Utorok, 24. október, 2017 | Meniny má Kvetoslava

V derby sa body delili

Bošany na ihrisku súpera nepochodili.

V. Uherce – Uhrovec 2:2 (1:2)

V derby zápase si súperi body podelili. Domáci sa ujali vedenia už v 6. minúte, kedy Cíger poslal center do šestnástky a R. Kováč otvoril skóre zápasu – 1:0. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 31. minúte po centri z ľavej strany, kedy z voleja trafil presne Vavro – 1:1. Domáci mohli ísť rýchlo opäť do vedenia, ale nariadenú penaltu za faul na Cígera nepremenil Petráš. Následne hostia zahrávali tri rohy v rade a po treťom z nich najvyššie vyskočil Vavro a pridal svoj druhý gól v zápase – 1:2. Domácim sa podarilo vyrovnať až v posledných sekundách zápasu, kedy center Kundalu upratal hlavou do siete R. Kováč – 2:2.
Góly: 6. a 90. R. Kováč – 31. a 42. L. Vavro. R Fenes, ČK: 89. M. Jankula – 90. J. Zajac, 70. TJ: Znášik – Jankula, Gubka (57. Valter), Pekár, Štálnik, Cíger, Škoda (69. Mego), Petráš, Kundala, Beliansky, Kováč. TJ: Flóro – Masarovič, Provazník, Zajac, Pavle, Čabrák, Opáth, Vavro, Bežo, Pavlovič, Stuparič.

Kanianka – Bošany 4:1 (2:1)

Po dvoch výhrách chcela Kanianka predĺžiť sériu víťazstiev, čo sa jej aj podarilo. Súperom jej bol večný rival z Bošian. V 7. minúte krásnu strelu Gajdoša vyrazil ešte krajšie brankár hostí Bačík. V 14. minúte sa už domáci ujali vedenia, keď Gajdoš prepálil gólmana hostí – 1:0. V 18. minúte mal šancu domáci Petráš, ale lopta mu nesadla. V 27. minúte hostia po priamom kope a následnom brvne dorážkou Boháčika vyrovnali na 1:1. Skončila sa tak nepriestrelnosť
brankára Jantošku. V 30. minúte opäť Gajdošova bomba skončila na tyčke. V 33. minúte sa domáci opäť dočkali, keď sa po rohovom kope najlepšie zorientoval Boško – 2:1. V prvom dejstve predvádzali domáci napriek ťažkému terénu futbal, ktorý sa musel divákom páčiť. V druhom polčase začali hostia sympaticky, ale udreli opäť domáci, keď faul na Andreja Baláža v 64. minúte potrestal Petráš – 3:1. Po tomto momente sa hralo medzi šestnástkami a v 72. minúte po centri Pipíšku upravil hlavou Petráš – 4:1. V Kanianke tak bolo vymaľované. O minútu mohli domáci pridať aj ďalší gól, keď Gajdoš povodil brankára aj obrancu. Peknej akcii chýbal len gól do prázdnej brány. V 86. minúte vystrelil nepresne hosťujúci kapitán, a tak skóre bojovného zápasu zostalo nezmenené.
Góly: 14. Gajdoš, 33. Boško, 64. a 72. Petráš (prvý z 11 m) – 27. Boháčik. R Mokrý, 150. BOŠANY: Bačík – Boháčik, Královič, Tkáč, Mikloš, Kapusta, Murko, Sák, Pirťan (57. Báleš), Guniš (46. Kalina), Beko.
MARTIN PIPÍŠKA
St. Turá – Horovce 1:0 (0:0), 77. Moravčík.
Tr. Turná – Chocholná-Vel. 1:2 (0:1), 69. P. Chovrát – 35. N. Cingel, 67. J. Michalec.
Ladce – Opatová 1:2 (0:0), 80. E. Mražík – 57. a 77. Gallo.
Streženice – Brvnište 0:0.
Plevník – Cígeľ 0:1 (0:1), 13. Madarász.
Z. Kostoľany – Podolie 2:1 (0:1), 64. Liptaj, 88. Jarošinec – 43. vlastný.
1. Kanianka 3 3 0 0 11:1 9
2. Cigeľ 3 3 0 0 8:5 9
3. Opatová 3 2 1 0 7:4 7
4. Zem. Kostoľany 3 2 0 1 7:4 6