Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Derby pre Spartak, Šimonovany doma vybuchli

Bánovce potvrdili svoje vysoké ambície.

Bánovce – Partizánske 5:2 (1:1)

V bývalom okresnom derby začali Bánovce náporom, no prvé pološance ešte nepremenili. Postupne prebrali iniciatívu hostia, ale tí sa do vyložených šancí taktiež nedostávali. Bánovce postupne preberali
tlak a po krásnej akcii Jambora namieril Marko do opačného kúta bránky než očakával Zdychavský a bolo 1:0. Bánovce aj naďalej hrali výborný futbal, no domáci hráči sa predbehovali v zahadzovaní šancí. Kosiba zahodil tutovku, po výbornej krídelnej akcii Jambora vykopávali hostia strelu Marka z bránkovej čiary. Domáci sa upokojili, na čo doplatili pekným gólom Bencu z priameho kopu – 1:1. Domácich tento inkasovaný gól prebudil, Mrocekovu strelu ale vyrazil brankár, Jamborov pokus z päťky vykopli hostia opäť z bránkovej čiary a v 44. minúte zahodili hostia sľubne sa vyvíjajúci brejk. V druhom polčase domáce Bánovce ešte viac zatlačili súpera a už v 48. minúte sa presadil hlavičkou Ondráš po rohovom kope. Na 3:1 zvyšoval tečovanou strelou Kosiba. V 63. minúte upravoval Jambor po trojnásobnej dorážke už na 4:1. Potom sa k slovu dostali aj hostia, ale Křapka nastrelil iba brvno. Na 5:1 zavŕšil domácu kanonádu svojim druhým gólom v zápase Kosiba z priameho kopu. Hostia hneď po góle skorigovali stav na 5:2 Kučerom. V ďalších minútach domáci zahodili ešte dve príležitosti Olejom, raz minul v dobrej šanci i Mrocek. Domáci po
jasnom priebehu zaslúžene vyhrali, čím potvrdili svoje vysoké ambície v IV. lige.
Góly: 16. M. Marko, 48. M. Ondráš, 58. a 69. J. Kosiba, 63. L. Jambor – 31. D. Benca, 69. Š. Kučera. R Darnadi, 200. SPARTAK: Bohunský – Borcha (66. Poštrk), Oravec, Mrocek, Líška (71. Olej), Kosiba, Jambor, Svatík, Ondráš, Marko (79. Turoň), Szabó. TEMPO: Zdychavský – Křapka, Benca, Kučera, Vavro (66. Jambor), Nižňanský, Kompas, Kučerka, Sedláček, Blaho, Nový (72. Bohuš).
(MK)

Šimonovany – J. Bohunice 0:2 (0:0)

Domáci chceli v tomto zápase potvrdiť tri body dovezené z N. Dubnice, no v tomto zápase to z ich strany nebol príliš oku lahodiaci výkon a podľa toho sa odvíjal aj zápas. Za zmienku v prvom polčase stojí Bartova šanca v 16. minúte, keď telom oklamal v šestnástke hostí súpera a tvrdou jedovkou vyprášil rukavice brankára hostí. Druhý polčas ovplyvnil pomerne rýchly gól, keď hostia využili zlú rozohrávku domáceho Oravca a po rýchlom protiútoku Pavlík otvoril skóre strelou povedľa brankára Grambličku – 0:1. Až tento gól trochu rozhýbal domácich, ktorí aj o dve minúty loptu dostali do siete, no postranný rozhodca pre údajný ofsajd gól neuznal. Domáci sa aj naďalej snažili a vypracovali si niektoré ďalšie šance, no v tomto zápase im nebolo proste súdené streliť gól. Nakoniec si domáci kalich horkosti vypili až do dna, keď v 85. minúte Pavlík svojim druhým gólom spečatil víťazstvo hostí, keď jemne tečoval centrovanú loptu po priamom kope. Hoci toho hostia v Šimonovanoch neukázali veľa, odviezli si cenné tri body.
Gól: 50. a 85. A. Pavlík. R Černej, 250. ŠK SLOVAN: Gramblička – Oravec (62. Belanec), Miro Oršula, Žiak (76. Reichel), Varga, Sobota, Barta, Chrenko, Rybanský, Halás, Kodaj (46. Laurinec).
PETER LETAVAY
Tr. Stankovce – Holíč 1:0 (1:0), 33. Hazda.
Myjava B – Prečín 0:0.
Častkovce – Nová Dubnica 2:0 (1:0), 42. Sarr, 89. Sládek.
Borčice – Tr. Teplice 8:0 (8:0) - nedohrané pre pokles hráčov hostí pod sedem. Góly: 13., 22. a 35. Barčík, 5. a 9. Mačina, 11. Náther, 32. Hanzel (z 11 m), 38. Ujlaky.
Vrbové – Hlohovec 2:2 (2:2), 37. Zelenay, 41. Andrísek – 6. a 33. Došek.
Boleráz – Malženice 1:1 (0:0), 66. Németh – 81. Blaho.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?