Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Raketový úvod Topoľčian+FOTO

Futbalisti Topoľčian vo svojom prvom vystúpení v III. lige privítali doma Nemšovú.

Vahagn Militosyan strelil za tri minúty dva góly, v druhom polčase mal dokonca hetrik na dosah.(Zdroj: JARO ŠUPA)
Topoľčany – Nemšová 3:1 (3:0)
Topoľčany v prvom odohranom zápase sezóny zvíťazili po výbornom výkone z prvého polčasu. Hostia sa ale predviedli ako technicky vyspelé mužstvo, no nebezpeční boli iba po šestnástku. Už v 1. minúte hlavička Anisa išla tesne nad. V 8. minúte Anis vysunul Militosyana, ktorý zabehol za obranu hostí a otvoril skóre zápasu – 1:0. O tri minúty sa situácia v strede poľa zopakovala, akurát finálnu prihrávku strelcovi Militosyanovi poslal Edgar – 2:0. Dva góly hostí nepoložili a Mikeš v 13. minúte vystrašil domáceho brankára. V 20. minúte peknú strelu na bránku hostí poslal Rama Salim, brankár vyrazil na roh. Od tohto momentu častejšie držali loptu na kopačkách hostia, ale do vyloženej šance sa nedostali. V závere polčasu ale skvelú individuálnu akciu predviedol obranca Omborenga, ktorý si vybojoval loptu na vlastne polovičke, prešiel cez viacerých hráčov hostí a z rohu šestnástky prihral Anisovi – 3:0. V druhom polčase domáci ešte v 50. minúte pohrozili Iranzim. O jedenásť minút mal Militosyan na nohe hetrik, ale vyznamenal sa domáci brankár. Na druhej strane Richtárech napálil len do domáceho obrancu, od ktorého sa lopta odrazila na rohový kop. Hneď po ňom sa najlepšie zorientoval Fabuš a strelil kontaktný gól hostí – 3:1. Po tomto góle sa hralo prevažne na polovičke domácich, ale hostia sa už do žiadnej šance nedostali.
Góly: 8. a 11. Vahagn Militosyan, 41. M. Anis – 69. T. Fabuš. R Šima, bez kariet, 700. MFK: Junas – Grman, Otrísal, Luzin, Omborenga – Kučera (58. Švajlen), Edgar, Rama Salim, Iranzi – Anis (80. Vrábel), Militosyan (90. Billik), tréner V. Goffa.
Púchov – Komárno 4:2 (2:1), 19. (11 m) a 75. Pilát, 33. Gajdošík, 65. Gamboš – 39. Čtvrníček, 90. Podlucký.
Šaľa – Galanta 0:0.
V. Ludince – Led. Rovne 4:2 (2:1), 13. Petráš, 37. Straňák, 53. Cingel, 72. Soboňa – 18. Púček, 90. Detko.
ViOn B Vráble – FC Horses 1:1 (0:1), 48. Hlaváč – 28. Magdolen.
Beluša – Gabčíkovo 1:0 (1:0), 35. P. Mišutka.
DAC B/Vrakúň – Horná Nitra 1:0 (0:0), 46. M. Hubert.
Neded – Dubnica 1:0 (0:0), 56. T. Královič.
Šurany – Nové Zámky 3:2 (2:1), 10. Schroner, 25. Janák, 90. Gábriš – 39. Kráľ, 78. P. Horáček.