Piatok, 22. jún, 2018 | Meniny má Paulína
Nájdete nás na webe

Slovan vyradil Inter+FOTO

Futbalisti Šimonovian si pohárovú účasť užívajú aj naďalej. Po vyradení Jacoviec a Šurian si na družine trénera Jozefa Žiaka vylámal zuby aj slávny Inter Bratislava.

Vyrovnávajúci gól domácich strelil Peter Rybanský (v modrom). Domáci Slovan mieri do 4. kola Slovenského pohára.(Zdroj: JARO ŠUPA)
Šimonovany – Inter Bratislava 1:1 (0:1) – 5:4 na pokutové kopy
Slnečné počasie prilákalo do Šimonovian bohatú divácku kulisu, ktorá bola svedkom výborného zápasu. Domáci štvrtoligisti na omladený celok Interu vyrukovali nátlakovou hrou a hosťom v úvodných 15 minútach predviedli parádny kolotoč. Hneď v 3. minúte loptu v malom vápne nedokázal dopraviť do siete ani jeden domáci útočník, hosťujúci brankár zachytil loptu na bránkovej čiare. Domáci pokračovali v tlaku, Sobota v tutovke tesne míňa, Rybanský triafa tyč. Hostia domáci uragán ustáli a prišiel rýchly brejk. Pokus Petráša fantasticky vyráža Gramblička, odrazenú loptu ale posiela do siete nekrytý Hrnko – 0:1. Domáci odpovedali rýchlou akciou, Rybanský triafa aj po druhýkrát len tyč hosťujúcej bránky. Hostia v prvom polčase ešte raz pohrozili Hrnkom, Gramblička bol na mieste. Prvý polčas sa dohrával na polovičke hostí, ale zakončeniu Chrenka chýbala razancia a Rybanského pokus zo štandardky vyrazil brankár Brauneis. V 44. minúte ešte pokus Chrenka zblokovala hosťujúca obrana. Po zmene strán pokračovali domáci miernym tlakom. V 57. minúte bojovník na ihrisku Rybanský toľko dobiedzal do brankára hostí pri rozohrávke, až mu zobral loptu, a do prázdnej bránky vyrovnal na 1:1. S pribúdajúcimi minútami držali loptu častejšie na kopačkách už hostia, domáci ale umne bránili. V 67. minúte mal obrovskú šancu Petráš, lopta letela tesne nad. V 75. minúte Hrnkov pokus skončil na tyčke domáceho brankára a v 85. minúte sa domáci Rybanský snažil prekabátiť brankára hostí lobom, no lopta preskočila aj bránku. Zápas sa tak skončil zmierlivo, o postupujúcom museli rozhodnúť pokutové kopy. Domáci premenili všetkých päť penált, hostia raz zaváhali, keď strelu Anguša chytil Gramblička.
Obrovský aplauz fanúšikov si v 80. minúte vyslúžil nastupujúci domáci stopér Martin Oršula, ktorý sa po náročnej plastike kolena vrátil späť do zápasového kolotoča. Pre zranenie pauzoval takmer celý rok, pretože zranenie sa mu stalo ešte počas druhého kola jesennej časti minulého ročníka.
Šimonovany sa tak stali prvým postupujúcim mužstvom do IV. kola Slovenského pohára. Na súpera si ale budú musieť počkať, pretože kompletné tretie kolo Slovenského pohára je na programe až 14. septembra a až po odohraní týchto zápasov sa budú žrebovať ďalšie kolá.
Penaltový film: 1. séria: Kochan – 0:1, Oravec – 1:1. 2. séria: Tóth - 1:2, Martin Oršula – 2:2. 3. séria: P. Špak 2:3, Miro Oršula 3:3. 4. séria: Anguš – chytá Gramblička, Rybanský - 4:3. 5. séria: F. Špak - 4:4, Varga – 5:4.
Góly: 57. P. Rybanský – 21. P. Hrnko. R Otiepka, 600. ŠK SLOVAN: Gramblička – Miro Oršula, Rusňák, Žiak, Varga, Sobota, Barta (80. Martin Oršula), Belanec (46. Oravec), Chrenko, Rybanský, Reichel (72. Kodaj). INTER: Brauneis – Šalata, Kochan, Sokol, P. Špak, F. Špak, Petráš, Anguš, Hrnko (77. Šulc), Valucík, Šmehíl (46. Ščavnický, 50. Tóth).
Rozhovory s domácimi hráčmi a trénerom si prečítate v utorkovom vydaní MY Topoľčianske noviny Dnešok.

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Máte nad 40? Skontrolujte si, či je Vaše srdce skutočne zdravé
  3. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Základná škola R. Kaufmana v Partizánskom bude mať vynovené strechy

Situácia so strechami bola podľa veľmi vážna.

Mladý reštaurátor obnovil kamenný erb v Oponiciach

Ján Telek sa rozhodol urobiť niečo pre svoj región.

V Bánovciach hľadajú naj predzáhradku

Do súťaže sa môžu obyvatelia zapojiť do 30. augusta.

Na sídlisku Juh pribudne 350 parkovacích miest

Miesta na parkovanie sa budú stavať postupne počas nasledujúcich dvoch rokov.

Jana Kirschner: Som hrdá na to, akých učiteľov som v mojom živote stretla

Súčasťou súťaže Učiteľ Slovenska je aj kampaň ,,Keby som nemal učiteľa, nie som tým, kým som“. Zapojilo sa do nej viacero osobností, jednou z nich je aj speváčka Jana Kirschner.