Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Hodnotili sme sezónu, kde nastanú zmeny?

Ako sa darilo našim ostatným zástupcom v 5. lige Stred? Spýtali sme sa na to funkcionárov.

Solčany v poslednom kole doma prehrali s Lapášom.(Zdroj: JARO ŠUPA)
Ako sa darilo našim ostatným zástupcom v 5. lige Stred? Spýtali sme sa na to funkcionárov:
1) Ako by ste hodnotili celý súťažný ročník?
2) Bol veľký rozdiel medzi jesennou a jarnou časťou?
3) Kedy začínate s letnou prípravou a aké zmeny v kádri, či v realizačnom tíme nastali?

OFK SOLČANY

Juraj Soboňa (starosta obce):
1) Uplynulý súťažný ročník potvrdili Solčany svojou hrou a celkovým výkonom svoje predsezónne plány – hrať o popredné priečky V. ligy. Tretie miesto je výborným výsledkom práce trénera Mária Ondruša s mladým kolektívom.
2) V jarnej časti sme boli viac úspešní na ihriskách súperov, no mrzia ma dve domáce prehry s Jacovcami a Lapášom. To sa však už v našom mužstve prejavili zranenia a v závere ročníka sme už ani v jednom zápase nemohli nastúpiť v kompletnom zložení. A navyše aj vzhľadom na obmedzený hráčsky káder sme nechceli riskovať u niektorých hráčov ďalšie zranenia a radšej sme ich nechali doliečiť. Máme úzky káder, v ktorom je 16 – 17 hráčov, celý ročník odchytal iba jeden brankár. Napriek tomu v Solčanoch nad práve ukončenou sezónou prevláda spokojnosť, i napriek divokému registračnému a prestupovému poriadku. Kľudne sa teraz môže stať, že k 1. júlu nám zoberú troch-štyroch hráčov a my zostaneme bez hráčov.
3) Hneď po poslednom zápase proti Lapášu dostali chlapci voľno, aby si oddýchli, načerpali nových síl, prípadne šli na dovolenky. Prvý tréning je na programe 1. júla. V tomto ročníku sme sa prihlásili aj do Slovnaft Cupu, aby sme prípravné zápasy nahradili zápasmi v slovenskom pohári, pretože cez letné obdobie tých prípravných zápasov odohráme veľmi málo. Mám však veľké obavy s nadchádzajúceho ročníka, pretože nám chcú zobrať troch až štyroch hráčov. Oslovili ich mužstvá, ktoré majú vyššie ambície ako my v Solčanoch, a ak sa oni rozhodnú, že u nás nebudú pokračovať, tak síce dostaneme tabuľkové odstupné, ale prakticky sa nám rozpadne celá základná kostra mužstva. Tohto sa veľmi obávam... Káder plánujeme doplniť ešte jedným až dvomi hráčmi z dorastu. Už aj v druhej časti súťaže niektorí chlapci z dorastu hrávali pravidelnejšie za mužov a svojimi výkonmi aj potešili, výborne zapadli do mužstva.
V Solčanoch nám okrem A-mužstva urobil radosť aj dorast, ktorý v piatej lige po jesenných slabších výkonoch mal výbornú jarnú časť. Dorast v zimnej prestávke absolvoval kvalitnú prípravu a v jarnej časti potrápil silných súperov, dokonca u lídra z Lehoty vyhral 4:3, čo bolo zadosťučinenie pre trénera ako aj samotných hráčov. Do nového ročníka sme v Solčanoch prihlásili do súťaží až štyri mužstvá. Okrem mužov, dorastu a starších žiakov sa v súťažiach predstavia aj mladší žiaci. Je v našom záujme pracovať a venovať sa mládeži.

OFK TOVARNÍKY

Rastislav Hájovský (tréner):
1) Uplynulý súťažný ročník 2015/2016 sa mi nedá hodnotiť ako jeden celok, ale musím hodnotenie rozdeliť na jesennú a jarnú časť, keďže v zimnej prestávke došlo k výraznej obmene hráčskeho kádra. Po jeseni 9. miesto s 20 bodmi a pasívnym skóre 15:25 bolo vzhľadom na predsezónne výhliadky slušným umiestnením. V jarnej tabuľke sme už obsadili 2. miesto s 33 bodmi a so skóre 41:12. To je dôkaz, že zimná zmena kádra podporená výbornou tréningovou morálkou mala výrazne kladný vplyv na výsledky mužstva. Našim cieľom počas jari bolo vybojovať konečné 3. miesto, k čomu nám nakoniec síce chýbali 2 body a skončili sme až na 5. mieste, ale aj tak môžem byť spokojný hlavne s predvedenou hrou vo väčšine zápasov, s nasadením, túžbou víťaziť a baviť futbalom seba a samozrejme divákov.
2) Rozdiel medzi jesennou a jarnou časťou bol značný. Kým v každom jesennom zápase sme sa snažili bodovať s defenzívnou taktikou založenou na poctivej obrane a využívaní brejkových situácií, v jarných zápasoch sme išli do zápasov ako mužstvo, ktoré nehrá na remízu a nechce čakať na to, čo vymyslí súper, ale je aktívne, chce určovať tempo hry, chce si pripravovať šance a ide za víťazstvom. Všetci ôsmi noví futbalisti, ktorí prišli v zimnom období, výborne zapadli do mužstva a tvorili spolu s ostatnými absolútne vyrovnaný káder, kde nech nastúpil ktokoľvek, tak neoslabil mužstvo.
3) S letnou prípravou začíname 1. júla v domácich podmienkach a v podstate v nezmenenom zložení.

TJ DRUŽSTEVNÍK JACOVCE

Roman Jakubička (tréner):
1) Myslím si, že celý ročník môžem zhodnotiť veľmi pozitívne. Nakoľko minulú sezónu hralo mužstvo Jacoviec o záchranu, tak túto sezónu sme skončili na siedmom mieste z pätnástich. Keby sme zvládli niektoré zápasy lepšie, to je doma aj vonku, mohli sme sa umiestniť o dve- tri miesta vyššie.
2) Na jeseň som mužstvo prebral. Musím povedať, že som neočakával taký začiatok, aký sme mali. Vyhrali sme sedem zápasov po sebe, čo asi nikto nečakal. Od toho momentu som mal pocit, že mužstvá sa oveľa viac začali pripravovať na zápasy proti Jacovciam. Jarnú časť sme mali o to ťažšiu, ale herne sme sa zlepšili. Naučili sme sa zvládať ťažšie zápasy. Prejavilo sa to najmä ku koncu súťaže. Celkovo by som povedal, že bolo v našich silách získať viac bodov, ale ako som už spomínal, herne sa toto mužstvo zlepšovalo.
3) Realizačný tím zostáva rovnaký, ako túto sezónu. Letnú prípravu sme začali 26. júna turnajom v Závade. Máme v pláne 5 prípravných zápasov. Plánujeme aj zmeny v kádri. Chceme získať aspoň dvoch nových hráčov a do prípravy sa zapoja traja hráči z dorastu. Naša myšlienka je zapracovať čo najviac odchovancov, chceme predvádzať dobrú hru a prilákať viac divákov.
jacovcevb420_r4591.jpg
Zo stretnutia Jacovce - V. Bedzany.

TJ SLOVAN PRESEĽANY

Daniel Šiška (tajomník klubu):
1, 2) Ročník 2015/2016 bol v Preseľanoch v znamení dvoch rôznych polovíc, a to po hernej aj výsledkovej stránke. V rámci jesene sme získali 26 bodov, s čím bola v našom klube nadmierna spokojnosť, rovnako aj herný prejav bol veľmi dobrý, atraktívny, v domácich stretnutiach padalo veľa gólov. Mladší hráči zaznamenali výrazný herný progres popri starších, skúsenejších hráčoch.
V zimnej prestávke však došlo k oslabeniu mužstva, odchod dvoch stopérov a najlepšieho strelca výrazne ovplyvnil kvalitu hráčskeho kádra. Týchto hráčov sa nám nepodarilo nahradiť. Posilou do ofenzívy mal byť Matej Ambróz, ale len pár dní pred prvým jarným kolom sme si uvedomili, že Matej už v jesennej časti štartoval za dva kluby a za tretí už v rovnakom súťažnom ročníku nastúpiť nemohol. Na druhej strane pri solídnom zisku bodov v jeseni bola jarná časť dobrou príležitosťou pre všetkých hráčov, každý z nich mal dostatok priestoru ukázať svoje schopnosti a potenciál. Avizovali sme, že ak sa nám vyhnú zranenia a tresty, priebeh jari by mohol byť uspokojivý. Zranenia a tresty sa nám ale nevyhli, dokonca nám išli akoby oproti, čo bol dôvod prečo herný prejav a počet získaných bodov na jar úplne neodzrkadľuje schopnosti nášho mužstva. Celá jarná časť bola ovplyvnená zraneniami a trestami. Veľkú časť zápasov vynechal stredný záložník a kapitán Lukáš Guniš, ku koncu zranenie limitovalo najskúsenejšieho hráča Ľubomíra Torišku, Patrik Režo kvôli problémom s trieslami ne-hral prakticky vôbec, niekoľko zápasov kvôli pracovným povinnostiam vynechali Michal Candrák a Ivan Kšinant a trest za počet žltých kariet mal snáď každý, kto mohol. Vo veľa zápasoch mal preto tréner obmedzený počet a kvalitu hráčov. Zašlo to až tak ďaleko, že v niekoľkých zápasoch nám museli pomôcť aj bývalí teraz už neaktívni hráči, za čo im aj touto cestou chceme ešte raz poďakovať. Vrcholom bol asi zápas vo Veľkom Lapáši, kde z rôznych dôvodov absentovalo sedem hráčov.
Mužstvo sa nieslo na negatívnej vlne, mladý káder mal problémy skôr psychicky sa vysporiadať s danou situáciou, až to vyzeralo, že v zime všetci zabudli hrať futbal. Veľa stretnutí sme prehrali o jediný gól a aj zápasy, v ktorých sme boli lepším alebo prinajmenšom vyrovnaným mužstvom, sme si prehrali sami po individuálnych chybách v obrane, pričom defenzíva paradoxne vykazovala vyššiu mieru kvality ako ofenzíva. Výsledkom všetkých týchto okolností bol veľmi výrazný útlm herného prejavu a zisk len deviatich bodov, nevyhrali sme dokonca ani jeden domáci zápas. Potešujúci a hlavne pozitívny obraz sme ukázali v domácom derby zápase s Hrušovanmi, či u kvalitných súperov v Alekšinciach a Hornej Královej.
3) Do ďalšej sezóny by mužstvo malo zostať pokope, na jeho základoch sa určite dá do budúcnosti stavať. Žiaden z hráčov doteraz priamo neavizoval odchod, okrem Ľubomíra Torišku, ktorý zvažuje ukončenie činnosti. Určite bude nevyhnutne potrebné doplniť minimálne dvoch hráčov do ofenzívy a dvoch do defenzívy, aby sme znovu zvýšili konkurenciu mužstva a aj jeho kvalitu. Tréner Juraj Jakubička má plnú dôveru vedenia klubu ako aj hráčskej kabíny, preto veríme, že do jesennej časti sa nám podarí dať dokopy taký káder, ktorý peknou hrou znovu dosiahne pekné výsledky.

TJ ŠK RADOŠINA

Tomáš Vičan (predseda klubu):
1) Celý súťažný ročník bol poznačený veľkým množstvom zranených hráčov. Do kádra sme sa snažili zapracovať aj ďalších, najmä mladých hráčov, ale kvôli pracovným povinnostiam sme v kompletnom zložení bývali spravidla len počas niektorých zápasov. Celú sezónu sme tak hrávali pravidelne v oslabení. Napriek tomu sme celý ročník zvládli, našou ambíciou bolo pohybovať sa v strede tabuľky. Síce sme obsadili konečné dvanáste miesto, ale po bodovej stránke sa nám vzhľadom na všetky spomenuté okolnosti darilo.
2) V podstate nebol žiaden rozdiel, len akurát s pribúdajúcimi kolami sa nám zmenšoval káder z dôvodu zranení či vykartovania. Mužstvo bolo značne oslabené, no napriek tomu sme zahrali aj veľmi dobré zápasy.
3) Príprava začne začiatkom júla už pod vedením nového trénera Petra Bartošeka, ktorý nahradí Kusého. V kádri sa aj ďalej budeme snažiť zapracovať našich dorastencov, ktorí dovŕšia už 19. vek a ďalší traja sú ešte vekovo aj naďalej dorastencami. Už pred jarnou časťou sme mladým hráčom z dorastu dávali viac príležitostí a tí sa ukazujú v dobrom svetle. V letnej príprave chceme vyskúšať aj troch hráčov, zatiaľ sú v riešení, všetko sa uvidí počas prípravy.

TJ SLOVAN KRUŠOVCE

Ľubomír Čaniga (podpredseda klubu):
1) V prvom ročníku novovytvorenej V. ligy Stred sme sa umiestnili na 7. mieste, s ktorým vládla všeobecná spokojnosť. Z tohto dôvodu sme plánovali nastúpiť v novom ročníku V. ligy s minimálnymi zmenami v kádri. No zranenia vyžadujúce si operácie kľúčových hráčov (Kluka, Ladický, Goga…) nám tieto plány zhatili a hneď od začiatku sme sa borili s problémami v kádri. Prehrali sme hneď tri úvodné kolá a aj keď sa zdalo, že sa postupne budeme zlepšovať, opak bol pravdou a z posledných siedmych zápasov sme brali iba bod za domácu remízu s Preseľanmi. Usadili sme sa na dolných priečkach ligovej tabuľky.
Cez zimnú prestávku bolo našou hlavnou úlohou doplniť a stabilizovať káder a v neposlednom rade zlepšiť tréningovú morálku mužstva. Toto sa nám čiastočne aj podarilo a začali sme brať body aspoň v domácich zápasoch. Bohužiaľ, jarnú časť sme ukončili podobne ako jesennú a v posledných piatich zápasoch sme získali iba jediný bod. Preto sme do poslednej chvíle tŕpli ako dopadnú mužstvá vo vyšších súťažiach a či ubránime V. ligu aj do budúcej sezóny. Z vystúpením v druhom ročníku V. ligy Stred sme preto nemohli byť vôbec spokojní a museli sme pristúpiť k veľkým zmenám v koncepcii budovania kádra.
2) Jesenná aj jarná časť bola z našej strany vyrovnaná. Bohužiaľ, v tom horšom slova zmysle. Získali sme v nich po dvanásť bodov a sezónu sme ukončili na 14. mieste tabuľky, ktoré nám ani zďaleka nezaručovalo účasť aj v budúcej ligovej sezóne. Nakoniec to dopadlo v náš prospech a našou prvoradou úlohou je urobiť všetko preto, aby sa táto neúspešná sezóna už nezopakovala.
3) Ako som už spomenul, rozhodli sme sa zmeniť celú koncepciu budovania kádra. Po veľmi korektnej debate s doterajším trénerom Mrúzom, sa rozhodol ďalej nepokračovať vo funkcii trénera A-mužstva a nám sa podarilo angažovať do tejto pozície odborníka na slovo vzatého – pána Dušana Libu, ktorý bol v nedávnej minulosti okrem iných aj trénerom MFK Topvar Topoľčany.
Príprava na nový ročník začína 6. 7. 2016 o 17.30 hod. a pevne verím, že sa na nej predstavia aj niektoré nové posily mužstva, o ktorých je ešte ale predčasne hovoriť. Niektorí starší hráči avizovali ukončenie účinkovania v mužstve, a preto chceme stavať hlavne na mladej generácii, kde máme nakročené dobre. Naši dorastenci sa stali majstrami okresu, v čom ich napodobnili aj mladší žiaci a hetrik nám v úvodzovkách pokazili iba starší žiaci, ktorí sa stali vicemajstrami okresu. Toto je devíza, na ktorej sa už oplatí stavať.
krusovce420.jpg
Zo zápasu Krušovce - Solčany.

TJ SLOVAN V. BEDZANY

Jaroslav Ladický (predseda klubu):
1, 2) Súťažný ročník musím rozdeliť na dve časti. Po šiestom kole došlo k rezignácii trénera, a tým pádom sme museli pristúpiť k určitým opatreniam. S hráčmi sme si sadli a pohovorili si, pretože z ich strany došlo k veľkému uspokojeniu, nakoľko sme jasne vyhrali okresnú súťaž. V jesennej časti tréningová a dochádzková morálka výrazne poklesla a teda celú jesennú časť sme prakticky prešustrovali. Ostatné mužstvá nám ukázali, aká náročná je piata liga. Nedarilo sa nám ani v domácich zápasoch, kde sme v prvých polčasoch ešte obstáli, ale po zmene strán sme už nevládali a často sme vyhoreli ako fakle. Pre nás bolo úvodných pätnásť kôl doslova školou života. Dostali sme lekcie na domácom trávniku od Tovarník, Radošiny, či Jacoviec. Museli sme z týchto výsledkov vyvodiť dôsledky. Jesennú časť dotrénoval Mário Ladický, no v úvodných pätnástich kolách sme stratili až príliš veľa bodov. Zmena nastala počas zimnej prestávky, kedy sa trénerského kormidla ujal Tonko Hippík a jednoznačne môžem povedať, že došlo k viditeľnej zmene. Tréningová činnosť sa zlepšila a rovnako aj herný obraz celého mužstva už bol úplne niekde inde. S mužstvami zo špica tabuľky sme často hrali viac ako vyrovnané zápasy, hoci sme laborovali aj zo zraneniami. S kádra nám vypadol Juraj Filipeje, či Janko Bracho odišiel do zahraničia. Celú jarnú časť sme tak prakticky odohrali bez hrotového útočníka, pretože sa nám po prvom zápase hneď zranil Marek Biely, ktorý prišiel na hosťovanie. S jarnou časťou môžeme byť už viac spokojnejší, získali sme desať bodov a bolo aj vidieť, že sme herne povyrástli.
Pozitívom bola návštevnosť našich domácich zápasov, keď v jesennej časti chodilo na naše domáce zápasy v priemere 314 divákov, na jar bol priemer 250 divákov. Touto cestou by som rád poďakoval našim fanúšikov, ktorí často cestovali aj za našimi zápasmi k súperom. Veľké poďakovanie patrí mestskému úradu a zastupiteľstvu, či primátorovi Topoľčian, ktorí podali pomocnú ruku po finančnej, ale aj materiálnej stránke.
3) Vzhľadom k okolnostiam, ktoré sa vyvíjali dosť dlho a my sme až do utorka nevedeli, kde budeme vôbec pôsobiť, tak až v týchto dňoch sa rozhodujeme, kedy začneme prípravu. Som veľmi rád, že sme piatu ligu udržali a budeme sa veľmi snažiť, aby sme súťaž po finančnej stránke opäť zabezpečili. Otázka trénera je vyriešená, tréner Hippík zostáva aj naďalej. Mužstvo musíme jednoznačne posilniť, pretože niektorí hráči, najmä z hosťovania, končia. Plánujeme sa posilniť minimálne o troch až štyroch hráčov. Som rád, že do našej súťaže pribudnú Oponice, k postupu im gratulujem, rovnako tak aj Bábu, ktorý bude pre nás veľkou neznámou. Teraz sa musíme svedomito a zodpovedne pripraviť, pretože v tejto súťaži nič neoklamete, všetko sa vám vráti ako bumerang. My sme to už okúsili, teraz sa z toho musíme ponaučiť, aby sme sa aj po nasledujúcej sezóne netriasli ešte dva týždne po súťaži, kde vôbec budeme hrať. Na záver by som chcel poďakovať našim zástupcov vo Výkonnom výbore ZsFZ, že sa zvolil taký kľúč súťaží, aký sa zvolil a futbal dostal zelenú. Je častokrát ľahšie niekoho vyradiť, než hľadať nejaký kompromis. Takto vyhral futbal, my sme sa zachránili v piatej lige a musíme sa už len zodpovedne pripraviť na nový súťažný ročník.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
 2. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
 3. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
 4. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
 5. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
 6. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
 7. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
 8. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
 9. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
 10. Nákupná cena dlhopisov bude čoskoro najnižšia v roku
 1. Kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
 2. Autokamery Mio a navigace teď s 3letou záruční dobou
 3. Move in immediately, if you feel like it
 4. Predaj poistenia motorových vozidiel cez web rastie a bude rásť
 5. Slováci sa pripravujú o stovky až tisícky eur
 6. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
 7. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
 8. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
 9. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
 10. Mio Spirit 7700 - autonavigace překvapuje super výbavou
 1. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME 20 976
 2. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia 14 821
 3. Takto vyzerá miesto, odkiaľ k nám putuje slovenské hovädzie 10 878
 4. Prehrieva sa vám mobil? Môžete prísť o peniaze 8 570
 5. Na školách potrebujeme kontroverznejšie témy. Byť ticho nepomáha 7 979
 6. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre 7 021
 7. Liek na obezitu v reklamách nenájdete 6 702
 8. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne 5 741
 9. Slováci sa pripravujú o stovky až tisícky eur 5 663
 10. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami? 5 368

Hlavné správy z MY Topoľčany

Pacientom v partizánskej nemocnici sa budú venovať dobrovoľníci

Ambasádorom Krajšieho dňa v Partizánskom sa stal spevák Tomáš Bezdeda.

Tribečské múzeum predstaví deťom tradície a zvyky spojené s adventom

Aktivity vychádzajúce z tradície a zvykov adventného a vianočného obdobia pripravili pre návštevníkov školského a predškolského veku pracovníci Tribečského múzea v Topoľčanoch.

Derby cez kopec ovládlo Agro

V stredu sa Topoľčanci do Hlohovca vrátia, hrajú tam aj pohár.

Požiar chaty v Partizánskom likvidovalo 16 hasičov

Šestnásť profesionálnych a dobrovoľných hasičov na šiestich kusoch techniky zasahovalo vo štvrtok (6. 12.

Agro doma pohodlne vyhralo

Topoľčany dominovali po celý zápas.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Sneženie komplikuje dopravnú situáciu na Kysuciach

Kolóny hlásia najmä na tradične problémovom úseku Čadca - Svrčinovec.

Svrčinovec je neprejazdný, krížia sa tam kamióny

Kysuce ochromila snehová nádielka. Svrčinovec je neprejazdný, kamióny sa krížia aj na Bumbálke a Semeteši.

Najskôr žobrú po Martine, no domov odchádzajú na audine

​​​​​​​Zaujímavý záznam sa podarilo zachytiť mestským kamerám po tom, ako ľudia policajtom nahlásili podozrivých žobrákov v centre Martina.

Tragická nehoda. Vo Svätom Jure zahynul mladý chodec

Policajti Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva PZ v Pezinku vyšetrujú príčiny a okolnosti, ktoré predchádzali dopravnej nehode zo dňa 11. decembra v katastri obce Svätý Jur.

Vybrali SME

Už ste čítali?