Pondelok, 18. december, 2017 | Meniny má Sláva, Slávka

Žovic drží čisté konto

Druhé kolo VI. ligy ObFZ Topoľčany prinieslo opäť zaujímavé výsledky.

N. Streda – Prašice 0:3 (0:3)

Domáci nováčik chcel odčiniť prehru z prvého kola, ale nap-riek snahe dostala N. Streda lekciu z efektivity. Do 20. minúty sa hral ešte vyrovnaný futbal, ale hostia sa následne ujali vedenia. V krátkom slede domáci inkasovali po hrubých chybách ďalšie dva góly a o víťazovi stretnutia tak bolo rozhodnuté. Po zmene strán sa zápas už iba dohrával.
Góly: 16. V. Čakajda, 39. M. Hustý, 44. D. Vančo, rozhodoval Križma, 80 divákov. OFK: Košút – Košík (46. Petrík), Bohuš (69. R. Ryban), Marko, Válek, Kováč, Králik, Mišuta (46. Jurík), Chuťka, L. Ryban, Horňáček (81. Záhorský). OFK: Sláma – Š. Bruchatý (73. Janega), Grežďo, Belák, Vančo, Herda, M. Hustý, Kišac (11. P. Malinka, 60. Krasula), Čakajda, Pikna, Jakub Lacika.

Bojná – Závada 1:1 (0:0)

Domáci nastúpili na zápas s tým, že potvrdia úlohu favorita a hlavne tri body donesené z Práznoviec. Domácim sa to ale nepodarilo, pretože zaostali za očakávaním. V prvom polčase mala Bojná prevahu, ale tri tutovky nedokázala využiť. Závada sa zamerala iba na obranu, odkopávané lopty a prerušovanú hru, čo sa im aj darilo. Domáci sa po zmene strán snažili, ale ich hra bola jalová, Bojná bola nebezpečná len po šestnástku. Hostia z ojedinelého odkopu získali priamy kop, ktorý nádherne zahral H. Herda – 0:1. Domáci hneď po rozohraní založili krídelnú akciu a M. Ďurák pohotovo vyrovnal na konečných 1:1. Nezaslúžená ale spravodlivá remíza.
Góly: 89. M. Ďurák – 89. H. Herda, rozhodoval Kiss, 100 divákov. TJ SLOVAN: L. Lukačovič – D. Bečka (75. Ľ. Lukačovič), M. Bartoník (66. M. Ďurák), P. Sporina, Trávnik, F. Lukačovič, R. Bartoník, Mosný, J. Zvozil, Turčan, Krajčík (54. J. Medek). OŠK: Jamrich – Milata, Božik, V. Halo, Detko, Janček, Bizoň, H. Herda, M. Hazda, T. Hazda (71. Marek Herda), Mário Herda.

Nemčice – Ludanice 0:3 (0:1)

Stretnutie domácim hráčom absolútne nevyšlo. Domáci sa v prvom polčase iba hľadali na ihrisku a súper sa rýchlym gólom ujal vedenia. V druhom polčase domáci začali bojovne, chceli niečo s výsledkom urobiť, ale prišla svetlá chvíľa hostí, keď v priebehu dvoch minút strelili Ludanice dva góly. Domáci sa snažili zápas zdramatizovať, ale nebolo im dopriate skórovať. Vyhralo behavejšie a konsolidovanejšie mužstvo. Domáci si musia vstúpiť do svedomia a zapracovať hlavne na lepších výkonoch.
Góly: 9. a 57. Z. Holek, 59. J. Candrák, rozhodoval Sák, 80 divákov. TJ: Šurina – Matušík, Schuchman, Valach (60. D. Greguš), L. Halo (83. M. Mokoš), Bajzík (73. Harvanec), Ďaďan (60. Peter), Sileš, Jančovič, L. Višňovský, Ľ. Greguš. OFK: Žovic – Bačovský, Blaho, Krajčík, Šuchman, Buday, Hlobik (70. A. Jančovič), Král, Candrák (85. Jánoš), Bisák, Z. Holek.

Čermany – Kovarce 1:1 (0:1)

V prvom polčase domáci nezachytili úvod stretnutia, hostia sa dostali do miernej optickej prevahy a po jednom z únikov sa pískala penalta proti domácim. Pokutový kop premenil M. Gregor – 0:1. Do druhého polčasu domáci nastúpili vo svižnejšom tempe, dokázali sa hosťom vyrovnať v tempe zápasu, čo viedlo k vyrovnaniu na 1:1. Do konca zápasu sa skóre už nezmenilo, a zápas sa tak skončil spravodlivou remízou.
Góly: 59. M. Martonka – 13. M. Gregor (11 m), rozhodoval Lieskovec, 70 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Kuchtiak – Steltenpohl (46. Maček), E. Matejov, Kubala, Zubčák, D. Hruboň, Prostredný (83. Jakubička), Klčo, M. Martonka, P. Hruboň (57. Dunka-berky), Chudý. OFK: Vrbjar – D. Vorčák, R. Hula (77. Klačanský), Maruna, M. Gregor, E. Gregor, Kutňanský, M. Vorčák, Vrábel, Mekýš (72. J. Gerši), J. Jankovič.

Rajčany – Kuzmice 2:7 (0:5)

Domáci futbalisti pred slušnou diváckou návštevou totálne pohoreli. Hostia už v 10. minúte viedli trojgólovým rozdielom a do polčasu ešte hostia pridali ďalšie dva góly. Po zmene strán sa stretnutie už iba dohrávalo, na oboch stranách padli ešte dva góly.
Góly: 62. M. Bitarovský, 74. M. Dovalovský – 3., 10. a 28. L. Kolbik, 9. M. Oravec, 45. a 81. D. Jančovič, 66. M. Kaman, rozhodoval Meluš, 250 divákov. TJ: V. Legéň (46. Hostačný) – P. Bujna, J. Rodina, Gális, Blaho, Bitarovský, Sekereš (52. M. Bujna), Polúch, M. Dovalovský, Kolaček, P. Rodina (80. Bodocký). OFK: Fico – F. Martinček, Meluš, Oravec (61. Belica), Kolbik (70. Csáky), Janček, P. Virdzek, Jančovič, Harvanec (81. Goga), Kaman (76. Bezucha), Krajčír.

V. Dvorany – V. Ripňany 0:2 (0:2)

Hostia po celý zápas boli svižnejším a hlavne presnejším tímom v prihrávkach. V. Dvorany zahodili jedenástku a o päť minút na to sa hostia ujali vedenie tiež z penalty zásluhou A. Štetku. V 36. minúte po dorážke Chovanca už viedli 0:2. Domáci síce mali platonický tlak, ale šance mali hostia a domácich podržal brankár. Hostia vyhrali zaslúžene. Dobrý výkon podala aj rozhodcovská trojica.
Góly: 34. A. Štetka (11 m), 36. V. Chovanec, rozhodoval Tomka, 30 divákov. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský, F. Jančovič, Klepanec, F. Rybanský (67. M. Rybansky), T. Jančovič (82. R. Zachar), P. Zachar, J. Jančovič, M. Karvay, Martiška (84. Blaško), T. Rybanský. OFK: Halo – Kopčan (83. T. Greguš), Borbély, Bartošek (81. Gocala), T. Mikula, M. Štetka (85. Judák), Chovanec, Hertel, I. Vlasák, Frťala, A. Štetka (87. Minks).

Práznovce – Krnča 0:0

V derby zápase, v ktorom viac z hry mali domáci hráči, sa zrodila bezgólová remíza.
Rozhodoval Wenderla, 60 divákov. OFK: Macko – Uhrovský, Dálik, Paulovič, Zubák, Vida, Holeščák, Šelestiak, Jamrich, P. Karvay (4. A. Karvay), Janček. OFK: Klačanský – Mikuláš, Remeň (28. Knápek), Chrkavý, Toman, Guliš, Uškovič (73. T. Meluš), Fráter, Matúš Meluš, Ševčík, Milata.
4 g.: M. Kaman (Kuzmice), D. Jančovič (Kuzmice),
3 g.: Z. Holek (Ludanice), L. Kolbik (Kuzmice).
ZOSTAVA KOLA: D. Klačanský (Krnča) – D. Vančo (Prašice), M. Holeščák (Práznovce), M. Gregor (Kovarce), D. Král (Ludanice) – A. Štetka (V. Ripňany), L. Pikna (Prašice), D. Jančovič (Kuzmice), L. Kolbik (Kuzmice), T. Frťala (V. Ripňany) – Z. Holek (Ludanice)