Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Kolo patrilo hosťom

Bánovce a Šimonovany majú zatiaľ plný bodový zisk, Tempo zatiaľ bez bodu.

Partizánske – Vrbové 2:3 (1:1)

Prvý vážnejší zákrok predviedol Zdychavský, ktorý v 4. minúte na dvakrát skrotil Spálov volej po Zelenayovom centri z ľavej strany. Domáci odpovedali o dve minúty Bencovým rohom na vzdialenejšiu žrď, kde osamotený Kompas nezasiahol loptu ideálne a hostia následnú trmu-vrmu ustáli bez ujmy. V 11. minúte sa Spál z ľavej strany rútil na Zdychavského, ten mu však zmenšil strelecký uhol. Vzápätí sa potvrdilo otrepané nedáš – dostaneš, keď si na Křapkov dlhý pas nabehol Kučera a po jeho načasovanej prihrávke Kučerka zasúval loptu zo šiestich metrov do odkrytej bránky hostí. V 27. minúte zožala potlesk ďalšia akcia domácich, keď Nižňanský na pravej strane uvoľnil Oberta a z jeho centra Kučerka v behu hlavou poslal loptu vedľa ľavého vinkla. V 37. minúte bol opäť v centre diania Kučerka, ktorý potiahol loptu až k hranici šestnástky, no pálil vedľa ľavej žrde. V 43. minúte sa zapotil Zdychavský, ktorý s námahou vyškriabol spod brvna Gažíkov technický lob z devätnástich metrov. O dve minúty sa už skóre menilo, keď sa za domácou obranou osamotený Andrísek znenazdajky dostal k dlhému odkopu a z hranice veľkého vápna ponad vybiehajúceho Zdychavského vyrovnal. V záverečných sekundách úvodného dejstva musel ešte Valovič k zemi po Křapkovej štipľavke spoza šestnástky. Na druhej strane v 50. minúte Sumer centrom našiel Gažíka a ten hlavičkou pohladil brvno. O dve minúty sa hostia už radovali po rýchlej akcii do rozhodenej domácej obrany, keď Andrísek krížnou prihrávkou uvoľnil Zelenaya, ktorý po zemi povedľa Zdychavského otočil skóre. V 62. minúte Vrbovčania opäť rozobrali domácu obranu a Andrísek zoči-voči Zdychavskému nezaváhal. O tri minúty domáci brankár vytlačil na roh Spálovu prízemnú strelu spoza šestnástky, kým vzápätí na druhej strane neuspeli Kučera, Křapka a Slivka. V 76. minúte Valovič vyrazil pred seba Bencov prudký priamy kop z ľavej strany a Repa hlavou zo skrumáže vykresal pre Tempo iskierku nádeje. V 87. minúte Zdychavský vytiahol výborný zákrok proti Spálovej gólovej strele. V záverečnom nápore domácich Valovič v nadstavenom čase vytlačil od ľavej tyče Nižňanského pokus z osemnástich metrov.
Góly: 12. Kučerka, 76. Repa – 45. a 62. Andrísek, 52. Zelenay. R Fabian, 200. TEMPO: Zdychavský – Kompas, Obert, Sedláček, Bohuš, Nižňanský, Křapka, Benca (87. Mano), Vavro (68. Slivka), Kučerka, Kučera (72. Repa).
(MP)

N. Dubnica – Šimonovany 0:1 (0:0)

V 1. minúte Suchého strelu zblokovala obrana na roh, po ktorom sa nepresadil Zahranyčnyj. Maník v 5. minúte sám pred brankárom zle trafil loptu a o minútu Sobota po nevydarenej ofsajdovej pasci rozvlnil len bočnú sieť. Lendvay v 10. minúte pálil vysoko nad a v 18. minúte Chrenkovu strelu vytlačil Zaťko na roh. V 27. minúte Suchého strelu vyrazil Gramblička. Potom sa hralo až do prestávky bez šancí. V 50. minúte Švikruhovu gólovú hlavičku zblízka vyrazil brankár a z protiútoku Kodaj netrafil ideálne loptu. V 55. minúte Kodaj z 20 metrov mieril vedľa a v 60. minúte Zaťko bravúrne zneškodnil hlavičku Sobotu. Po následnom rohu obrancovia odkopávali loptu spred bránkovej čiary. Oravec v 67. minúte minul a v 68. minúte neuspel ani Oršula. Šťastnejší hostia rozhodli v 84. minúte, keď po nedorozumení v obrane dal Sobota hlavou víťazný gól.
Gól: 84. Sobota. R Otrubčák, 150 divákov. ŠK SLOVAN: Gramlička – Oravec (66. Žiak), Oršula, Rusňák, Varga, Sobota, Barta (80. Laurinec), Chrenko, Jakubík (46. Kodaj), Rybanský, Halás.
(VB)

Prečín – Bánovce 0:3 (0:1)

Hostia sa predstavili ako konsolidovaný tím, keď už v 8. minúte sa po chybe obrany ujali vedenia Markom po samostatnom nájazde. O desať minút Miščík vyrazil nebezpečnú strelu Jambora na roh a Škultéty v 29. minúte volejom prestrelil domácu bránu. Po chybe brankára domáci v závere prvého polčasu nevyužili šancu Blaškom. V 60. minúte po centri Kosiba umiestnil loptu do siete – 0:2. V 65. minúte mal šancu Orávik, no jeho center preletel popred bránu, kde ho nik nezachytil. V 71. minúte sa po Kosibovej prihrávke presadil Jambor – 0:3. Hybben trafil v sľubnej šanci spoluhráča a v 83. minúte Miščík vychytal Jambora. V 85. minúte Orávikovu možnosť zmaril včasným vybehnutím Bohunský.
Góly: 8. Marko, 60. Kosiba, 71. Jambor. R Bartko, 120. SPARTAK: Bohunský – Škultéty (67. Borcha), Oravec, Líška, Kosiba, Jambor, Svatík, V. Gajdošík (81. Poštrk), Ondráš, Marko (72. Olej), Szabó.