V Jacovciach rozhodol jeden gól+FOTO

Jacovce v sobotu na domácom ihrisku privítali Krušovce.

Jacovce doma vyhrali najtesnejším rozdielom.(Zdroj: ZDENKO ZIGO)

Jacovce – Krušovce 1:0 (1:0)

Domáce mužstvo malo po celý zápas jasnú prevahu, nehral sa zápas Jacovce – Krušovce, ale duel Jacovce – Križma, keď v zápase vynikal fantastický brankár hostí Križma. Domáci v zápase zahodili minimálne dvanásť vyložených šancí. V úvode hneď šancu M. Šveca vyráža brankár hostí na roh. V 14. minúte prišla nádherná akcia Kamana, jeho prihrávku zachytil Bajzík, ale jeho strela z ôsmich metrov neprekvapila výborného brankára hostí, ktorý vyráža na roh. V 23. minúte po chybnom rozohraní domáceho mužstva sa do šance dostal hosťujúci Lovás, ktorý však domácu bránku minul. V 28. minúte zahrával priamy kop Bajzík, našiel presne hlavu Rusňáka, ale prudkú hlavičku brankár Križma vyrazil do poľa. V 33. minúte hosťujúci Lovás v dobrej šanci strieľa nad bránku. V 39. minúte strieľa Bajzík do tyče, odrazenú loptu chytil obranca hostí rukou a nariadený pokutový kop bezpečne premenil M. Rusňák – 1:0. V 45. minúte sa pred bránku hostí dostal Chrenko, jeho zakončeniu ale chýbala razancia. V 50. minúte priamy kop Bajzíka na hlavu Rusňáka vyráža Križma. V 62. minúte prudkú strelu Rusňáka opäť kryje Križma. V 67. minúte sa Kúdela ocitol vo veľkej šanci, ale lopta mu odskočila. O minútu Bajzíka vo vyloženej šanci vychytal opäť brankár hostí a následne po rýchlej akcii Jacoviec dáva Kúdela z voleja tesne vedľa. V 71. minúte strela Kúdelu spoza šestnástky ide tesne vedľa. V 79. minúte opúšťa hraciu plochu domáci Desat s podozrením na zlomený nos. V 84. minúte priamy kop Bajzíka, Rusňák volejom páli nad. V závere sa hostia pokúšali o vyrovnanie, do útoku na rohový kop Krušoviec šiel aj brankár, ale lopta letela mimo šestnástky. Domáci tesné víťazstvo udržali, na rohy vyhrali 13:6. Po zápase bol vylúčený hosťujúci brankár D. Križma, ktorý po záverečnom hvizde na tribúne napadol divákov, kde údajne chránil svojho otca.
Gól: 40. M. Rusňák (11 m). R Hromádka, ČK: D. Križma (Krušovce) – opustenie ihriska po záverečnom hvizde, 220. TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Štefkovič, Desat (80. P. Švec), Bajzík, Rusňák, M. Švec, Kaman (46. Kúdela), Bujna (74. Bukvay), Buček, Chrenko, Majba. TJ SLOVAN: Križma – Bulák, Procházka, Masaryk, J. Čuhák, Golis, Lovás (46. Krivskyi), Karl, Kšinant, Šimovič, Slovák.