Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Potešili len tri body+FOTO

Topoľčianski futbalisti opäť striedali dobré chvíľky s tými horšími, napokon sa z výhry tešil šťastnejší celok.

Militosyana síce v tomto momente brankár hostí vychytal, tri body ale zostali v Topoľčanoch.(Zdroj: JARO ŠUPA)
Topoľčany – N. Zámky 2:1 (1:0)
V dohrávke 16. kola mali prevahu na lopte zväčša hostia, domáci hrali na brejky. Už v 6. minúte mohol otvoriť skóre Poluch, domáci brankár Junas vyrazil a následne dve dorážky hostí boli zblokované obrancami. Na druhej strane o dve minúty centroval Grman, mladý Vrábel v dobrej pozícii triafa tesne vedľa. V 13. minúte sa domáci dostali do vedenia kurióznym spôsobom. Po zlom rozohraní a nepresnosti hosťujúcich zadákov sa lopta dostala až prekvapenému Kalisovi, ktorý poslal loptu do siete – 1:0. Hneď po rozohraní založili Topoľčany rýchlu akciu, tiesnený Militosyan ale zakončil do padajúceho Dovičoviča v bránke hostí. V 34. minúte Kráľ prešprintoval domáceho Edgara, Junas ale nebezpečnú strelu vyrazil na roh. Po rohovom kope najvyššie vyskočil Ešek, ale tesne minul. Úvod druhého polčasu patril domácim, v 54. minúte po rýchlom brejku napálil Iranzi v dobrej pozícii len do obrancu hostí. O tri minúty Iranzi spoza šestnástky tesne míňa. V 60. minúte zahrávali hostia štandardku, lopta preletela celým pokutovým územím až na hlavu Kráľa, a bolo vyrovnané – 1:1. V 64. minúte sa zrodila pekná akcia domácich, ktorú Iranzi zakončil presnou strelou pri tyč – 2:1. V závere vrhli hostia všetky sily do útočenia a domácim zadákom poriadne podkurovali. V 79. minúte striedajúci Letko hlavou tesne míňa. O tri minúty sa obrovskej chyby dopustil obranca Otrísal, Letkov nájazd ale zneškodňuje Junas. V záverečnej minúte mal gól na kopačke Kráľ, ale z hranice jedenástky prestrelil, a tak tri body zostali v Topoľčanoch.
V polčasovej prestávke sa losovala tombola, v hre boli štyri ceny v celkovej hodnote 400 eur. Pre víťaza čakala automatická práčka.
Góly: 13. R. Kalisa, 64. J. C. Iranzi – 60. V. Kráľ. R Fehér, bez ŽK, 225 divákov. MFK: Junas – Otrísal, Omborenga, Luzin, Grman – Rama Salim, Edgar, Kalisa (85. Kučera), Iranzi, Vrábel (61. Švajlen) – Militosyan, tréner V. Goffa. FKM: Dovičovič – Poluch, Horáček, Ešek, Bombicz, Petráš (74. Letko), Vašek, Kráľ, Košút, Rajník, Petráni (46. Gulyás), tréner N. Bukovič.
1. Púchov 3 2 1 0 6:2 7
2. Neded 3 2 1 0 6:4 7
3. Šurany 2 2 0 0 5:3 6
4. D. Streda B/Vrakúň 3 2 0 1 4:2 6
5. Topoľčany 3 2 0 1 5:4 6
6. Beluša 3 1 2 0 2:1 5
7. Komárno 3 1 1 1 10:6 4
8. V. Meder 2 1 1 0 5:3 4