Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Agro má prvú výhru+FOTO

V domácom zápase vyhralo šťastnejšie mužstvo, Topoľčany rozhodli v závere z trhákov.

Hádzanári Topoľčian vyhrali doma o dva góly.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Pov. Bystrica 25:23 (11:10)

V tradičnom extraligovom zápase vyhrali šťastnejší domáci. Hostia síce Chudobom otvorili skóre zápasu, ale Topoľčany po dvoch sedmičkách otočili na 2:1. Meluš v úvode zavrel bránku a Topoľčany v krátkom slede hádzali ďalšie tri sedmičky – 6:3. Domáce Agro zodpovednou hrou si držalo trojgólový náskok, no v 22. minúte po sedmičke M. Kozáka a góle Š. Macháča bol stav 9:8 a to ešte Meluš chytil M. Kozákovi sedmičku. Na druhej strane Hlinkov gól znamenal vedenie 10:8, no hostia do polčasu znížili na polčasových 11:10. Vstup do druhého polčasu ale domácim vyšiel famózne a v 36. minúte po rýchlych akciách viedlo Agro už 16:11. Hostia ale nezložili zbrane, Bystrický znížil na 16:12 a Š. Macháč s Tumidalským aj na 16:14. Domácich v 43. minúte prebudil Ďurček – 17:14. Až do stavu 19:16 držali domáci trojgólový náskok, v hosťujúcej bránke Motlíka vystriedal Biel. V 50. minúte so sedmičky Chudoba znížil na 20:19, aby na druhej strane Kucher a aj Hlinka trafili tyč, Š. Macháč tak vyrovnal na 20:20. Domáci potom boli o gól vedení, až v 57. minúte pri presilovke zvýšil Žilinčík na 23:21. Chudoba odpovedal gólom na 23:22 a zároveň dostal dvojminútový trest domáci Klačanský. Sedmičku J. Ubrana chytá Biel, na druhej strane Cifra v dobrej pozícii tesne míňa. V poslednej minúte hrali hostia vabank, no domácim vyšli dva trháky a po góloch Žilinčíka a Cigáňa bol stav 25:22. V posledných sekundách už len Cifra uzavrel stav na konečných 25:23.
Rozhodovali Gedeon – Pálovčák, vylúčenia 5 – 1, pokutové hody: 7/6 – 3/2. HK AGRO: Meluš, P. Králik, Javorček – J. Briatka 2, Klačanský 5/4, Michalka, Ivanytsia, Miženko, Ivanov 1, Cigáň 1, Hlinka 6, Jadroň, Ďurček 2, Žilinčík 5, J. Urban 2/2, Kucher 1, tréner P. Faráŕ. MŠK: Motlík, Biel, Pupík 3, Cifra 3, Š. Macháč 5, Bystrický 2, Chudoba 4/1, Tumidalský 1, Dobroň, Strelec, Valášek, Vallo 2, M. Macháč, Saitz 1, Kardoš, M. Kozák 2/1, tréner V. Straka.

Pavel Farář (tréner): Potvrdilo sa, že to bude ťažký a náročný zápas. Na našich chlapcoch bolo vidieť, že všetci očakávajú len domáce víťazstvo a určite bolo na nich bádať oveľa viac nervozity než v Prešove. Som ale rád, že hektickú koncovku sme zvládli a dva body zostali doma.
Ostatné výsledky: Modra – Malacky 29:21, ŠKP Bratislava – Hlohovec 24:25, Šaľa – Pezinok 37:20. N. Zámky – Prešov hrajú pondelok.
10. Pezinok 2 0 0 2 45:70 0
Ďalší program: 13. 9. (utorok) o 19.00 h: Stupava – Topoľčany (Slovenský pohár), 17. 9. (sobota) o 18.00 h: Malacky – Topoľčany (Extraliga).