Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Na ihrisku bolo len jedno mužstvo+FOTO

Jacovce v treťom kole V. ligy Stred hostili doma Hornú Kráľovú.

Jacovce doma v sobotu presvedčivo porazili nevýraznú Hornú Kráľovú 4:0.(Zdroj: ZDENKO ZIGO)

acovce v treťom kole V. ligy Stred hostili doma Hornú Kráľovú.

Jacovce – H. Kráľová 4:0 (1:0)

Už v 2. minúte po rohovom kope Bajzíka mohol skóre hlavou otvoriť Beňo, tesne ale mieri nad bránku. V 7. minúte sa sám pred brankárom hostí ocitol Kaman, strieľa vedľa. V 12. minúte opäť Beňo z päťky nastrelil brankára hostí, lopta šla na roh. Až v 23. minúte hostia nebezpečne pohrozili, domáci Uhlár ale s istotou chytá. O dve minúty prišiel priamy kop Bajzíka, Rusňák páli tesne vedľa bránky. V 29. minúte ďalší priamy kop Bajzíka, no Beňo pálil len do výborne chytajúceho brankára hostí. O minútu sa vo vyloženej šanci ocitol Bujna, ale brankár fantastickým zákrokom hostí podržal. V 36. minúte sa domáci konečne dočkali, Chrenko skvelým zakončením nachádza recept na výborného brankára hostí Bartu – 1:0. Vstup do druhého vyšiel lepšie domácim, hoci v 46. minúte po samostatnom úniku ešte Bujna páli tesne vedľa bránky, keď z výkopu ho presne našiel brankár Uhlár. O minútu Buček takmer prekvapil brankára, no skákajúcu loptu schoval s námahou Barta v náruči na bránkovej čiare, hoci už domáci fanúšikovia sa tešili z gólu. V 49. minúte po akcii Bučeka nádhernou strelou prekvapil brankára hostí Bukvay – 2:0. V 51. minúte hlavný rozhodca nepotrestal faul na domáceho brankára, no pri gólovej akcii hostí ho na bránkovej čiare zastúpil Desat, ktorý vykopáva loptu. O minútu strelil svoj premiérový gól Jacoviec v drese dospelých Majba, ktorý dorazil strelu Beňa. V 60. minúte Chrenko po rohu Bajzíka mieri nad bránu hostí a o sedem minút hostia zahrávali priamy kop, Uhlár však ich pokus zneškodnil. Na druhej strane Beňo po strele Bučeka vo vyloženej pozícii strieľa tesne vedľa. V 73. minúte prišla vyložená šanca hosťujúceho Kollára, ale ten napálil vysoko nad. V poslednej minúte M. Rusňák doklepol loptu za bezmocného brankára hostí. Domáci si vypracovali šancí aj na tri zápasy, výsledok je až príliš zhovievavý pre hostí, tí môžu ďakovať len brankárovi, že inkasovali iba štyrikrát. Hostia však v Jacovciach nezanechali dobrý dojem, pretože hrali miestami zákerný futbal.
Góly: 36. M. Chrenko, 49. J. Bukvay, 52. J. Majba, 90. M. Rusňák. R Cvešper, 130. TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Beňo, Desat, Bajzík, Rusňák, Kaman (75. Merka), Bujna (62. Štefkovič), Buček, Chrenko, Majba, Bukvay (83. Zigo). KFC: Barta – M. Tóth, Petrovský, Šulgan, Suraba (80. T. Lencsés), Hajnovič (58. Frkala), D. Tóth, Lenický, Lalák, Penzeš, Kollár (84. Sedlák).