – Hrušovany 1:0 (1:0)

Od začiatku bolo jasne vidieť, že sa stretli dve vyspelé mužstvá. Hostia ukázali, že právom postupujú. Alekšince podali zodpovedný taktický výkon, ktorý priniesol úspech. Hneď v úvode sa trafil po peknom centri Krištofičina na zad-nej tyči Hrebík. Alekšince v peknom zápase zaslúžene zvíťazili.
Góly: 2. M. Hrebík. R Flóriš, 250. OFK: Holička – Slíž, Krško, Varga, Omelka, Grznár, Bulík, Sporina, Lysý, Boldiš, Zubčák (65. Košťál).
Tešedíkovo – Močenok 7:0 (5:0), 19., 27. a 42. J. Michalík, 29. B. Szabó, 39. a 52. V. Rucz, 65. D. Kovács.
12. Radošina 30 10 3 17 35:71 33 (-12)
13. V. Zálužie 30 10 4 16 48:78 31 (-11)
14. Krušovce 30 6 6 18 36:89 24 (-21)
15. V. Bedzany 30 3 7 20 33:86 16 (-29)
16. Močenok 30 3 4 23 23:84 7 (-32)
Močenku odrátali 6 bodov, V. Zálužiu 3 b.
NAJLEPŠÍ STRELCI: 30 – P. Zlatňanský (Hrušovany), 18 – M. Rusňák (Preseľany, Tovarníky), M. Tóth (Lapáš), 17 – M. Petrovský (H. Kráľová), 15 – J. Michalík (Tešedíkovo), 14 – D. Soboňa (Solčany).