Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Kováč strelil hetrik

Bošany doma nevyužili ani tie najvyloženejšie šance.

Bošany – Z. Kostoľany 1:2 (1:2)

Ani osemnásť striel, z toho dvanásť do priestoru brány, nestačili Bošanom na zisk bodov. Naopak, hostia zo Zem. Kostolian boli stopercentne úspešní, keď obe príležitosti využili. V 3. minúte vystrelil Tkáč z osemnásť metrov tesne nad bránku. V 14. minúte ušiel z polovice ihriska Liptaj, cez troch pomalých hráčov sa dostal až pred Bačíka a otvoril skóre zápasu – 0:1. V 22. minúte strieľa Boháčik z 20 metrov tesne vedľa bránky. V 24. minúte po narážačke s Bekom triafa Tkáč z 30 m brvno. V 25. minúte Murko len tesne minul bránu zo 16 metrov. V 30. minúte to však Murkovi vyšlo, keď dostal spätnú prihrávku od Sáka a trafil pravý dolný roh Hurtišovej brány. V 33. minúte sa vyznamenal najlepší hráč hostí – brankár Hurtiš, keď vytlačil nad bránku Murkov lob. Hostia boli úspešní do polčasu aj po druhýkrát, keď po zmätkoch v obrane Bošian sa druhý raz v zápase presadil Liptaj. Celý druhý polčas sa niesol v znamení dobíjaní brány hostí hráčmi Bošian. V 53. minúte trafil Tkáč po druhý raz brvno s trestného kopu. V 63. minúte po prihrávke Tkáča Murkovu strelu hlavou vytlačil Hurtiš nad bránu. V 66. minúte po Královičovej prihrávke Sák z 15 metrov vystrelil nad bránu. V 78. minúte mal tutovku Murko, ale hlavou z ôsmich metrov strelil tesne vedľa pravej žrde. V 80. minúte po trestnom kope Královiča trafil Tkáč tretíkrát brvno. Ani ďalšie pokusy ohroziť bránu hostí neboli úspešné.
Góly: 30. M. Murko – 14. a 43. M. Liptaj. R Bazso, 100. OFK: Bačík – Boháčik, Královič, Tkáč, Kostolný, Mikloš, Kapusta, Murko, Sák, I. Guniš, Beko (70. Lalinský).
JOZEF JANÍK

Uhrovec – Tr. Turná 4:0 (0:0)

Domáci mali po celý zápas jasnú prevahu, no v prvom polčase nedokázal Uhrovec premeniť ani tie najvyloženejšie šance. Aj po zmene strán pokračoval tlak domácich a až gól Stupariča znamenal vedenie 1:0. Po tomto presnom zásahu sa konečne naštartoval domáci gólostroj. Domáci hráči pred vynikajúcou diváckou kulisou zaslúžene vyhrali.
Góly: 50. M. Stuparič, 58. M. Stano, 75. M. Masarovič, 79. V. Provazník. R Kúdela, 138. TJ TATRAN: Flóro – Masarovič, Provazník (87. Hanko), Pavle, Stano, Čabrák, Opáth, Vavro, Bežo, Pavlovič, Stuparič (84. Pavelek).

Podolie – V. Uherce 1:4 (1:1)

Podolie na vlastnom ihrisku privítalo zdatného súpera, ktorý v predchádzajúcom ročníku okupoval priečky vo vrchnej polovici ligovej tabuľky. Hostia boli v tomto zápase lepším a aktívnejším tímom a zaslúžene si odviezli všetky body, hoci domáci futbalisti nepredali kožu zadarmo. V 13. minúte poslal Veľké Uherce do vedenia Kováč. Po polhodine hry sa podarilo vyrovnať Ohrablovi. Druhý polčas napriek snahe Podolia patril hosťom. Tí dokázali svoje šance využiť, keď sa dva razy presadil Kováč a zavŕšil hetrik. Raz sa k nemu pridal Cíger.
Góly: 30. Ohrablo – 13., 61. a 82. Kováč, 81. Cíger. R Belanský, 80. VEĽKÉ UHERCE: Znášik – Mego (90. Fusatý), Gubka (90. Gaži), Pekár, Štálnik, Cíger, Škoda, Petráš (87. Jašík), Kundala, Kováč, Valter.
Opatová – Kanianka 1:3 (1:1), 4. V. Škultéty – 20. Líška, 60. Pipíška, 77. Kôstka.
Plevník – Streženice 4:2 (2:1), 1., 12. a 65. P. Ďurkech, 51. Babínec – 37. Gargulák, 70. Šprta.
Cigeľ – Chocholná-Velčice 3:0 (1:0), 12. a 57. Madarász, 53. Lazár.
Horovce – Ladce 2:1 (0:1), 86. Balocký, 88. P. Štrbák – 6. Mokrička.
Brvnište – St. Turá 3:2 (2:0), 16. a 73. Mário Hároník, 35. Belej – 48. Durec, 89. Matlák.
1. Kanianka 4 4 0 0 14:2 12
2. Cigeľ 4 4 0 0 11:5 12
3. Zem. Kostoľany 4 3 0 1 9:5 9
4. Veľké Uherce 4 2 1 1 10:6 7
5. Brvnište 4 2 1 1 9:6 7
6. Opatová 4 2 1 1 8:7 7
7. Uhrovec 4 2 1 1 9:10 7
8. Stará Turá 4 2 0 2 7:7 6